Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Almanya İşci Alımı 2020 (Tüm Detaylar)

Almanya İşci Alımı 2020 (Tüm Detaylar)

2020 Yılının ilk çeyreğinde Almanya işçi alımı ile ilgili ilanlar gündeme gelmeye başladı. OBM şirketi 2020 yılı içerisinde bir çok meslekten binlerce kişinin Almanya’da çalışmak için götürebileceğini açıkladı. Durum böyle olunca bir çok meslek gurubu Almanya işçi alımı şartları, Almanya işçi alımı için detaylar nelerdir bunları araştırmaya başladı. Bizlerde bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ve bu Almanya işçi alımı ilanları ile ilgilenen kişilere bilgi vermek adına bu içeriğimizi oluşturmuş bulunmaktayız. Almanya işci alımı ile ilgili tam olarak sayı açıklanmamış olsa da, farklı meslek gruplarından yaklaşık olarak 10.000 kişi alınacağı tahmin edilmektedir. Alım yapılacak işçilerin kriterleri ve meslek gurupları nelerdir bunları inceleyelim.

Almanya İşçi Alımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Almanyanın 2020 yılı içerisinde ülkemizden bir çok meslek gurubunda işci alımı yapacağını bir çok İnternet haber siteleri yayınlamış durumda. Bizlerin bu yönde kapsamlı olarak yapmış olduğu araştırmada ise alımların sayısı ve tarihi henüz netlik kazanmamıştır. Bazı kaynaklara göre Almanya işçi alımlarını 2020 yılı içerisinde İşkur üzerinden yapılacağı söylenmektedir.

OBM şirketinin yöneticisi olan Osman Taş Almanya işçi alımı ile yapmış olduğu açıklamada ise; İşkur ile anlaşma yaparak İşçi alımlarının da İşkur üzerinden yapılacağını ifade etmiştir. Almanya’da çalışmak üzere gönderilecek olan işçilerin çoğunluğunu vasıflı işçiler oluşturacak olsa-da, aralarında vasıfsız işçi alımının da yapılacağı söylenmektedir.

2020 Almanya İşçi Alımı Meslekleri

Sizlerde Almanyan’ın işci alımı için gerekli olan kriterleri uygun olmanız durumunda başvuru için aşağıda madde halinde vermiş olduğumuz adımları takip edebilirsiniz.

  • İşci
  • Mühendis
  • Tır Şoförü
  • Kaynakçı
  • Hemşire
  • Elektrikçi

Şimdilik açıklanan kadrolar bu meslekler ile sınırlı olsa da, ilerleyen zamanlarda vasıfsız ve diğer meslekten kadrolara yer verileceği beklenmektedir.

Almanya 2020 Hemşire Alımı

2019 Yılının ilk çeyreğinden itibaren Almanya’da çalışmak üzere Türkiye’den hemşire götürülmesi ile ilgili çalışmalar devam etmekteydi. Almanya 2020 yılında bir çok meslek grubunda işçi alımı yapacak olsa da, en çok Hemşire açığının olduğu görünmektedir. Durum böyle olunca hasta bakıcı ve buna benzer kadrolar için Hemşire alımı yapması beklenmektedir.

Almanya Hemşirelik Şartları Nelerdir?

Almanya her ne kadar Hemşire alımı yapacak olsa da, bunun için belirli şartların olduğunu ve bu kriterlerin başvuru yapacak olan kişilerde mevcut olması gerekmektedir. Aranan ön önemli kriter ise ilgili bölümden yani hemşirelik ve buna benzer bölümlerden mezun olması gerekmektedir. Yeni mezun veya eski mezun ayırt edilmemektedir.

Almanya 2020 İşçi Alımı Yaş Sınırı

Tarafımıza en sık sorulan soruların başında ise Almanya 2020 işçi alımı için yaş sınırı kaçtır? Bu sorunuza cevaben; 20 ila 45 yaş arasında olan tüm vatandaşlarımızın yukarıdaki meslek gurublarına uygun olmaları ve çalışmaları açısından sağlık engeli bulunmaması durumunda başvuru yapabilirler.

Başruvu Linki: https://www.obm-turkiye.com/

Not: Yukarıda vermiş olduğumuz adres üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Almanya işci alımı ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için www.obm-turkiye.com resmi sayfasında bulunan cep numaralarından detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Daha önce başvuru yapmadıysanız www.obm-turkiye.com sitesine girerek sağ üst kısımda bulunan Şimdi Başvur ikonuna tıklamalısınız. Açılan sayfada ise isim soyisim ve mesleğiniz ile ilgili detaylar yer alacaktır. Bu alanları eksiksiz olarak doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Masraflar Şirketten Karşılanacak

Almanya işci alımı ile ilgili https://www.obm-turkiye.com üzerinden başvuru yapmanız durumunda başvurularınız değerlendirmeye alınacaktır. Tüm bu değerlendirmeler sonucunda ise başvuru sırasında vermiş olduğunuz cep telefonu ve acil irtibat numarası aranarak tarafınıza bilgi verilecektir. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda ise Almanya’da işci olarak çalışmak için herhangi bir masraf alınmayacağını OBM şirket yetkilileri tarafından ifade edilmiştir.

Ayrıca başvuru yapmak için Ankara, İstanbul, Antalya, Konya ve Eskişehir de bulunan OBM şirket ofislerinden bilgi alıp başvuruda bulunabilirler.

Almanya 2020 İşci Alımı Maaşları Ne Kadar?

Bir çok meslek gurubunda işçi alımı yapılacağını belirten Almanya, sözleşmeli olarak çalıştıracağı ve en az 2500 Euro maaş vereceği ifade edilmiştir. Maaşlar meslek guruplarına göre değişkenlik göstermekte olup hemşireler için 3 bin euro, diğer meslekler için ise 2 bin 500 euro verilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.