Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Akbank Borç Kapatma Kredisi 2019

Akbank Borç Kapatma Kredisi 2019

Ödeme zorluğu çekmiş olduğunuz kredi kartı veya kredilerinizi tek çatı altında toplayarak Akbank borç kapatma kredisinden faydalanabilirsiniz. Bir çok vatandaşımız ihtiyaçları doğrultusunda çekmiş olduğu kredileri bir çatı altında toplaması ve bir bankadan yönetmesine imkan sağlayan kredi türü borç yapılandırma olarak bilinmektedir.

2018 yılından itibaren devam eden akbank borç kapatma kredileri bu yılda hız kesmeden, akbank müşterilerine cazip kredi koşulları ve faiz oranları ile verilmeye devam etmektedir.

Akbank Borç Kapatma Kredisi Şartları (2019)

Her bankanın olduğu gibi Akbank’ın da, borç yapılandırması için belirlemiş olduğu bazı şartlar vardır. Bu şartlara uygun olan kişiler başvuruları bölgelerinde bağlı olan şubelerden yapabilirler. Kredi kartı ve ya kredi kullanımını kontrol edemediğimiz de bu bize uzun süreli mağduriyet yaşatır. Bu yüzden ödeme gücünüze göre vade farkları ve faiz oranlarını değerlendirip, borç transferi kredi işleminden faydalanabilirsiniz.

 • Başvuru yapacak olan kişinin daha önce yasal takip veya devam eden bir yasal sürecinin olmaması
 • Bankadan alacağı kredinin en fazla 60 ay vadelerde kullanabileceği
 • Borç kapama kredisini konut ve ek hesaplarının borçlarını kapsamaz. Yani borç türünüz bunlardan biriyse kredi çıkmayabilir.
 • Özel şirket, kamu çalışanları maaş bordrosu ile başvuru yapabilirken, esnaf veya ufak işletmeler ise vergi levhası ve gelirini beyan edebileceği evrakları ile başvurmaları gerekmektedir.
 • Diğer bankalarda olan borçlarınızı kapatmak adına başvuru yapmış olduğunuz kredinizi kullanmanız esnasında, İpotek göstermek istediğiniz konut vb, gibi taşınmazlar için eşinizin rızasının olması şartı aranmaktadır.

Akbank Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları (2019)

Borç kapatma kredisi faiz oranları, kredi başvuru yapacak olan kişinin kredi notu, ödeme alışkanlıkları ve gelir durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Her bankanın minumum belirlemiş olduğu faiz oranı, kredi skor puanına göre yükselmektedir. Buna göre Akbank borç kapama kredi faiz oranlarına göz atacak olursak, % 2,00 ile 2,20 arasında değişmektedir. Ayrıca tüm bankaların faiz oranları piyasa koşullarına göre güncellendiğini belirtmek isterim.

Akbank Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

Tüm bankalarda olan borçlarınızı tek bir bankadan ödemek için başvuru yaptığınız kredi türü borç yapılandırma olarak bilinmektedir. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi gibi bir çok kredi türünden farkı ise, çekmiş olduğunuz kredi, banka tarafından kredi kartı veya kredi borçlarınızın olduğu hesaplara gönderilir. Bu sayade borçlarınız kapatılır ve sizlerde birden fazla ödeme yapmış olduğunuz banka borçlarınızı tek bir kanal üzerinden yönetmenize imkan sağlar.

Kredi başvuru yaptığınızda diğer tüm bankalarda olan borçlarınızın faizleri hesaplanmaz. Örnek verecek olursak; 10.000 Tl kredi çektiniz ve bu kredinin toplam geri ödemesi 20.000 TL dir. Fakat kapama tutarında kredinin vade sonuna kadar olan faizi görünmeyeceği için, o günün tarihindeki “erken kapama” tutarı yansıyacaktır.

Üç farklı bankadan 10 bin TL kredi çektiğinizi varsayalım. Çekmiş olduğunuz kredinin geri ödeme miktarı, bankanın belirlemiş olduğu faiz oranına göre değişecektir. Sizler borç kapama kredisi başvuru yaptığınız sırada, erken kapama tutarı hesaplanacak ve toplam faizi ödememiş olacaksınız. Bu yüzden üç farklı bankada bulunan borcunuzun ana para olan kısmı için kredi kullancaksınız.

Akbank Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Kredi başvuruları genelde bağlı bulunmuş olduğunuz şubeler tarafından yapılır. Fakat krediniz ile ilgili kafanızda soru işaretleri varsa, yani gelir beyan edemiyor veya iş yerinden yeni ayrılma gibi bir durumunuz var ise, borç kapama kredisine başvuru yapmak için SMS yöntemini denemenizi öneririm. Banka şubesi aracılığı ile yapılan başvurulan genellikle eksiksiz evrak istenmektedir. Fakat İnternet bankacılığı, Sms, Mobil şube aracılığı ile yapacağınız borç kapama kredi başvuruları için ön onay alabilirsiniz.

 1. Akbank Şubeleri: İkametgah adresiniz olan il, ilçe gibi bölgelerde sizlere en yakın Akbank şubesi üzerinden kimlik belgeniz ile başvuru yapabilirsiniz. ( Ayrıca ek geliriniz var ise bunu belgeleyen evrakında yanınızda olması gerekmektedir)
 2. Mobil Uygulama: Akbank direkt uygulaması ile boç kapama kredisi başvurusu yapabilir, kredinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Kredini notunuzun olumlu olması durumunda başvuru yapmış olduğunuz kredi tutarı ilgili hesabınıza yansıyacaktır.
 3. Akbank Borç Kapatma Kredisi Sms İle: Banka sisteminde kayıtlı cep telefonu numaranızın kısa mesaj bölümüne girerek, Tc kimlik numaranızı yazın ve ” 4425″ mesaj göndererek başvuru yapabilirsiniz.

Akbank Borç Yapılandırma Hesaplama Tablosu

 • 10.000 TL 60 ay 2,09 faiz oranları ile kullanmış olduğunuz kredinin aylık taksit tutarı; 324 TL’dir.
 • 10.000 TL 48 ay 2,13 faiz oranları ile kullanmış olduğunuz borç kapatma kredisinin aylık taksit tutarı; 364 TL’dir.
 • 10.000 TL 36 Ay 2,17 faiz oranı ile kullanmış olduğunuz krediniz için aylık ödeme tutarı 431 TL’dir.

Akbank Kredi Dosya Masrafı (Tahsis Ücreti): Çekmiş olduğunuz her kredi türü için bankalar müşterilerinde tahsis ücreti adı altında dosya masrafı almaktadır. Bu miktar ise çekmiş olduğunuz kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. 10 Bin Tl borç kapama kredisi çektiğinizde, 52 TL ( dosya masrafı) ödemiş olursunuz.

Akbank Borç Kapatma Kredisi 2019 Sorular

Borç yapılandırma kredileri hakkında, vatandaşlarımızın tarafımıza yöneltmiş olduğu en çok merak soruları sizler için bir araya toparladık. Sizlerin de aklına takılan soru var ise aşağıdaki yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Soru: Kredi Puanım Düşük Borç Kapatma Kredisi Çekebilirmiyim?

Cevap: Kredi notu bankaların müşterilerini tanımaları için en sağlıklı analiz programıdır. Yani banka her müşterisine kredi vermek istemez özellikle Türkiye ortalama kredi notu düşük olan müşterilerine bu kredi için onay vermeyecektir. Bu yüzden borç yapılandırma kredisi başvuru yapmadan önce, kredi notunuzu öğrenebileceğiniz ücretli veya ücretsiz kurumlar üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Soru: Hangi kredi türleri için borç kapama kredisi kullanılmaz?

Cevap: Konut kredisi ve ek hesap borçlarınız için bankalar borç kapama kredisi vermeyecektir. Bu tür bir borcunuz var ve bunu ödemek istiyorsanız bankaların mevcut kredi türü olan “ihtiyaç kredisi” seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Soru: Akbank borç kapama kredisi kaç ay vadeye kadar çekilebilir?

Cevap: Geçtiğimiz senelerde borç kapama kredileri maksimum 48 ay vade seçeneklerine kadar veriliyordu. Bu yıl ise Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumunun almış olduğu karar ile ihtiyaç kredilerin ve borç kapama kredilerinde 60 aya kadar vade seçenekleri uygulanabiliyor.

Borç Kapatma Kredisinin Avantajları

Hayatta her şeyin avantajı ve dezavantajı olduğu gibi, borç kapama kredisinin de eksileri ve artılarının olduğunu söyleyebiliriz. En büyük avantajlarından birisi ödeme gücünüzü aşan, birden fazla bankada borcunuzun olduğu bu hesaplar ile başa çıkmanızı sağlamasına yardımcı olan kredi türüdür. Gelirinize göre belirlemiş olduğunuz taksit ödemeleri ile vade süresini belirleyebilir, büyük bir yükten kurtulabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisinin Dezavantajları

Her yeni bir kredi başvurusu kredi puanınızı düşüreceği gibi, banka toplam borç miktarınızı da yükseltecektir. Ayrıca yapmış olduğunuz başvuru sonucunda yeni bir borçlanma neticesinde yüklü faizler ödeyeceğinizi de hatırlatmak isterim. Her ne kadar borçlarımızı tek bir banka üzerinde toparlayıp ödeme yapacak olsak da, neticede piyasa koşullarında bulunan yüksek faiz oranlarından kredi kullandığımızı unutmamak gerek. Bu yüzden borç kapatma kredisi kullanmadan önce tüm bankaların faiz oranları, vade süresi, dosya masrafı gibi bir çok faktörün değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Son olarak borç kapama kredisi kullanımınızı, bankalar kampanya dönemlerini takip ederek yapmanız sizlere büyük fayda sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.