Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Aidatsız Kredi Kartları 2020

Aidatsız Kredi Kartları 2020

Aidatsız kredi kartı veren bankalar hangileri? Adatsız kredi kartı özellikleri nelerdir? Bu yazımızda kredi kartı aidatı bulunmayan ve bu kredi kartlarını almak için hangi bankalara başvuru yapabiliriz detaylarını inceleyeceğiz. 3 Ekim 2014 yılı BDDK kredi kartı düzenlemesi yönetmeliği ile özel ve devlet bankalarının kredi kartları üzerinden üyelik aidat alımı yasal hale getirilmiştir. Ancak bu düzenleme ile birlikte bankaların müşterilerine aidatsız kredi kartı sunma zorunluluğu da getirilmiştir.

2020 Yılı için bir çok bankanın yıllık üyelik aidatı kart özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. 70 TL ila 250 TL arasında değişen kredi kart ücretini ödemek istemeyen vatandaşlarımız ise bankaların alternatif olarak sunduğu aidatsız kredi kartına yönelmektedir.

Aidatsız Kredi Kartı Nedir?

Aidatı bulunmayan kredi kartı da diğer kartlar gibi alışverişlerinizde ve nakit çekimlerde kullanmanız mümkün. Ancak aidatı olan kredi kartları ile aralarındaki en büyük fark, bonus kazanımı, taksit ve kampanyalardır. Her ne kadar BDDK almış olduğu karar neticesinde, bankaların müşterilerine aidatsız kart sunma zorunluluğu bulunsa da, kartın özelliklerini bankanın inisiyatifine bırakmıştır.

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi 2020

BDDK’nın almış olduğu karar neticesinde bankalar müşterilerine aidatı olmayan kredi kartı sunma zorunluluğu bulunmaktadır. Aşağıdaki listede sizler için tüm bankaların “aidatsız kredi kartları” hakkında detaylara yer veriyoruz.

Akbank Aidatsız Kredi Kartı (Axess Fre)

axess fre kredi kartı

Ülkemizde milyonlarca kişinin kullandığı Axess kredi kartı, bol çip para ve güncel kampanyaları nedeni ile en çok tercih edilen kredi kartları arasında yerini almaktadır. Aidatsız kredi kartı incelememizde ise, Axess Fre kartının özellikleri bir çok aidatı olan kredi kart özelliklerine eş değer diyebiliriz. Bir çok banka aidatsız kredi kartı özeliklerinde kısıtlama getirmektedir. Fakat axess fre kredi kartını incelediğimiz de takssit imkanı ve puan kazanımının olduğun görebiliriz.

Axess Fre Kart Özellikleri

Akbank Axess Fre kart kullanlar yıllık kart aidatı ödemiyor ve yapmış oldukları alışverişlerinde bol cip para puan kazanıyor.

 • Fre kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı vererek her ay fatura takibi yapmaktan kurtulabilirsiniz.
 • Taksit iste ve Erteleme: Akbank Axess fre ile yapmış olduğunuz peşin harcamalarınızı taksitlendirme veya erteleme yapabilirsiniz.

Özellikleri;

 • Nakit Avans: Nakit ihtiyaçlarınız doğrultusunda ihtiyaç duyduğunuz miktarı, kredi kartı limitiniz dahilinde evrak ve kefil göstermeden anında çekebilirsiniz.
 • Sms Bilgilendirme: Kredi kartı harcamalarınızda sms ile tarafınıza bilgilendirme özelliğinden faydalanabilirsiniz.

İş Bankası Aidatsız Kredi Kartı (Maximum Kart)

Maximum aidatsız kredi kartı

İş bankası müşterilerine sunmuş olduğu aidatsız maximum kredi kartı ile, yıllık herhangi bir ücret ödemeden kartın sunmuş olduğu bir çok özelliğinden faylanma imkanı bulunmaktadır. Ayrıca iş bankası maximum üye iş yerlerinden yapmış olduğunuz her harcama için puan kazanımı yapılırken, kazanmış olduğunuz puanları üye iş yerlerinde kullanabilirsiniz.

Aidatsız Maximum Kredi Kartı Özellikleri

 • Yıllık üyelik aidatı bulunmaz.
 • Maximum üye iş yerlerinde yapacağınız tüm alışverişlerinizden puan kazanma imkanı bulunur.
 • Bankamatik kart özelliğini kullanarak, iş bankası vadesiz hesaplarınızdan para çekme ve yatırma işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Peşin ödemeli tüm işlemlerinize taksitlendirme imkanı bulunmaktadır. Taksitlendirme yapabilmeniz için bankanın güncel faiz oranları üzerinden komisyon alınmaktadır. Daha fazla detay için iş bankası müşteri temcilsine başvurunuz.
 • Nakit ihtiyacınızı karşılamak için çekmiş olduğunu miktarı 12 aya kadar olan taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Taksitli nakit avans çekimi sırasında bankanın belirlemiş olduğu faiz oranları geçerlidir.

Garanti Bankası Aidatsız Kredi Kartı Flexi

Flexi kredi kartı

Akbank ve iş bankasının yanı sıra en çok tercih edilen bankaların arasında garanti bankası da yer almaktadır. Gerek bonus kart kullanımın oldukça yaygın olması ve üye iş yerlerinin fazla olması, bir çok kredi kartı kampanyasını da beraberinde getirmektedir.

Garanti Flexi Kredi Kart Özellikleri

 • Kart tasarımı: Garanti flexi başvurusu yaparken istediğiniz tasarımı seçebilirsiniz.
 • Bonus Kazanımı: Garanti bankası üye iş yerlerinde yapmış olduğunuz alışverişlerinize bonus puan kazanabilirsiniz.
 • Bonus Puan Kullanımı: Flexi kart bonus puanlarınızı, tüm garanti bankası üye iş yerlerinde harcama yapabilirsiniz.
 • Peşin ödeme yapmak durumunda kaldığınız tüm alışverişlerinizi taksitlendirme veya erteleme imkanı.
 • Taksitli veya Peşin Avans: Acil ihtiyaçlarınızı karşılamak için flexi kredi kartınız üzerinden nakit ve taksitli avans kullanımı yapabilirsiniz. Faiz oranları hakkında ise garanti mütşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Enpara Aidatsız Kredi Kartı

Enpara Kredi Kartı

QNB Finansbank’ın digital bankacılığı ile uzun yıllardır hizmet veren enpara, ücretsiz eft ve havale işlemleri sayesinde milyonlarca kişinin gözdesi haline gelmiştir. Enpara kredi kartı ürünü ise, herhangi bir aidat ödemeden bir çok avantajlarından faydalanma imkanı sunmaktadır.

Enpara Kredi Kartı Özellikleri

 • Ömür boyu kredi kartı aidatı yok: Enpara, kredi kartı kullanıcılarından ömür boyu aidat almayacağı sözünü sözleşmesinin birinci maddesinde açık açık belirtmiştir.
 • Harcamalarınızı Ücretsiz Taksitlendirin: Enpara kredi kartı kullanıcısı olarak en çok beğendiğim özelikleri arasında ücretsiz taksitlendirme yer almaktadır. 31 aralık 2020 tarihine kadar, her ekstre döneminde 3000 tl harcamanıza kadar herhangi bir ücret, faiz ve komisyon ödemeden taksitlendirme imkanı sunmaktadır.
 • Enpara kredi kartı üzerinden yapmış olduğunuz 3000 TL ye kadar harcamalarınızı, enpara İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden Kredi Kartı > Güncel dönem borcu’ veya ‘Kredi Kartı > Harcama taksitlendirme, adımlarını takip ederek yapabilirsiniz.
Enpara Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır

Sizlerde enpara müşterisi olmak ve kredi kartı kullanmak istiyorsanız, enpara müşteri hizmetleri veya https://www.qnbfinansbank.enpara.com resmi İnternet sayfasına giriş yaparak kredi kartı başvurunuzu iletebilirsiniz. kredi kartı aidatını düşünmeyin, enpara müşterilerini düşünmüş ve ömür boyu kredi kartı aidatı almamayı garanti etmiştir.

Sonuç Olarak; Bu yazımızda sizlere aidatsız kredi kartı veren dört bankanın kredi kartlarını araştırdık. Makalemizde aidatsız kredi kartlarına ve özelliklerine yer vermiş bulunmaktayız. Kredi kartı özelikleri ve faiz oranları değişikli hakkı bankalarda olup, güncel özellikler ve faiz oranları için ilgili bankanın İnternet sayfası veya müşteri temsilcileri aracılığı ile bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.