Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Denizbank Sanal Kart Oluşturma

Denizbank Sanal Kart Oluşturma

İnternet ortamındaki alışverişlerinizi daha güvenli ortamda yapabilmeniz için Sanal kart oluşturmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Deniz bank sanal kart oluşturmak için ilgili bankada vadesiz hesabınızın bulunması gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere sanal kart nedir nasıl oluşturulur ve detayları nelerdir bunlar hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Sanal Kart Nedir?

Kredi kartınız gibi bir çok işlemi limitiniz dahilinde yapacağınız fiziksel olmayan kredi kartı anlamına gelmektedir. Sanal kart üzerinden yapacağınız alışverişler ile hesabınız daha güvenli olur. Bunun nedeni ise, sizlerin sanal kartınıza belirlemiş olduğu tutar üzerinden harcama yapılmaktadır.

Denizbank Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Deniz bank sanal kart oluşturmak için, daha önceden ilgili bankada fiziksel bir kredi kartının açılmış olması gerekmektedir. Daha sonra İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden giriş yaparak Kartlarım menüsü, sanal kart oluştur adımını takip ederek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Denizbank Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kart kullanımı için İnternet bankacılığı üzerinden kartlarım menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra Sanal Kart kısmında yer alan bilgileri alışveriş yapmak istediğiniz yani sizlerden istenen kredi kartı bilgileri bölümüne girmelisiniz. 16 Haneli olan kredi kartı numarası, 3 haneli CVV kodu ve 4 haneli son kullanma tarihini girerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Denizbank Sanal Kart Limit Aktarımı

Bankanıza ait fiziki kredi kartınıza bağlı olan sanal kartınıza limit belirlemek için limit güncelleme menüsüne girerek, harcama yapacağınız tutarı belirlemelisiniz. Bu tutar mevcut kredi kartınızın tutarından düşeceği için harcamalarınızın toplamı da kredi kartı limitine yansıyacaktır. Belirlemiş olduğunuz limiti istediğiniz saat aralığında sıfırlayabilirsiniz. Örneğin; 100 TL civarında sanal kartınıza para aktardınız ve bunun süresini 3 saat veya istediğiniz zaman dilimine ayarlayarak paranın tekrar asıl kredi kartınıza aktarılmasını isteyebilirsiniz.

Sanal Kart Nasıl Kapatılır?

Sanal kartınızı kapatmak için İnternet bankacılığı hesabınızdan giriş sağlamalısınız. Daha sonra kart menüsü sanal kart butonuna tıklayıp sanal kartımı kapat seçeneği ile devam edebilirsiniz.

Denizbank Sanal Kart Ücretleri

Kullanmış olduğunuz sanal kart fiziki bir kart olmadığı için banka tarafından herhangi bir limit talep edilmez. Bu yüzden her bankada ayrı ayrı sanal kart oluşturabilirsiniz.

Sanal Kart Güvenli Mi?

Sanal kart kullanımının asıl amacı fiziki olan kredi kartınızın bilgilerini alışveriş yapacağınız sitelere vermemektir. Ayrıca sanal kart limitini kendiniz belirleyeceğiz için harcama miktarı haricinde kalan tutar asıl kredi kartınıza tekrar aktarılacaktır. Bu durumda sanal kartınızın limiti yani mevcut kullanabilir bakiyesi sürekli sıfır olacağından, sanal kartınızın bilgileri kötü niyetli kişilerin eline geçmiş olsa da harcama yapamayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.