Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Akbank Eft Havale Ücreti

Akbank Eft Havale Ücreti

Her bankanın Eft ve Havale ücretleri farklılık gösterdiği gibi Akbank Eft ve Havale işlem ücretleri de değişkenlik gösterebilmektedir. Havale işlemi aynı bankada bulunan hesaplara yapılan para transferi işlemidir. Eft ise başka bankalarda bulunan hesaplara para gönderme işlemleridir.

Akbank hesabınız üzerinden başka bir akbank hesabına para gönderme işlemi yaptığınız da bu işlemi havale olarak adlandırılır. Bu tür bir para gönderme yapmanız için vadesiz hesabınızdan para gönder seçeneğini tıklayıp havale işlem menüsünü seçerek ilgili kişinin hesap bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır.

Akbank Eft işlemlerinde ise vadesiz hesabınızdan başka bir bankaya ait olan hesaba göndermiş olduğunu para transferi işlemi olarak adlandırılır.

Akbank Havale Ücreti (2019)

En çok merak edilen konuların başında yer alan Akbank havale ücretleri ne kadar gibi sorularınıza aşağıdaki listede yanıt vermeye çalıştık.

  • Akbank internet ve mobil bankacılık havale tutarı: 3 TL
  • Akbank Direkt Cep telefonu numaranız ile hesabınızdan ATM ye para gönderme işlemi: 9,50 TL
  • Müşteri hizmet yetkilisi ile yapmış olduğunuz para gönderme işlemlerinde: 50 TL
  • Atm, Btm Ve Özgür bankacılık ile yapılan havale işlem ücreti: 12 TL
  • Akbank şubelerinden isme gönderilen havale işlemlerinde: Min tutar 70 ile 600 TL arasında değişmektedir. Bu tutar ödeme yapacağınız miktara göre değişlik gösterebilir. Detaylı bilgi için Akbank şubelerinden bilgi alınız.

Yukarıda vermiş olduğumuz akbank havale ücreti detaylarını incelediğimizde en çok ücret ödediğimiz Şubelerden yapılan havale türü olduğunu görmekteyiz. En düşük havale ise kendi yapmış olduğumuz mobil, akbank direkt işlemlerinde ödediğimiz ücretlerdir. Buna göre sizlerde havale işlemi yapacağınız da sizlere uygun olan kanalı seçerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Akbank Eft Ücreti (2019)

  • Akbank direkt, Akbank asistan, Akbank mobil üzerinden yapmış olduğunuz eft işlemeri için ödeyeceğiniz miktar: 6,75 TL dir.
  • Akbank Atm üzerinden yapacak olduğunuz eft işlemleri için: 18 TL
  • Akbank çağrı merkezi aracılığı ile yapmış olduğunuz EFT işlemleri için: 60 TL
  • Şubelerden yapacak olduğunuz eft işlemleri tutara göre değişiklik gösterirken minimum tutar 75 TL maksimum tutar ise 750 TL olarak belirlenmiştir.

Eft işlem ücetleriniz havale işlemlerine göre tutar olarak yüksektir. A bankasından B bankasına yapılan ödemeler olmasıdır. Akbank eft işlemlerinizi hafta içi 17:15’e kadar yapabilirsiniz. Yapmış olduğunu eft para gönderme işleminin karşı hesaba geçmesi 15 ile 25 dk arasında olacaktır. Bazı durumlar hariç ödemenin hesaba gelmesinde geçikme yaşanmayacaktır.

Akbank EFT işlemi Nasıl Yapılır?

Eft işlemi yapmak için seçmiş olduğunuz eft seçeneği ile devam edebilirsiniz. Akbank direkt üzerinden eft yapmak için hesabınıza giriş yapın ve para transferi işlem menüsünü seçin, daha sonra para göndermek istediğiniz kişinin i ban numarasını veya hesap numarasını girerek ödeme yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz eft işlemlerinde herhangi bir gecikme olursa akbank müşteri hizmet yetkilisi olan 444 2 525 arayarak göndermek olduğunuz eft ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Akbank Havale işlemi Nasıl Yapılır?

Mobil bankacılık veya Akbank direkt kullanarak hesabınıza giriş yapın. Akbank menüler kısmından “Para Transferi” kısmını seçerek Havaleyi seçmelisiniz. Daha sonra göndermek istediğiniz hesaba ait banka hesap bilgileri veya i ban numarasını ilgili ekrana girerek işlemlerinizi tamamlayınız.
Akbank Eft ve Havale gönderme işlemlerinizde para göndereceğiniz hesabın bilgilerini iyi teyit etmelisiniz. Yanlış yaptığınız bir işlem sonucunda EFT işleminizin başka bir hesaba geçeceğini veya iptal olup tutarın tekrar sizin hesabınıza yansıyacağını hatırlatmak isterim.

Akbank Havale Saatleri (2019)

İnternet bankacılığı veya mobil üzerinden yapmış olduğunuz havale para transfer işlemlerinizde karşı hesaba paranın geçmesi maksimum 5 dk gibi bir süre olacaktır. Havale işlemi aynı bankaya ait olan hesaplara yapılan para gönderme işlemi olduğu için hafta sonu da olsa bu işlemi sorunsuz yapabilirsiniz. 7/24 Saat hafta sonu olmak kaydı ile havale gönderme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Akbank Eft Saatleri (2019)

Akbank hesabınıza giriş yaparak başka bir bankada hesabı bulunan i ban numarasına veya hesap numarasına yapmış olduğunuz ödemeler EFT işlemleri olarak yapılmaktadır. Bu tür bir işlemde öncelikle hesabınızdan “para transferi” seçeneğinin altındaki EFT menüsünü seçmeniz ve karşınıza çıkan ekrandaki ilgili yerleri doldurmanız gerekmektedir. Eft saati 09:00 ile 17:15 arasında işlem yapabilirsiniz.
Hafta sonları eft işlemlerinin yapılmayacağı bir kez daha hatırlatmak isterim. Yapmış olduğunuz eft işlemleri saat 17:15’i geçmiş ise, ödeme bir gün sonra mesai saatleri içerisinde karşı hesaba yansıyacaktır. Bu işlem cuma günü yapılmış ise hafta sonu eft işlemleri yapılmayacağı için pazartesi günü para hesaba geçmiş olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.