Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile müşterilerini daha hızlı işlem yapabilmesi adına İnternet ve Mobil bankacılık her geçen gün yenilenmektedir. Ülkemizde uzun yıllardır faaliyetini sürdürmekte olan Akbank, binlerce müşterisine bankacılık işlemlerinden kolaylık olması adına İnternet ve Mobil uygulaması üzerinden hızlı, güvenilir işlem yapma imkanı sunuyor.

İnternet Bankacılığı Nedir?

İnternet bankacılığı, bankacılık işlemlerinizi banka şubesi, Atm ve müşteri hizmetleri ile uğraşmadan bankanın sizlere hesap açılış esnasında vermiş olduğu şifre ile bankanın resmi sitesini ziyaret ederek giriş yaptığınız Digital platrom diyebiliriz. İnternet bankacılığı ve mobil uygulamalar olmadan önce en ufak bir fatura ödemelerimiz de bile saatlerce beklediğimizi biliyoruz. Şuan günümüzde bu işlemleri yapmanız çok kısa bir zaman almaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ve bankaların İnternet bankacılığı üzerine yapmış oldukları yenilikler sayesinde fatura ödemelerinizinden tutunda, kredi kartı borcu öğrenme ve kurumsal ödemeleri kadar bir çok işlemi halledebiliyorsunuz.

Akbank İnternet Bankacılığı Kullanımı

Sizlerde akbank internet bankacılığı veya mobil uygulamasını kullanarak hesaplarınız üzerinden bankacılık işlemi yapmak istiyorsanız öncelikle Akbank üzerinde açılmış bir vadesiz hesabınızın bulunması gerekmektedir. Eğer hesabınız bulunmuyor ise ikamet etmiş olduğunuz bölgenizde sizlere yakın akbank şubelerini TC kimlik belgeniz ile ziyaret ederek hesap açılışı yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığını kullanmak için banka personeli sizlere geçiçi şifre verecektir. Bu şifreyi ilk İnternet bankacılığı giriş esnasında kullamalısınız. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda yeni paralo oluştur adımını göreceksiniz. Başkalarının tahmin edemeyeceği bir şifre oluşturarak işleminize devam edebilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı Giriş: Akbank resmi internet sayfası olan https://www.akbank.com/tr‘ yi cep telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınız ile açmalısınız. Daha sonra sağ üst kısımda bulunan bireysel ikonuna tıklamalısınız. Karşımıza çıkan ekranda Müşteri Numarası/ Tc kimlik Numarası ve Şifre bölümü görünecektir. İlgili ekranı doğru bilgiler ile doldurarak Akbank İnternet şubesine girişinizi sağlayabilirsiniz.

İnternet şubesi girişiniz sağlandıktan sonra şifre değiştirmek istiyorsanız Güvenlik adımları kısmından paralo değiştir adımlarını takip etmelisiniz. Hesabınızdan havale ve eft göndermek için Para Transferi menüsü altında işlem yapmak istediğiniz adımı seçip devam edebilirsiniz.

Akbank Direkt Şifresi Nasıl Alınır?

Akbank İnternet ve mobil bankacılık şifrelerini oluşturmak için birden fazla yöntem olduğunu belirtmek isterim. Akbank şubelerinde ilk hesap açıldığında şifrenizi şubelerden temin edebilirsiniz. Daha sonra şifrenizi kaybetme veya unutma gibi bir durum ile karşı karşıya kalırsanız. Müşteri hizmetleri, Akbank şubeleri, İnternet bankacılığı Şifremi unuttum adımı ve Sms ile akbank şifrenizi tekrar oluşturabilirsiniz.

İnternet Şubesi İle Şifre Oluşturma: Akbank’ın İnternet sayfası olan https://www.akbank.com/tr tarayınız da açınız. Daha sonra sağ üst kısımda bulunan BİREYSEL butonuna tıklayınız. Karşınıza akbank direkt giriş sayfası gelecektir. Tc kimlik numarası ve şifre yazan bölümün altında yer alan Şifremi unuttum ikonuna tıklayın. Bu sayfaya tıkladığınızda karşınıza akbank Şifre al sayfası görüntülenecektir. Yeni bir şifre almak için aşağıdaki adımları tek tek uygulayınız.

  • Tc kimlik Numarası: Şifre almak için vatandaşlık numaranızı doğru yazdığınızdan emin olunuz.
  • Annenizin evlenmeden önceki ilk ve son harfi sizden istenen kutucuklara yazın.
  • Akbank bankamatik kartınızın son 4 hanesini sizden istenen kutucuğa yazınız.
  • Kart şifresi: Bu kısımda banka kartınızın şifresi istenecektir. 4 Haneli kullandığınız şifreyi yazınız.
  • Cep Şifre Ekranı: 3. Aşamada sizlere cep şifreye gönderilecektir. Banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonuna geçici şifre gönderilir ve şifre ilgili ekrana girilir ve işlemler tamamlanır.

Müşteri Hizmetleri İle Şifre Alma İşlemi: Akbank’ın hizmet veren müşteri yetkilisi numarası olan “444 2 525” arayarak sesli yanıt sisteminin menülerini takip etmelisiniz. Size menüleri okuduktan sonra müşteri temsilcisine bağlanmak için 0 tuşlayın uyarısını dinlediğinizde 0 tuşlayarak Akbank çağrı merkezi yetkilisine bağlanabilirsiniz. Daha sonra İnternet bankacılığı şifrenizi oluşturacağınızı ifade etmelisiniz. Sizlere bazı güvenlik soruları sorulur ve doğru cevabı vermeniz durumunda yeni bir şifre oluşturmak için Şifre oluşturma menüsüne aktarılırsınız. İnternet şubesine giriş yapmak için kullanacağınız şifreyi iki kez tuşlayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Akbank Şubeleri Aracılığı İle İnternet Şifresi Alma: Bankaların çalışma saatleri sırasında bölgenizde bulunan AKbank şubelerini nüfus cüzdanınız ile ziyaret ederek yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Şifre Güvenliği

Bankalar her ne kadar müşterilerinin mağdur olmaması adına her geçen gün sistemlerini geliştiriyor olsa da, burada kullanıcıya çok iş düşüyor diyebiliriz. Şifrenizi oluştururken doğum tarihi ve ardışık rakamlar kullanmaktan kaçının. Her ne kadar İnternet bankacılığına giriş esnasında banka cep telefonunuza kısa mesaj gönderiyor olsa da, sizler oluşturmuş olduğunuz şifre güvenliğini arttırarak hesabınızın korunmasını daha üst seviyelere taşımız olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.