Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2019

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2019

Borç kapatma kredisi ile diğer bankalarda olan toplam borçlarınızı kapatıp tek bir bankaya ödeme yapabilirsiniz. Bir nevi borç birleştirme kredisi olarak adlandırılan bu kredi türünün bankalar tarafından belirli vade ve faiz oranları koşulları ile müşterilerine sağlanmaktadır.

Farklı bankalardan çekmiş olduğunuz bir kaç kredinin ödemesi sizleri büyük sıkıntılar yaşatabilir. Düşük tutarlar neticesinde başvuru yapılmış kredilerin ödeme rakamları bir araya getirildiğinde ciddi anlamda altından kalkılamaz bir hala gelmektedir. Bu yüzden kredi ödemelerinde zorluk çeken vatandaşlarımıza kolaylık olması ve borçlarından dolayı yasal süreçlerin işlememesi adına bankalar borç kapama kredi kampanyası oluşturmuştur. Burada sizler için araştırmış olduğumuz konu başlığımız ile ilgili hangi banka daha düşük borç kapama kredisi veriyor bunların detaylarına yer vereceğiz.

2019 Yılında borç kapama kredi kullanımı, borçlarını yapılandırıp tek bir bankadan ödemek isteyen bir çok vatandaşın faydalandığını görüyoruz. Güncel faiz oranları ile kullanabileceğiniz borç kapama kredisini, 60 ay vade seçeneklerine kadar ödeme yapabiliyorsunuz.

Borç Birleştirme Kredisi Nedir?

Borç transferi veya kredi kartınızın borçlarına ait borç işlemlerinin başka bir banka üzerinden ihtiyaçlarınıza yönelik olarak kullandığınız kredi türüdür. Tüm borçlarınızı tek bir çatı altında toplayın ve rahat bir nefes alarak ödemelerinize devam edin.
Borç kapama kredisi veya borç transferi kredisinden, ödemelerini düzenli yapamayan, taksit tutarlarının yüksek olmasından sıkıntı çeken bir çok vatandaş borç kapama kredisinden faydalanabilir.

Borç Kapatma Kredisi Banka Belirleme

 • Diğer bankalarda olan borçlarınızın toplam tutarını öğrenme.
 • Borç kapatma kredisi çekmek için başvuru yapacağınız bankanın vade, faiz ve ücret kesintileri hakkında bilgi edinme.
 • Kredinin sigortalı veya sigortasız kullanıldığında sizlere maliyeti ve aylık ödeme tutarı.
 • Sigorta bedeli ( yıllık veya kredi süresince olup olmadığına)

Bankalarda olan toplam borcunuzun öğrenme: Bu işlemi bir kaç yöntem ile yapabilirsiniz fakat ben sizlere en kısa yolundan bahsedeceğim. Birden fazla bankada kullanmış olduğunuz kredi, kredi kartı veya ay sonu hesap borçlarınız var ise bankaların müşteri hizmet numaralarından öğrenebilirsiniz. Ayrıca en hızlı öğrenme yöntemi ise borçlarınızın bulunduğu bankanın İnternet şubesini kullanıyorsanız hesabınıza giriş yaparak borçlarınızın toplamını öğrenebilirsiniz. Bu borçları tek tek not tutmanız gerektiğini unutmayınız. Borç kapama kredisini burada tutara göre yapacaksınız.

Bankalarda olan kredi borçlarınızın toplam borcunu öğrenirken bir kaç hususa dikkat etmeliyiz. Öncelikle kredi borcunuzun faiz oranları günlük olarak işleyeceğinden dolayı ödeme yapacağınız güne kadar borç tutarı değişecektir. Bu yüzden güncel bilgiyi bankanın müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz. Kredinizi yapılandırmak istediğiniz günü ve tarihi belirleyip ona göre kredinizin toplam borç miktarını öğrenmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Hesaplanır

Kredi borçlarınızın toplamı bankalar tarafından hesaplanarak sizlere özel cazip kredi koşullarında vade, faiz oranı ve sigorta tutarı bildirilir. Daha sonra sizlerin de onay vermesi sonucunda kredi başvuru işlemleriniz alınır ve kredi kullanımı gerçekleştiğinde bu para direk borçlarınızın ödenmesi için kullanılır.

Borç Kapatma Kredisi Avantajları

Borç yapılandırma, borç transferi ve borç kapama kredisi olarak adlandırılan kredi türünün vatandaşlarımıza büyük avantajlar sağladığını belirtmek isterim. Tabi ki avantajlarının yanında dezavantajlarının olduğunu da bilmek gerekiyor.

 • Borçlarınızı tek bir çatı altında toplayabilirsiniz.
 • Tüm kredi, kredi kartı ve diğer borçlarınız için tek bir bankadan ödeme.
 • Aylık sadece bir bankaya kredi taksiti ödemesi yaparsınız.
 • Daha önce tüm kredilerini için ödenen taksit miktarının borç kapama kredisi ile düştüğünü görebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Dezavantajları

Borç kapama kredisi kullanan vatandaşlar bir çok avantajları ile karşı karşıya kalmış olsa da dezavantajlarının olduğunu da unutmamak gerekiyor.

 • Bankalara olan toplam borcunuzdaki miktarın artışı. Neticede kullanmış olduğunuz krediye faiz ekleneceği için bu tutar sizlerin bankada olan toplam borç miktarınızın yükselmesine neden olacaktır.
 • Yeni çekmiş olduğunuz kredi sizlerin kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır.
 • Limit kontrol sisteminizin düşmesini sağlayacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2019 Listesi

2018 yılında başlayan borç kapatma kredisi, 2019 yılında da bankaların düzenlemiş oldukları kredi kampanyaları ile devam etmektedir. Durum böyle olunca ödeme güçlüğü çeken ve borçları konusunda zorluk yaşayan kişilere büyük kolaylık oluyor diyebiliriz. Borç kapama kredisini Ziraat bankası, Akbank, Finansbak, Halkbank,Vakıfbank, Deniz bank ve İNG bank gibi bir çok bankanın verdiğini görebiliriz. Banka seçimi ve tercihi sizlere kalıyor. Peki ama borç kapatma kredisi için hangi banka ile çalışmamamız gerekiyor bunu nasıl belirleyeceğiz.

Borç kapatma kredisini alacağınız bankayı belirlemek için bankanın kredi kampanya koşullarının iyi incelenmesi gerekmektedir. Vade sayısı, faiz oranı, ödeme tutarı, kredi tahsis ücreti gibi bir çok kriteri incelemenizde fayda var. Daha sonra borç kapatma kredisini kullanacağınız bankayı belirleyip işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi (2019 Güncel Oranlar)

Sizlerde diğer bankalarda olan borçlarınızı bir çatı altında toplamak istiyorsanız ziraat bankasının “Birleştiren İhtiyaç Kredisi” kampanyasından faydalanabilirsiniz.
Ziraat bankası borç kapatma kredisinde 24 aya kadar çekilen tutarlar için % 1,10 , 60 ay vade seçenekleri ile çekmiş olduğunuz borç kapama kredisinde % 1,20 faiz oranı belirlenmiştir.

Ziraat bankası borç kapatma kredi işlemlerinizi bulunduğunuz bölgeye ait, ziraat bankası şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce çalışma durumunuza göre evraklarınızı hazırlamayı unutmayınız.

Halk Bankası Borç Kapatma Kredisi (2019 Güncel Oranlar)

Halk bankasının 2019 yılı “Dost İhtiyaç Kredisi” olarak belirlemiş olduğu kampanyasında, diğer tüm bankalardaki devam eden borçlarınızı transfer ederek sadece halk bank üzerinden çekmiş olduğunu krediye istinaden ödeme yaparsınız.

Halk bank üzerinden çekmiş olduğunu bileştirme kredisinde herhangi bir tahsis ücreti ödemezsiniz. Bu durum sizlerin avantajınıza olan bir durum olmakla birlikte, hesaplarınızda olan toplam borçlarınızın yönetimini daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Kredi Tutarı (TL)Kredi Vadesi(Ay)Aylık Faiz Oranı (%)Taksit Tutarı (TL)
10.000602,16330,35

Halk bank borç kapama kredisi başvuru işlemlerini, sizlere en yakın Halk Bank şubelerinden yapabilirsiniz.

Finansbank Borç Kapatma Kredisi (2019 Güncel Oranlar)

Borçlarınız arasında kaybolmamak için Finansçıdan destek alın sloganı ile finans bank 2,04 faiz oranları ile başlayan borç kapatma kredi kampanyası ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Kredinin faiz oranı başvuru yapacak kişilerin kredi puan durumuna göre değişiklik göstermektedir. Borçlarınızı bir araya getirmek için başvuru yapmadan önce Kredi Notu Öğrenme adımını takip edebilirsiniz.

Kredi TutarıKredi Faiz Oranı (Aylık)Kredi Vadesi (Ay)Kredi Taksit Tutarı (Aylık)Kredi Tahsis Ücreti (BSMV Dahil)Sigorta Prim Tutarı*
10.000 TL%2,0460320 TL52,5 TL523.90 TL
10.000 TL%2,3360346 TL52,5 TL534.82 TL
10.000 TL%2,7960389TL52,5 TL551.38 TL
Yukarıda tabloda hesaplamalar 10 bin TL üzerinden yapılmıştır. Faiz oranları müşterinin başvuru skoruna göre değişiklik göstermektedir. Örnek maliyet tablosu yukarıdaki gibidir.

Akbank Borç Kapatma Kredisi 2019 ( Güncel Faiz Oranları)

Akbank borç kapama kredisini kullanmak isteyen vatandaşlar, yüzde 2,25 faiz oranları 60 ay vade seçeneklerinden faydalanabilirler. Ayrıca diğer bankalarda olan kredi kartı borçlarını 12 aya kadar %2,15 faiz oranları ile taksitlendirip ödeme yapabilirler.

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi (2019 Güncel Faiz oranları)

Her bankanın kendi belirlemiş olduğu borç kapama kredisi faiz oranları ve vade seçenekleri vardır. Bazı bankalar kullanmış olduğunuz kredi üzerinden tahsis ücreti talep ederken bazıları ise faiz oranlarını yüksek tutarak bu ücreti almayabiliyor. Aslında iki seçeneğine kıyaslayacak olursak birbirine yakın diyebiliriz.

Şekerbank borç kapama kredisinde üst limit 100.000 TL olarak belirlenirken, en düşük 3 ay en fazla 60 ay vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. 10.000 TL Borç kapama kredisi kullanan vatandaşlar için sigorta bedeli 35 yaş üzerinden baza alınarak hesaplanmış olup bu tutar 329,46 TL’dir.

Şeker Bank Örnek Faiz Tablosu

Kredi Tutarı (TL)Kredi Vadesi (Ay)Aylık Faiz Oranı (%)Aylık Taksit Tutarı (TL)Kredi tahsis Ücreti(TL)Sigorta ve Vergiler Dahil Ücretler Toplamı (TL)
10.000602,38%350,2650384,96

Yaklaşık olarak dört banka üzerinde yapmış olduğumuz inceleme sonucunda sizlere en uygun faiz oranları ve ödeme kolaylığı sağlayan borç kapatma kredisi veren bankalar listesini bir araya getirmiş bulunmaktayız. Yukarıdaki vermiş olduğumuz tablodaki hesaplama tutarları ve faiz oranlarında değişiklik olabilir bunun için en güncel oran bilgisini bankaların kendi İnternet siteleri üzerinden veya bankaya ait Müşteri hizmet numarasından iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.