Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Denizbank İban Numarası Öğrenme

Denizbank İban Numarası Öğrenme

Herhangi bir bankada vadesiz hesabınız var ise, para gönderme ve alma işlemleri için İ ban numarasına ihtiyaç duyarsınız. 2009 yılının öncesinde para transferleri işlemlerinde banka şubesi kodu, hesap no gibi rakamlar kullanılırken, 2010 yıllarında zorunlu olarak İban kullanımına geçilmiştir.

İban Numarası Nedir?

İban numaraları bankaların sizlere vermiş olduğu vadesiz hesapları ile bağlantılıdır. Bir kişi sizlere yani bankada bulunan vadesiz hesabınıza para aktarımı yapacağı esnada sizin verdiğiniz 24 haneli numaralı kullanması gerekmektedir. Her müşteri için farklı sayılarda oluşturulan İban numarası, uluslararası hesap numarası olarak bilinmektedir.

Her ülkenin kullanmış olduğu İban numarası farklılık gösterdiği gibi, bizim ülkemizde 24 haneli olarak belirlenmiştir. Ayrıca İban numaralarının başlangıcı olan TR ülkemizin kodunu temsil etmektedir.

Denizbank İban No Sorgulama

İban numarası 24 haneden oluştuğu için banka kartlarında yer almaz. Banka kartlarında yer alan numaralar kart numarasıdır ve bu bir çok tüketici tarafından i ban no ile karıştırılır. Denizbank iban numaranızı öğrenmek için birden fazla alternatif vardır. Atm, İnternet Bankacılığı, Mobil bankacılık, Denizbank şubeleri gibi.

Atm Üzerinden İban Öğrenme: İkamet ettiğiniz il veya ilçede bulunan denizbank atm’leri üzerinden banka kartınızı takıp, şifreniz ile hesabınıza giriş sağlayınız. Daha sonra HESAPLAR menüsü altında yer alan vadesiz hesaplarım kısmında görüntüle dediğinizde hesabınıza ait iban numarası yer alacaktır. Bu bilgileri dekont olarak atm’den bastırarak kullanabilirsiniz. Ayrıca cep telefonunuzdan fotoğrafını çekerek sürekli İban numarası arama derdinden kurtulmuş olursunuz.

İnternet Bankacılığı İban Numarası Öğrenme: İnternet bankacılığı ile i ban numarası sorgulamak veya öğrenmek için öncelikle denizbank İnternet bankacılığı giriş bilgilerinizin olması gerekmektedir. Giriş bilgileriniz mevcut ise, https://www.denizbank.com/ adresini ziyaret ediniz ve sağ üst kısımda bulunan GİRİŞ butonuna tıklayınız. Karşınıza çıkan ekranda sizlerden TC kimlik numaranız ve şifreniz istenecektir. Gerekli alanları doldurup hesabınıza erişim sağladıktan sonra, Hesaplarım menüsü altında yer alan vadesiz hesaplar butonuna tıklayarak hesabınıza bağlı olan İban numaranız ulaşım sağlayabilirsiniz.

Denizbank Mobil Bankacılık İban Sorgulama: Mobil bankacılık kanalı ile iban numarasını öğrenebilmeniz için, denizbank’ın mobil uygulamasının cep telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir. Daha sonra uygulamayı açıp girişlerinizi sağladıktan sonra sol kısımda bulunan ikona tıklayın ve hesaplarım menülerini görüntüleyin. Bu kısımda birden fazla hesabınız bulunuyor ise, işlem yapmak istediğiniz vadesiz hesabınızı görüntüleyerek not edebilirsiniz.

Denizbank Şubelerinden İban NO Öğrenme: Bölgenizde bulunan denizbank şubelerini mesai saatleri içerisinde ziyaret ederek hesabınıza ait iban numarasını öğrenebilirsiniz. Banka personeline durumu izah ederek iban numaranızı çıktı olarak alabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri İle İban Öğrenme: Bankaların çağrı merkezi yetkililerine ulaşmak zaman alıyor olsa da, iban numarası sorgulamak için müşteri hizmetleri alternatif yöntemler arasında yer almaktadır. Denizbank telefon bankacılığı numarası olan 0850 222 0 800 tuşlayarak gerekli güvenlik adımlarından geçip, hesabınıza ait iban bilgisine ulaşım sağlayabilirsiniz.

İban Numarası Nerelerde Kullanılır?

İban numaraları genelde yurt içi ve yurt dışı para gönderme işlemlerinde kullanılmaktadır. Havale, Eft gibi para transferi işlemleri için 24 haneli iban numarası ile anında işlem yapabilirsiniz. Yurt dışı para gönderme işlemlerinde İban numarasının yanı sıra (Swift) kodununda yazılması gerektiğini hatırlatmak isterim.

İban Numaranızı Not Edin

Mobil uygulama veya İnternet bankacılığını aktif olarak kullanmıyorsanız sürekli olarak para gönderme ve alma işlemlerinde İban numaranıza ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden her seferinde İban no arama problemini ortadan kaldırmak için işlem yapacağınız hesabınızın İban numarasını bir yere not etmenizi tavsiye ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.