Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Akbank Atm Para Çekme Ve Yatırma Limiti

Akbank Atm Para Çekme Ve Yatırma Limiti

Akbank Atm para çekme ve yatırma limitleri? Akbank atm’leri Qr kod ile para çekme işlemleri ve tüm detaylar için yazımızı inceleyin. Para çekme işlemleriniz için bankanın belirlemiş olduğu limit dahilinde işlem yapabileceğinizi biliyor musunuz? Peki Akbank Atm günlük para çekme limit tutarları ne kadar bunlara hep beraber göz atalım.

Özel ve devlet bankaları Atm’ler üzerinden yapılacak olan işlemler için belirli sınırlamalar getirilmiştir. Para yatırma, para çekme gibi işlemleriniz de, hesabınızın bağlı bulunduğu bankanın müşterilerine tanımladığı limitler dahilinde işlem yapabilirler.

Akbank Atm Günlük Para Çekme Limiti Nedir?

Akbank Atm’sin den para çekmek istediniz. Burada günlük olarak çekebileceğiniz tutarı akbank belirlemektedir. Günlük çekebileceğiniz tutarın üzerinde para çekimi yapılması durumunda ise ekstra masraf alınacağını bilmenizi isterim. Akbank para çekme limiti uygulamasının bir çok nedeni bulunmaktadır. Başlıca nedenler arasında ise, müşteri güvenliği, taşıma yükü gibi unsurlar yer almaktadır.

Akbank Hesabımdan Günlük Ne Kadar Çekebilirim

Akbank müşterilerinde 7/24 bankacılık işlemlerini sürdürebilmesi adına Neo bankamatik kartı vermektedir. Bu sayede banka müşterileri şubelerin kapalı olmasına bakılmaksızın istedikleri anda hesaplarından para çekme ve yatırma işlemini yapabilirler. Günlük akbank atm para çekme sınırı tüm müşterilere aynı tutar olarak tanımlanmıştır. İstisnai durumlar ise bunun dışındadır.

Akbank, maaş müşterileri ve banka müşterileri Neo kart ile günlük 5000 Tl‘ye kadar para çekimi yapabilirler. Neo kartınızın bir diğer özelliği ise günlük ek olarak 2000 TL tutarında para çekimi yapabilmenizdir.

Akbank Atm’den Para Nasıl Çekilir

İkamet etmiş olduğunuz bölgede sizlere en yakın ak bank şubelerini ziyaret ederek, Akbank’ın müşterilerine vermiş olduğu Neo kartı kullanarak günlük 5000 TL’ye kadar para çekme işlemi yapabililer.

Akbank Kart Tipine Göre Günlük Atm Para Çekme Limitleri

Aşağıdaki tabloda kullanmış olduğunuz kart tipini inceleyerek, günlük atm para çekme ve ek para çekme limitleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Akbank Atm (Günlük ) Para Çekme Kart Tipleri

Akbank Kart TipiAkbank Günlük Para Çekme Limiti (ATM)Günlük Ek Para Çekme Limiti (ATM)
NEO5.000 TL2.000 TL
NEO MEO250 TL250 TL
NEO 1e15.000 TL3.000 TL
NEO EKKART1.000 TL500 TL
NEO BUSINESS5.000 TL5.000 TL
NEO PRIVATE10.000 TL3.000 TL
NEOEXI261.000 TL1.000 TL

Akbank Qr Kod İle Atm Para Çekme Limiti

Teknoloji çağının hızla gelişmesi ile bankalar da mobil uygulama ve bankacılık işlemlerinde yenilikler getirmeye ve programlarını geliştirme devam ediyorlar. Müşterinin hesap güvenliğini arttırmak ve daha güvenli bankacılık işlemleri yapmak için ortam oluşturmaya çalışan Akbank, QR kod para çekme seçeneği ile müşterilerine büyük bir kolaylık tanımaktadır.

Akbank QR kod Atm para çekme limiti gümlük 5000 TL olarak güncellenmiştir. Daha öncesinde bu limit 1500 TL ile sınırlı olsa da, yaşadığımız korona virüs salgını sebebi ile bütün bankalar QR kod para çekme limitlerini vatadaşımızın sağlığı açısından arttırma kararı almıştır.

Günlük akbank atm’leri Qr kod ile kartınız yanınızda olmadan 5000 TL’lik para çekimi yapabilirsiniz. Bu sayede Atm’ler ile daha fazla temastan kaçınmış olursunuz.

QR kod para çekme nedir: Uzun yıllardır banka müşterileri hesaplarından para çekimi yapabilmek için, bankanın vermiş olduğu bankamatik kartı ile işlem yapabiliyordu. Günümüzde ise para çekmek için bir çok alternatif yer almaktadır. Bu alternatifler içerisinde ise en sık kullanılan yöntem QR kod ile para çekim işlemidir. Peki ama nasıl?

Hemen açıklayalım; Akbank QR kod ile para çekme işleminizi hızlı, güvenilir ve zaman kaybetmeden yapmanı mümkün, bunun için yapmanız gereken cep telefonunuzda Akbank mobil uygulamasının olması yeterlidir.

Akbank QR Kod İle Nasıl Para Çekilir

Qr kod ile para çekimi yapma işlemi oldukça basittir bunun için yapmanız gereken ilk şey ise; Akbank mobil bankacılık uygulamasının cep telefonunuzda yüklü olmasıdır. Daha sonra aşağıdaki aşamaları takip ederek hesabızdan günlük 5000 TL‘ye kadar çekim yapabilirsiniz.

  • Bölgenizde bulunan sizlere en yakın Akbank Atm’lerine gidiniz.
  • Daha Sonra, Akbank mobil uygulamasını cep telefonunuzda açınız ve giriş yapınız.
  • Giriş işlemlerinin ardından Para çek/yatır butonuna tıklayınız.
  • Açılan sayfada QR kodu ile para çek yazısına tıklayın
  • Bu sayfada akbank hesaplarınızın olduğu bölüm görüntülenecek. Birden fazla hesabınız var ise, Qr kod ile para çekmek istediğiniz hesabınızın üzerine tıklayın.
  • Daha sonra çekmek istediğiniz tutarı yazarak DEVAM tuşuna basın.
  • Lütfen Atm ekranında bulunan QR kodu okutun diye uyarı çıkacak. Akbank Atm’si üzerindeki Qr kodu okutarak paranızı çekebilirsiniz

Akbank QR Kod İle Para Çekme İşlemleri (Resimli Anlatım)

Bu bölümden Akbak Qr kod ile para çekme işlemlerinizi resimli olarak anlattığımız içeriğimize ulaşabilirsiniz. Bu sayede resimlerde bulunan 1. aşamadan 5. aşamaya kadar tek tek para çekme adımlarını uygulayabilirsiniz.

1. Aşama:

Qr kod Akbank

Akbank Qr Kod Para Çekme 1. Aşaması

2.Aşama:

Qr Kod para çekme

Akbank Qr Kod Para Çekme 2. Aşaması

3. Aşama:

Akbank QR kod Para Çekme

Akbank Qr Kod Para Çekme 3. Aşaması

4. Aşama:

Qr kod para çekme işlemi akbank

Akbank Qr Kod Para Çekme 4. Aşaması

5. Aşama:

Akbank Qr Kod kullanımı

Akbank Qr Kod Para Çekme 5. Aşaması

Akbank Atm Para Yatırma Limitleri

Akbank Atm’leri üzerinden para çekme işlemimiz için bankanın uyguladığı limit dahilinde işlem yaptığımızı açıklamıştım. Şimdi ise akbank atm’lerini kullanarak vadesiz hesabınıza para yatırmak istediğinizde günlük ne kadar limit var bu tutarlardan bahsedelim.

Bir gün içerisinde Akbank Atm’lerini kullanarak hesabınıza en fazla 19.990 TL para yatırabilirsiniz. Kartsı para yatırma işlemlerinde en düşük tutar 20 TL, en yüksek tutar ise 19.900 TL olarak belirlenmiştir.

Ayrıca Akbank atm para yatırma işlemlerinizde 5, 10, 20, 50, 100 ve 20 TL’lik banknotlar kullanılmaktadır. Hesabınıza para yatırma esnasında sorun yaşamamanız adına tek seferde en fazla 30 adet banknot yerleşriniz.

Akbank Kartsız Kredi Kartı Yatırma Limiti

Kredi kartı borçlarınızı da bankalarda sıra beklemeden hızlı bir şekilde ödemek için akbank atm’lerini kullanabilirsiniz. Kredi kartınızın borç ödemesi için akbank atm’leri üzerinden en fazla günde 19,900 Tl yatırılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.