Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Denizbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Denizbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Denizbank kredi kart bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır? Banka kartı veya kredi kartınızın bloke edilmesi durumunda kartınızı kullanıma kapatılır. Denizbank kredi kartı blokesinin birden fazla sebepleri vardır. Gelin hep beraber bu sebepler neler  inceleyelim.

Kredi kartı kullanıcılarının en çok merak ettiği soruların arasında kredi kartı neden bloke uygulanır sorusu olmaktadır. Ülkemizde milyonlarca kişi özel ve devlet bankalarının kredi kartlarını aktif olarak kullanmaktadır. Ödeme kolaylığı ve taksit seçenekleri bulunduğundan kredi kartı kullanımı oldukça yaygındır.

Denizbank Kredi Kartı Neden Bloke Edilir

Denibank kredi kartlarının bloke edilmesinin en sık nedeni kullanıcılardan kaynaklanmaktadır. Kredi kartınız bir çok nedenle bloke edilebilir. Bunun başlıca nedenleri ise şunler; yanlış şifre, kayıp veya çalıntı kart ve banka tarafından uygulanan bloke işlemleri.

Yanlış Girilen Şifre Kredi Kartınızı Bloke Ediyor

Milyonlarca kişi kredi kartını aktif olarak kullanıyor olsa da yanlış girilen şifre nedeni ile kartınız banka tarafından bloke ediliyor. Kredi kartınızın bloke edilmesi sebebi ise, müşteri güvenliğini üst seviyeye çıkarmak ve zararını minimize etmektir.

Örneğin; Alışveriş yapmak istediğinizde markete gittiniz ve ödeme esnasında kredi kartınızı kullanmak istediniz. Kullanım sırasında ise sizlerden istenilen şifreyi üç kez üst üste yanlış girmeniz durumunda kredi kartınız bloke edilecektir.  Bu yüzden kredi kartı şifrenizi hatırlayabileceğiniz bir şifre üretmelisiniz.

Kayıp Ve Çalıntı Kredi Kartı Bloke

Bankalar müşterilerinin mağdur olmaması ve kayıp, çalıntı kart sonucunda  zarar görmemeleri adına bloke işlemi uygular. Kredi kartınızı kaybettiniz fakat siz farklında değilsiniz. Bu gibi durumlarda banka kredi kartı üzerinden yapılan işlemi şüpheli olarak görürse anında bloke eder.

Denizbank kredi kartını kullan bir kişi kredi kartını kaybetmesi veya çaldırması durumunda, bankanın müşteri temsilcisi numarası olan 0850 222 0800 tuşlayarak kayıp ve çalıntı menüsünden anında müşteri yetkilisine bağlanarak bloke işlemi uygulatabilir. Bu sayede kredi kartının kötü niyeti kişiler eline geçse bile harcamasına engel olabilmektedir. Bloke edilen bir kredi kartı, müşterinin kendi talebi üzerine kullanıma açtırılmadığı sürece harcama yapılamaz.

Banka Tarafından Konulan Kredi Kartı Blokesi

Kredi kartı kullanım sonrasında bir sonraki ay sizlerin harcama tutarı kadar ekstre gönderilir.  Gönderilmiş olan ekstre borcu ise son ödeme tarihinden önce ödenmesi gerekmektedir. Kredi kartı borcunun tamamın veya asgari ödemesinin 3 ay boyunca yapılmaması durumunda ise kredi kartı kullanısına banka tarafından yasal takip başlatılır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda ilgili kredi kartına banka bloke uygular ve mevcut kredi kartının borcunun ödenmesini talep eder.

Denizbank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır

Kredi kartının bloke edilme nedeni göz önünde bulundurarak bir kaç yöntem ile bloke uygulamasını kaldırabilirsiniz. Denizbank kredi kartınız bloke edildi ve kaldırmak istiyorsunuz. Bu durumda şu adımları izleyebilirsiniz; Denizbank müşteri hizmetleri, Denizbank İnternet sayfası üzerinden kredi kartı blokesini kaldırabilirsiniz.

Denizbank Müşteri Hizmetleri Kredi Kartı Blokesi Kaldırma

Kredi kartını yanlış şifre nedeni ile bloke edilmesi durumunda, denizbank müşteri hizmetleri iletişim numarası olan 0850 222 0800 tuşlayarak kartınız üzerindeki blokeyi kaldırma işlemi tamamlanır. Bu durumda yapmanız gereken müşteri hizmetleri aranır, gerekli olan güvenlik adımlarından geçilir ve kredi kartınızın blokesi kaldırılır.

Denizbank İnternet Sayfası Kredi Kartı Blokesi Kaldırma

Denizbank resmi İnternet sayfası olan https://www.denizbank.com/ adresine giriniz. Sağ üst bölümde bulunan İnternet bankacılığı butonun altında yer alan GİRİŞ tuşuna basınız. Burada karşınıza açılan sayfada İnternet bankacılığına giriş ekranı çıkacaktır. Bu bölümde bizler denizbank kredi kartı blokesi kaldırmak istediğimiz için, PAROLAMI UNUTTUM butonuna tıklayp devam etmeliyiz. Parolamı unuttum sayfasında sizlerden kredi kartınıza ait bilgiler istenecektir. Kredi kartınızın bilgilerini doğru bir şekilde ilgili ekrana girerek DEVAM tuşuna basınız. Bu aşamları tamamladığınızda cep telefonunuza banka tarafından kısa mesaj gönderilecektir. Bu kısa mesaj da gönderilen şifreyi ekranda ilgili bölüme girin ve devam edin. Bir sonraki adımda; sizlerden kimlik bilgileriniz istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde ilgili bölümlere yazarak denizbank kredi kartı bloke kaldırma ekranına ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Blokesi KaldırmaResimli Olarak Anlatım

Denizbank İnternet sayfası üzerinden kredi kartı blokesi nasıl kaldırılır aşağıdaki adımları izleyerek tamamlayabilirsiniz.

1. ADIM:

2. ADIM:

3. ADIM:

4. ADIM:

Denizbank Kredi Kartı Blokesi Kaç Günde Kaldırılır

Kredi kartı blokesinin kaç günde kalkacağını öğrenmemiz için öncelikle kredi kartımıza hangi nedenlerden ötürü bloke konulmuştur bunu bilmeniz gerekiyor. Şifrenin yanlış girilmesi sonucunda kredi kartınıza uygulanan bloke işlemi yukarıda vermiş olduğum adımları takip ederek anında kaldırılmaktadır. Fakat kredi kartı borcunuzdan dolayı herhangi bir bloke uygulaması yapılmış ise, bu sürecin takibi ve kart borcunun ödenmesi gibi süreleri de hesaba katmamız gerekmektedir.

NOT: Bu yazımız bilgilendirme amaçlı olup, detaylı bilgi için denizbank müşteri hizmet yetkilisi ile görüşüp bilgi edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.