Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Askere Kredi Kartı Veren Bankalar

Askere Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı kontrollü bir şekilde kullanıldığı zaman bir çok ihtiyacımızı karşılamaktadır. Temel ihtiyaçlarımız başta olmak üzere, fatura ödemeleri, Gsm lira yüklemeleri gibi işlemleri de yapmamızda yardımcı olmaktadır. Vatani görevini yapmak için asker ocağına teslim olan Erler için hangi banka kredi kartı veriyor şartları nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.

Askere kredi kartı veren bankalar listemiz de kamu bankaların içerinde en büyük üç bankadan biri olan ziraat bankası ön plana çıkmaktadır. Kredi kartı başvuru yapmak isteyen askerler ise banka üzerinden veya İnternet bankacılığı aracılığı ile başvuru yapabilirler.

Ziraat Bankası Asker Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat bankası Bankakart kart başvurusunu bankada kullanmış olduğunuz vadeli veya vadesiz hesabınız var ise, İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden giriş sağlayarak yapabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifreniz ile hesabınıza giriş yaptıktan sonra kredi kartları menüsünden kredi kartı başvusu adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu kısımda karşınızda çıkan boş yerleri doldurmanız istenecektir. Aylık net kazancınız, ikamet ettiğiniz adresiniz gibi detaylar istenecektir. Daha sonra başvuru tamamlayıp bankanın tarafınıza olumlu veya olumsuz geri dönüş yapmanızı beklemeniz gerekmektedir.

İkinci başvuru yöntemi ise ziraat bankasının resmi İnternet sayfası olan https://www.ziraatbank.com.tr/ giriş sağlayıp, daha sonra kredi kartı başvuru sayfasını açmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan sayfada Tc kimlik numaranız, cep telefonu numaranız gibi bilgiler istenecektir. En son sistemin sizlere vermiş olduğu güvenlik doğrulama kodunu girerek işlemlerinize devam etmelisiniz. Kredi kartı başvurusu devam ettiğinizde sizlere banka tarafından bilgilendirme mesajı gelecektir. Başvurunuzu tamamlamak için kısa mesaj ile gönderilen şifreyi ilgili ekrana girmeniz gerekmektedir. Daha sonra aylık net kazancınızı belirterek başvurunuzu tamamlamış olacaksınız.

Ayrıca bölgenizde bulunan ziraat Atm’leri üzerinden kartlı veya kartsız işlem menüsüne ulaşarak kredi kartı başvurusunda bulunmanız mümkün olacaktır.

Sms ile Kredi kartı başvurusu: Ziraat bankasında daha önce açılmış bir hesabınız bulunmuyor ise, kısa mesaj ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Sms başvuru için bankanın sistemine kayıtlı olan cep telefonu numaranızın kısa mesaj bölümüne girmelisiniz. Daha sonra büyük harflerle COMBO (boşluk) Tc kimlik numaranızı yazıp 4757 ye sms gönderebilirsiniz.

Örnek Sms Başvurusu: COMBO 12345678910 > 4757

Müşteri Hizmet Yetkilisi Aracılığı İle Kredi Kartı Başvurusu: Bu adımı uygulamak için bankanın müşteri hizmet yetkilisi numarası olan 444 00 00 arayarak sesli yanıt sisteminin sizleri kredi kartı başvuru sayfasına yönlendirmesini beklemelisiniz. Daha sonra başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Askere Kredi Kartı Verilir Mi

Aslında en çok merak edilen konulardan biri diyebiliriz. Askere hangi banka kredi kartı verir sorusudur. Bankalar kişinin asker olup olmamasına bakmadan daha önceki yıllarda ödeme alışkanlıklarını incelemektedir. Bu sayede kredi notu ve son beş yıl içerisindeki sicilini kontrol ederler. Eğer kredi kartı verecek olduğu kişinin kriterleri bankaya uygun ise bankanın belirlemiş olduğu limit dahilinde onay verilecektir.

Asker Kredi Kartı Sorgulama

Hangi banka olursa olsun kredi kartı başvurusu belli bir zaman alacaktır. Bu yüzden başvuru yapmış olduğunuz bankanın müşteri hizmet yetkilisi ile iletişime geçerek kartınızın durumunu öğrenebilirsiniz. Onay verilmiş olan kredi kartınızın tarafınıza ulaşması en az 1 hafta sürmektedir. Kart basım süresi ayrıca kuryenin tarafınıza ulaştırması gibi sürenin uzun olacağını hatırlatmak isteriz.

Ayrıca kredi kartı başvurusu sonrasında kredi kartları kurye tarafından sadece kredi kartı sahibine teslim edilmektedir. Bunun amacı ise güvenlik önlemleri yanı sıra kuryenin sizlere bankanın göndermiş olduğu kredi kartı sözleşmesini imzalatması gerekmektedir. İmzalamış olduğunuz sözleşmenin bir nüshası sizde kalırken, diğer nüshası banka şubesine ulaşana kadar kredi kartınız aktif olmayacaktır.

Askere Giden Kişinin Kredi Kartı Borcu Ne Olur

Bir kişinin askere gitmesi o kişinin kredi kartı borcunun dondurulması veya ertelenmesi anlamına gelmez. Bankalar sizin askerlik durumunuzu veya çalışma durumunuzu göz önünde bulundurmaz. Bu yüzden birliğinize teslim olmadan önce kredi kartı borçlarınızı kapatmanız faydanıza olacaktır. Böyle bir imkanınız yok ise borcunuzun asgari ödeme tutarını ödeyerek kartınızın gecikme yaşamasını engellemiş olursunuz.

Üç ay üst üste ekstre borcu ödenmeyen kredi kartları için banka tarafınıza yasal işlem başlatacaktır. Bunları göz önünde bulundurmanız, ilerleyen zamanlarda sicilinizin bozulmamasına fayda sağlayacaktır.

Bazı web sitelerinde kulaktan duyma sözlerin geçtiğine şahit oldum açıkçası. Askere gidenlerin kredi kartı borçları donduruluyor gibi. Böyle bir şeyin imkansız olduğunu ve tamamen uydurmadan ibaret olduğunu açık açık belirtmek istiyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.