Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Son zamanlarda sık sık rastlanan sim kart blokesi sonucu bir çok kişi mağdur olmaktadır. Bizlerde bu durumu yani sim bloke kaldırma işlemini nasıl yapılacağı hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Bir banka müşterisi, banka hesaplarını güvenli kullanabilmesi için bilgilerinin doğru ve güncel olması gerektiğini hatırlatmak isterim. Elimizde olan veya olmayan nedenlerden ötürü sim kart değişikliği veya günümüzün teknolojisi olan 4,5 G geçiş için yapılan başvuru sonucunda sim kartınız banka tarafından bloke edilir. Bu durum can sıkıcı gibi görünüyor olsa da, aslında akbank’ın müşterisi için almış olduğu güvenlik önlemleri arasında yer almaktadır.

Akbank Sim Kart Blokesi Nedir

Büyük GSM şirketlerinin 2016 yılında 4,5 uyumlu alt yapıyı kullanmaya başladı. Bu bağlamda müşterilerinin daha hızlı İnternet erişimi sağlayabilmeleri adına, sim kart değişikliği yapılmasını istedi. Yapılan sim kart değişikliği bankalar tarafından güvenlik önlemi nedeni ile bloke konulduğu için, İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık girişlerinde büyük sorunlar yaşanmaya başlandı. Akbank bankacılık işlemleri için kullanmış olduğunuz cep telefonu numaranız üzerinde herhangi bir sim kart değişikliği yaptığınızda bu durumu bankaya bildirmeniz gerekmektedir. Akıllı sms olarak adlandıran kısa mesaj sim kart blokesi kaldırılana kadar tarafınıza ulaşmayacaktır.

SIM Karta Bloke Olduğunda Hangi işlemler Yapılmaz

Operatör değişikliği veya sim kart değişikliği nedeni ile bankaların uygulamış olduğu sim kart bloke kaldırma işlemini yapmadığınız süre bir çok bankacılık işlemlerinize kısıtlama getirilecektir. Güvenlik açısından getirilen işlem kısıtlamasını Akbank sim kart blokesi kaldırdıktan sonra yapabilirsiniz.

Sim Blokesi Nedeni ile Kısıtlamalı İşlemler;

  • Akbank mobil bankacılık uygulaması giriş problemi
  • 3 Boyutlu güvenlik gerektiren; İnternet üzerinden yapacağınız alışverişler sonrası onay için tarafınıza kısa mesaj gönderilecektir. Bu adımı tamamlamadığınız da, işleminiz iptal edilecektir
  • Kısa mesa ile kredi kartı veya banka kartı şifresi belirleme
  • Sms üzerinden kredi başvuru işlemleri

Akbank Sim Kart Blokesi Kaldırma

Akbank sim blokesi kaldırma işlemi yapmak için bankanın müşteri hizmet yetkilisi ile irtibat kurmanız gerekmektedir. Akıllı sms yani banka hesaplarınıza giriş yaptığınızda tarafınıza kısa mesaj ulaşamayacağı için, sim kart blokesi kaldırma işlemini yapamazsınız.

Akbank blokesi kaldırmak için üç farklı yöntem bulunmaktadır. Atm üzerinden, sizlere en yakın akbank şubelerinden, Müşteri hizmet yetkilisi aracılığı ile sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

Atm den sim kart bloke kaldırma akbank

Bölgenizde sizlere en yakın Akbank atm’lerini ziyaret ederek, bankaya ait kredi kartı veya bankamatik kartı ile atm’den hesabınıza giriş yapınız. Daha sonra Kullanıcı İşlemleri Menüsü > Mobil Şube bölümünü seçerek mevcut cep telefonunuzu numaranızı güncelleyebilirsiniz.

Akbank Şubeleri Sim Kart Blokesi Kaldırma

Sizlere en yakın olan akbank şubelerini ziyaret ederek, mevcut cep telefonu numaranızı güncelleyerek Sim kart bloke kaldırma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Sim Kart Blokesi Kaldırma Akbank

Akbank müşteri temsilcisi numarası olan “444 2 525” iletişim sağlayarak, sim kartınızın bloke olduğunu belirtiniz. Daha sonra sizlere güvenlik adımları ile ilgili bazı sorular soracaktır. Bu adımları tamamladıktan sonra yeni aldığınız sim kart akbank hesabınıza tanımlanacaktır.

Akbank Sim Kart Blokesi İşlemi Ne Zaman Yapılır

Akbank Sim kart bloke işlemi, numara değişikliği, sim kart değişikliği ve 4,5 G gibi işlemler yaptıysanız tüm bankalarda olan hesaplarınız tarafınıza Sms gönderimini durduracaktır. Güvenlik amacı ile yapılan sim kart blokesini her bankanın şubeleri veya atm’leri aracılığı ile yapabilirsiniz. Sim kart blokesini kaldırmadınız taktirde bir çok işlemi yapamayacağınızı ayrıca İnternet bankacılığı ve mobil hesaplarınıza giriş izni verilmeyeceğini belirtmek isterim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.