Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Cebe Havale Nasıl Yapılır

Cebe Havale Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlere Cebe havale işlemi nasıl yapılır tüm detaylarını paylaşacağız. Günümüz çağında aktif olarak kullandığımız cep telefonları ile kredi banka kartımız yanımızda olmasa dahi para çekme işlemi yapabiliyoruz. Bir çok bankanın müşterilerinin daha hızlı güvenilir ve kolay işlem yapabilmeleri adına cepbank para gönderme uygulamasını hayata geçirmiştir.

Cebe para gönderme işlemi aslında bir çok kolaylığı da beraberinde getiriyor diyebiliriz. Eski zamanlara göz attığımızda, hesabı olmayan bi yakınınıza veya arkadaşınıza para göndermek büyük zahmet isteyen bir şey haline geliyordu. Göndereceğiniz para için karşı kişinin banka hesabının olması veya başka birinin hesabını kullanması da bu zahmetler arasında yer almaktaydı. Cebe havale işlemleri ile bu zahmetten kurtarmamız mümkün hale geldi.

Cebe Havale Nedir?

Cebe havale işlemi yani para transferi işlemi bir kişinin cep telefonu numarasına göndereceğiniz para anlamına gelmektedir. Göndermiş olduğunuz parayı çekebilmesi için sadece kişinin cep telefonunu kullanması yeterli olacaktır. Para göndereceğiniz kişinin Tc kimlik numarası ve cep telefonu numarasının olması, sizlerin işlemi tamamlaması için yeterli olacaktır.

Ülkemizde bir çok banka üzerinden İnternet bankacılığı hesabınıza giriş yaparak cepbank işlemleri menüsünden para transferi yapabilirsiniz. Bunun için her bankanın ayrı bir ücret aldığını hatırlatmak isterim. Cebe havale ücreti hakkında bilgi sahibi değilseniz. İşlem yapmak istediğiniz bankanın çağrı merkezi ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cebe Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Bir çok kişi İnternet bankacılığı hesabını aktif olarak kullanıyor olsa da, bankaların işlerimizi kolaylaştırmak adına hizmete sunduğu uygulamalardan haberi olan sayısı oldukça az diyebilirim. Bir yakınıza para göndermek istiyorsunuz ve yakınınızın bankalarda hesabı bulunmuyor. Bu gibi durumlarda PTT tercih ediliyor olsa da küçük tutarlar için dahi masraf ödedinizi bir kez daha belirtmek isterim. Peki ozaman ne yapmalıyız? Cepbank yani cebe havale gönderme ile düşük masraf ödeyerek işlem sağlayabilirsiniz.

Para göndermek isteyen bir kişinin mutlaka İnternet bankacılığı kullanması gerekmektedir. Bu işlemi yapabilmesi için ilgili bankada bulunan hesabına giriş yapmalıdır. İnternet bankacılığı giriş sağladıktan sonra şu adımları izleyiniz; Para Transferleri > Cepbank > Cebe Havale İşlemi daha sonra karşınıza çıkan ekranda para göndermek istediğiniz kişinin vatandaşlık numarası (TC Kimlik NO) ve kişinin üzerine kayıtlı olan cep telefonu numarasını yazmanız gerekmektedir.

Para göndermek için en az 20 TL en fazla ise 1000 TL kadar işlem yapılabiliyor. Cepbank üzerinden gönderdiğiniz para için ATM üzerinden çekilecek tutar günlük para çekme limiti dahilinde gerçekleşmektedir. Cep telefonu numarasına gönderilen tutarın limiti ise bankalara göre değişiklik göstermektedir. Para göndermeden önce bankanın resmi İnternet sitesi veya müşteri hizmet yetkilisinden öğrenebilirsiniz.

Cebe Havale Atm Den Nasıl Çekilir

Cebe havale işlemleriniz tamamlandıktan sonra, alıcı taraf parayı çekebilmesi karşı tarafından parayı göndermiş olduğu ilgili bankanın ATM’sini bulması gerekmektedir. Örneğin; Cepbank havalesi yapan kişinin bankası Garanti bankası ise sizlerden işlem yapmak için garanti ATM’sine gitmeniz gerekmektedir.

Atm üzerinden işlem yapmanız için herhangi bir banka kartı veya kredi kartının kullanımına gerek kalmaz. Cep telefonunuza gönderilen parayı çekebilmeniz için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Bölgenizde bulanan En yakın ATM’den; Kartsız İşlemler Menüsü > TCKN > Cep Telefonu Numarası > Alıcının Cep Telefon Numarası > Alıcının Cep Telefonuna Gelen Güvenlik Kodu

Yukarıdaki işlem menüsü takip ederek atm den paranızı hızlı, güvenilir bir şekilde çekebilirsiniz. Para çekmek için tutarı ise size gönderilen miktarı ATM’de ilgili ekrana yazarak devam edebilirsiniz.

Cebe Havale İşlem Saati

Cebe gönderilen havale işlemlerinde herhangi bir saat aranmaksızın haftanın 7 gün 24 saati işlem yapabilirsiniz. Tarafınıza gönderilen paranın yani ceb havale tutarın’ın 24 saat içinde ilgili bankanın ATM’sinden çekilmesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde çekilmeyen tutarlar, para gönderen kişinin hesabına geri iade edilecektir. Ayrıca para çekme işlemleri sırasında ilgili ekrana bilgileri 3 kez peş peşe yanlış girmeniz durumunda tarafınıza gönderilen miktar geri iade olacaktır.

Cebe Havale İşlem Limiti

Cep telefonuna para gönderme işleminde her bankanın uygulamış olduğu Cebe Havale Limiti bulunmaktadır. Bunun için her bankanın resmi İnternet sayfasını ziyaret ederek cepbank havale işlem limitlerini inceleyebilirsiniz. Bazı bankaların ceb para gönderme işlem limitleri şu şekilde;


Yapıkredi Ceb Havale Limiti:
Günlük 500 TL en fazla iki kez işlem, Haftalık 1000 TL en fazla 4 kez işlem, Aylık ise 1500 TL 6 kez işlem yapabilme izni vermektedir. İlgili bankadan yapılan cep para transfer işlemleri için yapı kredi ATM’lerini kullanmanız gerekmektedir.


İş Bankası Cebe Havale Limiti:
Aylık en fazla 1500 TL tutarında cebbank havale gönderebilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden göndereceğiniz ceb para trasnferleri için alıcı taraf, 500 TL için 2 kez, 1000 TL için 4 kez, 1500 TL için 6 kez işlem yapabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.