Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Avivasa BES İptal Telefon Numarası

Avivasa BES İptal Telefon Numarası

Avivasa BES iptali nasıl olur? Avivasa BES iptali için hangi adımları izlememiz gerekiyor bu tür sorulara cevap vermek için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda, en hızlı şekilde iptal işlemleri nasıl yapılır bunlardan bahsedeceğiz. En iyi yatırım araçlarından biri olarak bilinen Bireysel emeklilik sistemi devlet tarafından destekleniyor olsa da bazı vatandaşların ödeme zorluğu çektiğinden ötürü sistemden ayrılmak istemektedir.

Avivasa BES Nedir?

Avivasa bireysel emeklilik sitemi yani kısa BES, maaşınızdan otomatik ödeme talimatı vererek emekli olduğunuzda ek kazanç elde edebileceğiniz anlamına gelmektedir. Bir çok avrupa ülkesi başta olmak üzere ABD bireysel emeklilik sistemini uzun yıllardır vatandaşlarına uygulamaktadır. Son zamanlarda ülkemizde de yaygın olan Bireysel emeklilik sistemine katılanlar yüzde 25 devlet katkısı almaktadır.

Avivasa BES İptali Nasıl Yapılır

Çalışmış olduğunuz iş yeri veya özel firmalar sizlerin bilgisi olmadan sizleri bireysel emeklilik sistemine otomatik olarak katılımını gerçekleştirebiliyor. Bu gibi gibi durumlarda bireysel emekliliğin hangi firmadan yapıldığına ait detayları öğrenmek gerekiyor. Bir çok firmanın bireysel emeklilik sitemi olduğu gibi, iptal işlemlerinde ilgili şirketin müşteri hizmet yetkilisini arayarak iptalini sağlayabilirsiniz.

Bireysel emeklilik sistemi kaydınız avivasa tarafından yapıldığını düşünüyorsanız bankanın müşteri hizmet yetkilisi 444 11 11 tuşlama yaparak iptal işlemlerini başlatabilirsiniz. Yurtdışından arama yapmak isteyen vatandaşlarımız ise +90 216 444 11 11‘i aramaları yeterli olacaktır.

AvivaSA Müşteri Hizmet yetkilileri hafta içi 09:00 ile 24:00 arasında, hafta sonu ise 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam etmektedir. İptal işlemlerinizi tamamlamanız için bes hizmeti alan kişinin arama yapması ve nüfus cüzdanının yanında olması gerekmektedir. Banka ilgili kişinin güvenlik adımlarından geçmesini isteyecektir.

Avivasa BES İptal Sesli Yanıt Sistemi (444 11 11)

Avivasa BES iptal işlemi için sesli yanıt sisteminden faydalanabilirsiniz. Sesli yanıt sistemini kullanmak için müşteri şifreniz, tc kimlik numaranız veya bireysel emeklilik için kayıtlı olduğunuz cep telefonu numaranız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Avivasa BES Cayma Hakkı

Avivasa BES sistemine kayıtlı olan kişilerin cayma haklarının olduğunu hatırlatmak isterim. Otomatik bes sitemine kayıtlı olan müşteriler cayma hakkını kullanabilirler. İki ay süre zarfında cayma hakkınızı kullandığınızda herhangi bir kesinti yapılmaz. İptal işlemlerini ilgili şirket yani avivasa çağrı merkezleri ile tamamlayabilirsiniz.

Avivasa BES İptal İşlemleri

Otomatik katılım veya kendi istediğiniz ile başlatmış olduğunuz bireysel emeklilik sistemini iptal etmek için aşağıdaki adımları tek tek uygulamanız gerekmektedir. Öncelikle BES müşterilerinin başlangıç süresinden 2 ay içerisinde cayma hakkını kullanarak iptal işlemlerini yaptırabilirler. 2 Aydan daha uzun süre BES sisteminde kayıtlı olan kişiler ise şirketin BES sözleşmesinde yer alan maddelere göre kesintilere uğrayabilir.

Avivasa BES müşteri hizmet numarası olan 444 11 11 tuşlayarak ilgili menüye ulaşmayı bekliyoruz. Ana menüdeki adımlar sesli yanıt sistemi tarafından okunmaya başlandığında, otomatik kayıt sistemi adımları için (1) sonraki adımlarda sizlere sesli yanıt sistemi veya müşteri hizmet yetkililerini seçerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Sesli yanıt sistemiyle Avivasa BES İptal

444 11 11 tuşlayıp ilgili menüye geldikten sonra cayma işlemleri menüsü olan (2) seçeneğini tuşlamalısınız. BU aşamada sizlere tc kimlik no, cep telefonu numarası, müşteri numarası ve şifresi gibi bilgileri tuşlamanız istenecektir. Bu adımlarının birini tuşlayarak kare tuşuna basınız, sistem sizi otomatik olarak sesli yanıt sistemi yani avivasan’ın müşteri hizmet yetkilisine aktaracaktır.

Avivasa Faks BES İptali

Sizlerde avivasa Bes otomatik sistemine kayıt yapılmış ise ve bu sistemden ayrılmak istiyorsanız yukarıda vermiş olduğum maddeleri uygulayıp ayrıca faks seçeneği ile bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Avivasa BES iptal dilekçesini doldurak 0216 634 38 88 numaraya faks gönderebilirsiniz. Faks göndermeden önce müşteri hizmet numarası olan 444 11 11 arayarak iptal için gerekli evrak veya herhangi bir kesinti olup olmayacağını sorabilirsiniz.

Avivasa Online İşlemler BES İptal İşlemi

Ülkemizde milyonlarca özel sektör veya kamu çalışan varken, 45 yaş altı özel sektör çalışanları otomatik olarak BES yani bireysel emeklilik sistemine katılımı sağlanmaktadır. Avivasa ise bireysel emeklilik yapan şirketlerden sadece bir tanesidir. Her özel sektörün iş yerinin anlaşma yapmış olduğu şirket tarafından BES otomatik kayıt yapılmaktadır.

Avivasa bes işlemlerinizi iptal etmek için faks gönderme, müşteri hizmet yetkilisi gibi seçenekleri kullanabilirken, ayrıca avivasanın resmi İnternet sitesi olan www.avivasa.com.tr giriş yaparak sağ üst köşedeki “Online İşlemler” bölümüne girerek, kullanıcı adı şifre veya tc kimlik numaranız şifreniz ile giriş yaparak bireysel emeklilik ile ilgili işlemlerinizi yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.