Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Atm den Kartsız Para Çekme

Atm den Kartsız Para Çekme

Kredi kartı ve banka kartınızı evde unuttunuz diyebilirim nakit ihtiyacınızı karşılamak için Atm den kartsız para çekme işlemini nasıl yapabilirsiniz kısaca bahsedelim. Hangi bankalar kartsız para çekme işlemini onaylar, Atm den para çektiğimizde herhangi bir masraf ödemeyiz gibi merak edilen soruların detaylarına yer vereceğiz.

Öncelikle bir çok bankanın hesabını kullanıyorsanız yanınızda kredi kartı veya atm kartı olmadan işlem yapabilirsiniz. Bunun için bir çok alternatif bulunurken bizler en kısa yoldan bu işlemi nasıl yaparsınız ondan bahsedeceğiz.

Atm den Kartsız Para Çekeceğiniz Bankaların Listesi

Her bankanın Atm sini kullanarak kartsız para çekme işlemi yapabilirsiniz. Bankaların atm üzerinden kartsız para çekme işlemleri birbirinden farklı olsa da bu işlemi yapmanız kısa sürecektir. Atm’ler den para çekme işlemleri için İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık yöntemlerinini deneyebilirsiniz.

Akbank Kartsız Para Çekme

Ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan biri olan Akbank atm’leri üzerinden 7/24 işlem yapabilirsiniz. Atm den para gönderme, para çekme, otomatik ödeme talebi ve numara değişikliği gibi bir çok işlemi yapacağınız gibi kartsız para çekme işlemini de çok kısa bir sürede yapmanız mümkün.

  • Akbank Atm üzerinden kartsız para çekme işlemini yapmak için cep telefonunuza akbank’ın mobil uygulaması olan Akbank direkt uygulamasını indirmiş olmanız gerekmektedir.
  • Cep telefonunuzdan mobil uygulama bölümüne kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra, para yatırma çekme seçeneğine tıklayınız.
  • Para çekme işlemini seçtiğinizde akbank direkt hangi hesabınız ile işlem yapacağınız soracaktır. Birden fazla hesabınız var ise işlem yapmak istediğiniz hesabı seçmeniz yeterli olacaktır.
  • Çekmek istediğiniz tutarı belirledikten sonra bankanın göndermiş olduğu referans numarası ilgili ekrana girilir ve Atm den giriş tuşuna basarak nakit çekme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Para çekme işlemi yapmak için cep telefonunuzun banka üzerinde kayıtlı numara olması gerekmektedir. Herhangi bir şüpheli işlem girişiminde banka sizlere güvenlik nedeni ile kısa mesaj gönderecektir. Bu kısa mesaı Atm den ilgili ekrana girerek devam edebilirsiniz.

Akbank Atm üzerinden kartsız olarak para çekmek istediğiniz hesabı seçiniz, hesabınızda çekmek istediğiniz tutarı karşılayacak kadar nakit yok ise, ek hesap limitiniz den bu para tarafınıza ödenecektir. Ek hesap üzerinden çekilen nakit tutarın günlük faiz işleyeceğini hatırlatmak isterim.

Garanti Kartsız Para Çekme İşlemi ( 2 Farklı Yöntem)

Uzun yıllardır kullanmış olduğu garanti İnternet bankacılığı ve mobil uygulaması ile bir çok işlemi hızlı bir şekilde halledebiliyorum. Kartsız para çekme işlemi ilk olarak garanti bankasında başlatıldı desem yeridir. Bu yenilikler sonucunda garanti bankası müşterileri kredi kartı ve banka kartları evde veya iş yerinde unutmuş olsa bile, mobil bankacılık, referans kod ve QR işlemlerinden para çekme işlemi yapabilirler.

 

Garanti qr Para Çekme

 

Garanti bankası Atm lerinden kartsız para çekme işlemlerinizi yapabilmeniz için öncelikle garantinin mobil uygulamasının cep telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir. Mobil uygulama yüklü ise aşağıdaki adımları takip ederek QR kod ile para çekme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 • Cep telefonunuzda yüklü olan garanti mobil uygulamanıza giriş yapın.
 • Mobil uygulamasının sağ alt köşesinde işlemler menüsüne tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekranda QR işlemleri ikona tıklayın ve para çekmek istediğiniz hesabı seçip alttaki kutucuğa tutarı yazınız.
 • Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra şimdi çek tuşuna basarak işleminizi yapabilirsiniz
 • Garanti Atm üzerinde yapacağınız işlem sırası ise; Giriş > Para Çekme > QR Kodu İle Para Çekme adımlarını takip ederek paranızı çekebilirsiniz.

Garanti Cepbank Para Çekme

 

Bölgenizde bulunan sizlere en yakın garanti Atm’lerine giderek aşağıdaki adımları takip ederek hızlı ve güvenli para çekme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 • Garanti atm sinde “giriş tuşuna” basınız.
 • Karşınızda çıkan ekranda Cep bank İle Para çekme seçeneğine tıklayınız.
 • Para göndermek istediğiniz cep telefonu numarasınız ATM’de bulunan ilgili ekrana girdikten sonra sizlere kısa mesaj gelecek, garanti bankası tarafından gönderilmiş olan kısa mesaj bölümüzdeki şifreyi atm de gerekli bölüme girerek para çekme işleminizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Finansbank Kartsız Para Çekme

 

En yaygın para çekme işlemlerinden biri olan QR kod ile QNB Finansbank Atm’lerinden nasıl para çekme işlemi yapabilirsiniz detaylara yer vereceğiz. Öncelikle atm üzerinden para çekmeniz için finans banka ait olan mobil uygulamasının cep telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir. Daha sonra aşağıdaki maddeleri izleyebilirsiniz.

 • Qnb Finansbank’ın mobil uygulamasına giriş yapın.
 • Sol kısım da bulunan menüler sekmesinde tüm işlemler seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan menülerin içerisinde kare kod işlemleri butonuna tıklayınız.
 • Para çekme bölümünde gerekli miktarı yazdıktan sonra Atm de bulunan QR kodu cep telefonunuz ile çekerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Finansbank üzerinden QR kod ile yapmış olduğunuz para çekim işlemleri için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Günlük çekme limiti 500 TL olarak belirlenmiştir.

 

Devlet bankaları dahil olmak üzere bir çok bankanın Atm kanalını kullanarak para kartsız para çekme işlemi yapabilirsiniz. Buradaki en önemli hususlardan birisi işlem yapmak istediğiniz bankanın mobil uygulamasının yüklü olması gerektiğini hatırlatmak isterim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.