Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

CepBank Para Gönderme Nasıl Yapılır

CepBank Para Gönderme Nasıl Yapılır

Cepbank işlemi olarak adlandırdığımız yöntem ile Cebe havale gönderebilirsiniz. Cepbank işlemleri genelde hesap numarası olmayan kişilere para transferi yapmak için kullanılmaktadır. Bu sayede havale transferi yapacağınız kişinin hesap numarası olmasına bakılmaksızın işlem yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Cep telefonuna para gönderme işlemi nasıl yapılır, Cepbank para gönderme ücretleri ne kadar, hangi kanallar aracılıüı ile cebe para gönderilir tüm detaylara yer vereceğiz.

Cebe Havale Nedir?

Cebe havale işlem sevdiklerinize, yakınlarınıza veya herhangi bir iş arkadaşınıza para göndermenizi kolaylaştıran uygulamadır. Bu sistemi kullanarak para göndermek istediğiniz kişilerin herhangi bir banka üzerinde hesaplarının olmasına bakılmaksızın işlem yapabilirsiniz. Cebe havale uygulamasının başlaması ile birlikte bir çok banka mobil bankacılık üzerinden cebe para gönder işleminizi kolay hale getirmiştir. Bu sayede vadesiz hesabınızın bulunduğu banka üzerinden para gönderme işleminizi yapabilisiniz.

Cepbank para gönderme işlemini, devlet bankaları başta olmak üzere bir çok bankadan güvenilir ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için ister uygulamanızı kullanın, isterseniz İnternet bankacılığınıza giriş yaparak cebe para gönder adamını takip edin. Bu saydığım iki yöntemle haftanın yedi günü 24 saat işlem sağlamanız mümkün olacaktır.

Cebe Para Gönderme Nasıl Yapılır

Cebe para göndermek istediğinizde bunun bir kaç yöntem ile yapmanız mümkün. Bu yöntemlerden birincisi Mobil bankacılık (Mobil Uygulama) üzerinden para transferi işlemi. İkinci yöntem ise İnternet şubesi aracılığı ile cebe para gönderme işlemi.

 •  Mobil Bankacılık Cebe Para Transferi: Para gönderme işlemlerinizi hangi bankaile yapıyorsanız mutlaka o bankanın mobil uygulamasını yüklemiş olmalısınız. Yüklemediyseniz ilgili bankanızın uygulamasını telefonuzun uygulama marketinden indirebilirsiniz. Daha sonra bankanın uygulamasını başlatınız. Bu kısımda sizlerden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Gerekli alanları doldurup devam ediniz. Uygulama açıldığında Menüler bölümünde yer alan Cebe Para Gönder adımını takip etmelisiniz. Açılan ekranda sizlere alıcının TC kimlik Numarası, Alıcının cep telefonu numarasını ve göndermek istediğiniz para miktarını girmenizi isteyecektir. Bu alanları doldurduktan sonra devam tuşuna basarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • İnternet Bankacılığı: Yukarıda bahsetmiş olduğumuz mobil uygulama üzerinden yapacaklarınızın birebir aynısını yapmanız gerekmektedir. Mobil uygulamaya alternatif olan İnternet Şubesi cebe para gönderme işlemini yapmanız için tablet veya bilgisayar üzerinden hesabınıza giriş sağlamanız gerekmektedir.

Cebe Gelen Havale Nasıl Çekilir

Cep telefonuza herhangi bir kişi tarafından para gönderilmiş ise bunu istediğiniz zaman ilgili bankanın ATM’si üzerinden çekebilirsiniz. Herhangi bir işlem saati olmaksızın, bölgenizde bulunan en yakın Atm üzerinden işlem yapabilirsiniz. Parayı gönderen kişi bilgilerinizi eksiksiz olarak girmesi durumunda sizlere banka tarafından bilgilendirme mesajı gelecektir. Bu bilgilendirme mesajında 4 haneli şifre yer almaktadır.


Örnek Bilgilendirme Mesajı:
Hakan isimli müşterimiz cep telefonunuza para transferi işlemi sağlamıştır. XX Bankası ATM’lerinden parayı çekebilmek için kullanacağınız şifre 1234. Şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.

Tarafınıza herhangi bir cep havalesi gelmesi durumunda ilgili bankanın Atm’si üzerinden işlem yapabilirsiniz. Örneğin; Size cep bank havalesi yapan kişi parayı Akbank aracılığı ile göndermiş ise, sizin bu parayı çekebilmeniz için bölgenizeki en yakın Akbank Atm’sini ziyaret etmeniz gerekiyor.

Cepbank Havale Para Çekme İşlemi ( Paranın Gönderildiği Bankaya Ait Atm)

 1. Giriş tuşuna basınız.
 2. Kartsız işlemler menüsü.
 3. Para çekme
 4. Cebe gelen para transferi
 5. Bu kısımda sizlerden istenen bilgileri girmelisiniz.
 6. Cep telefonunuza gelen şifre yazılır ve para çekme işlemi tamamlanır.

Cebe Havale limitleri 2020 (Güncel)

2018 yılında BDDK Cebe havale limitlerini güncelledi. Yasadışı oynanan bahis oyunlarının önüne geçmek amaçlı yapılan Limitler ise şu şekildedir.

Günlük Cebe Para Gönderme Limiti: Mobil uygulama ve İnternet şubesi üzerinden yapacağınız Cepbank para gönderme limiti 500 TL olarak belirlenmiştir. Günde en fazla iki kez gönderim sağlayabilirsiniz. Toplam tutar 500 TL’yi geçemez.

Haftalık Cebe Para Gönderme Limiti: Bir hafta içerisinde cepbank üzerinden yapacağınız para gönderme işlemi limiti 1000 TL’dir. Para gönderme işlemi ise en fazla 4 kez yapabilirsiniz.

Aylık Cebe Para Gönderme Limiti: Cebe para gönderme, havale işlemlerinizde aylık olarak 1500 TL limit bulunmaktadır. Buna göre Ayda en fazla 6 kez cepbank para gönderme işlemi yapabileceğinizi belirtmek isteriz.

Cepbank Para Gönderme Ücreti

Her ne kadar bizlere kolay ve güvenilir para gönderme konusunda yardımcı olsa da, Cepbank kullanımın ücretli olduğunu bildirmek isterim. Bu tutar ise işlem yapacağınız bankaya göre değişkenlik göstermektedir. Sizler için aşağıda bir kaç bankanın cebe havale ücret tutarlarını yazdık. Bu listeden ceba para gönderme ücreti ne kadar öğrenebilirsiniz.

 • İşbank Cebe Havale Ücreti 7,50 TL
 • Ziraat Cebe Havale Ücreti  6 TL
 • Garanti Cebe Havale Ücreti 11.00 TL
 • Finansbank Cebe Havale Ücreti 9 TL
 • Akbank Cebe Havale Ücreti: 9,5 TL

Cebe Havale İptal Etme Nasıl Yapılır?

Cebe havale işlemi yaptınız ve bu havale işleminin iptal edilmesini istiyorsunuz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, ilgili bankanın mobil uygulamasını açarak hesabınıza giriş yapın ve Hesap Hareketleri sekmesine tıklayınız. Bu kısımda en son yaptığınız işlem listesini görebilirsiniz. İptal etmek istediğiniz işlemi seçnin ve İptal tuşuna basınız. İptalini sağlamanız için gönderdiğiniz paranın henüz çekilmemiş olması gerektiğini hatırlatmak isterim.

İkinci bir cepbank havale iptali işlemini iste ilgili bankanın müşteri temsilcisine ulaşım sağlayarak yapabilirsiniz. Bunun işlem yaptığınız bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayınız. Daha sonra cebe havale yaptığınız tutarın mikarı belirtiniz. Müşteri temsilcisi talebiniz doğrultusunda işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.