Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

ATM den Kartsız Para Transferi

ATM den Kartsız Para Transferi

Atm üzerinden para transfer işlemi nasıl yapılır? Atm para gönderme işlem ücretleri hakkında tüm detaylara yer vereceğimiz bu yazımızda Kartsız para transferi nasıl yapılır inceleyelim. Her ne kadar havale ve eft gibi işlemlerimizi İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden yapıyor olsak da, alternatif olarak bankaların Atm’lerin den de 7/24 işlem yapmamız mümkün.

Atm’ler den para gönderebileceğiniz gibi bir çok bankacılık işlemlerini de istediğiniz saate yapabilirsiniz. Otomatik fatura talimatı, kredi kartı ödemeleri, kira ödemeleri ve çekme gibi bir çok işlemi hızlı ve güvenilir şekilde yapma imkanı sunan bankalar, kartı ve kartsız olmak üzere iki farklı işlem sunmaktadırlar.

Atm üzerinden para göndermek için ilgili bankanın İ ban numarasını almanız yeterli olacaktır. Karşı tarafından göndermiş olduğu i ban numarasına ait banka atm sinden işlem yaparsanız havale gönderme işlemi olarak hesaba yansıyacaktır.

ATM Üzerinden Para Transferi Nasıl Yapılır?

Atm üzerinden yapacağınız işlemler tüm bankalar için birbirine benzer işlemler diyebiliriz. Para trasnfer yapmak içim ilgili bankanın Atm’sinin bizlere sunmuş olduğu iki seçenek vardır. Bunlardan birincisi kartsız para gönderme işlemi diğeri ise kartlı para gönderme işlemidir.

Atm’den Kartsız Para Gönderme

Bu seçeneği kullanmak için para göndermek istediğiniz bankanın Atm sine giderek, önce giriş tuşuna daha sonra kartsız işlemler menüsünde bulunan para transferi seçeneğini seçmelisiniz. Para göndermek istediğinizde sizlerden karşınızdaki hesabın i ban numarasını veya hesap numarası istenecektir. Daha sonra cep telefonu numarası ve göndereceğiz tutarı yazarak devam edebilirsiniz. Atm üzerinden para gönderme ücretleri her banka için farklılık göstermektedir. Bu yüzden para gönderme işlemini onaylamadan sizden ne kadar masraf alacağını Atm ekranında görebilirsiniz. Masrafı gönderdiğiniz paranın içerisinde veya haricen ödeyebilirsiniz.

Atm’den Kartla Para Transferi

Kartla para transferi işlemi için, bankanın sizlere vermiş olduğu bankamatik kartınızın şifrenizi girerek ilgili menü atm ekranında görüntülenir. Daha sonra Para Transferi > Para Gönderme seçenekleri ile devam edebilirsiniz. İlgili ekranda parayı göndermek istediğiniz İ ban numarası ve cep telefonu numarası istenecektir. Bu alanları doldurduktan sonra para gönderme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Atm den para gönderme seçenekleri eft ve havale olarak ikiye ayrılmaktadır. Eft işlemi kendi bankanızdan başka banka hesabınıza gönderdiğiniz para transferi işlemi olarak adlandırılır. Atm den gönderdiğiniz eft işlemi ise mesai saatleri içerisinde hesabınıza yansıyacaktır. Hafta sonu yapılan eft’ler ise ilk iş günü olan pazartesi hesaba geçer.

Havale işlemi ise aynı bankaya gönderdiğiniz para transferi işlemi olarak adlandırılır. Göndermiş olduğunuz havale anında ilgili bankanın hesabına geçer. Hafta sonu ve hafta içi 7/24 havale ile para gönderme işlemi yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.