Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

2020’de Dolar Ne Kadar Olacak

2020’de Dolar Ne Kadar Olacak

İnternet ortamında bir çok arama motoru platformu üzerinden en çok aranan kelimelerden biri olan doların 2020 yılında ne kadar olacağı gibi sorular olmuştur. 2018 yılında 7,20 gibi seviyeleri gören dolar, 2019 yılında 6,30’lu rakamların üzerine çıkamamıştır. Şuanda güncel kur ise 5,75 seviyelerinde devam etmektedir.

Asıl konumuz olan 2020 yılında dolar yükselir mi? sorunun cevabını verecek olursak, bir çok ekonomistin kendine göre yorumlamış olduğu grafik var. Kesin olmamak ile birlikte 2020 yılının ilk çeyreğin de dolar beklentisinin 6,00 seviyelerde olacağını işaret ediyorlar.

Herhangi bir döviz cinsine yatırım yapmadan önce yatırımınızı kısa vadeli mi yoksa uzun vadeli olarak mı yapmayı düşünüyorsunuz bunu planlamanız gerekmektedir. Daha sonra sizlere uygun olan yatırım sürecini seçerek yatırımlarınızı değerlendirebilisiniz.

Dolar Neden Yükselir?

Döviz kurlarının yükselmesinin altında bir çok neden yer almaktadır. En çok kur yönünde kendini hissettiren faktörler ise; FED kararları, Avrupa ekonomisinin gidişatı, Dış ticaret, Enflasyon beklentileri, Ülkenin ekonomi durumu gibi bir çok neden bulunmaktadır.

Ülkenin Ekonomisinin İyi Olmasını Para Birimine Katkısı Nedir?

Bir ülkede gidişat iyiyse para birimi değer kazanmaya başlar. Örneğin; Üretim olması, bütçe açığının belirli ölçülerde olması, ülkenin para birimine olan talebin artmasına neden olmaktadır. Bu sayede para birimine olan talep sonucunda ülkenin para birimi değer kazanmaktadır.

Siyasi İstikrarsızlık Dolar İlişkisi

Doların artışı ve düşüşü için bir çok faktörü sizlerle paylaştık. Bunun yanı sıra ülkede siyasi istikrarsızlık var ise, Finansal yatırımlar, döviz kurları yükselişe geçecektir.

2020’de Dolar Tahminleri

2019 yılının aralık ayı gelmesi ilse yatay seyirde devam eden dolar kurunun 6,0 gibi rakamlara yükseleceği bekleniyor. Bu rakamlar kesin olmamak ile birlikte, Fed kararları, siyasi gelişmeler gibi bir çok faktöründe dolar kurunun seyrini değiştirebileceğini belirtmek isterim.

Döviz Kurları Neden Ülkemiz İçin Önemli

Döviz yatırımcısı olmanız bile, döviz cinsinin yükselmesi ülkemizde bir çok vatandaşı yakından ilgilendiriyor diyebiliriz. Örneğin; Ülkemizde bir çok işletme dükkan kirasını döviz cinsinden almaktadır. Bu yüzden döviz kurlarının yükselmesi kiracı olarak büyük bir yük haline gelebiliyor.

Ayrıca esnafsınız ve herhangi bir eşya satıyorsunuz. Bir çok ürün yurtdışından geldiği için, döviz kurlarının artışı ile orantılı bir yükseliş elde ediyor. Bu durumda elinizdeki ürün stok durumunu güncellemek istediğiniz de, yeni bir ürün alacağınızda zamlı olarak almak zorunda kalıyorsunuz. Bunun gibi sayabileceğimiz bir çok nedenden ötürü döviz kurlarının yükselişi ülkemizde son derece önem arz etmektedir.

UYARI!!! BURADA VERMİŞ OLDUĞUMUZ BİLGİLER KENDİ GÖRÜŞLERİMİZ OLUP. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.