Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Denizbank Sim Kart Blokesi Kaldırma

Denizbank Sim Kart Blokesi Kaldırma

Denizbank sim kart blokesi kaldırma işlemleri nasıl yapılır? Sim kart blokesi kaldırmak için nerelere başvuru yapmalıyız. Öncelikle banka sistemlerine kayıtlı olan cep telefonu numaranızın sim kart veya operatör değişikliği gibi durumlarda sim kartınızın geçici olarak bloke edilmektedir.

Deniz Bank Sim Kart Blokesi Nedir

Üzerinize kayıtlı olan hattınız ile yaptığınız operatör değişikliği, 4,5 G uyumlu sim kart değişikliği gibi nedenlerden ötürü bankanız güvenlik nedeni ile sim kartınıza engel koyacaktır. Sim kart engeli bulunan bir engeli kaldırmadığınız sürece İnternet bankacılığı hesabınıza giriş sağlayamazsınız. Ayrıca 3d güvenlik sistemi ile ödeme yapılan online alışveriş sitelerinden sizlerden Sms isteneceği için işlem yapamayacağınızı belirtmek isterim.

Sim kartınızın aslında sizlerin güvenliği nedeni ile bankanın bir nevi şüpheli işlem olarak algılaması sonucunda bloke edildiğini bilmenizi isterim.

Sim kartta bulunan bloke engeli nasıl kaldırılır kısaca bunlardan bahsedelim. Öncelikle İnternet bankacılığını aktif olarak kullanıyor bile olsanız bankanın göndermiş olduğu geçici şifre tarafınıza ulaşmayacağı için hesabınıza giriş sağlayamazsınız.

Deniz Bank Sim Kart Blokesi Kaldırma Yöntemleri

Müşteri Hizmetleri İle Bloke Kaldırma: En sık kullanılan yöntemlerin başında gelen müşteri hizmet yetkilisi olacaktır. 0850 222 0800 Numaralı deniz bank çağrı merkezine ulaşım sağlayarak cep telefonunuz üzerinde bulunan sim kart engelini ortadan kaldırabilirsiniz. Arama yapmadan önce aramayı yapacak olan kişinin cep telefonunun kendi üzerine kayıtlı olması gerekmektedir. Daha sonra banka temsilcisi sizlere bir kaç soru sorarak güvenlik adımlarından geçirecektir. Bunlara doğru cevap verdiğinizde ise sim kart blokenizi kaldırmış olacaksınız.

Denizbank Atm’lerinden Sim Kart Blokesi Kaldırma: İkamet etmiş olduğunuz il veya ilçede bulunan deniz bank Atm’lerini ziyaret ederek cep telefonu numaranızda bulunan sim kart engelini hızlı bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Denizbank Şubeleri Aracılığı ile Sim Kar Blokesi Kaldırma: Sizlere en yakın deniz bank şubelerine hafta içi mesai saatleri olan 09:00 17:00 arasında ziyaret ederek, kartınız üzerindeki bloke uygulamasını kaldırabilirsiniz. Bunun için hesap sahibi olan kişi ve Nüfus cüzdanı ile şubeye gitmeniz gerekmektedir.

Sim Kart Blokesi Olduğunda Hangi İşlemler Yapılamaz

  • İnternet bankacılığı hesaplarınızı kullanamazsınız. İnternet bankacılığına giriş yaptığınızda banka sizlere kısa mesaj gönderimi sağlayacaktır. Sim kart bloke edildiğinde ise sms tarafınıza ulaşmayacaktır. Bu yüzden İnternet bankacılığı hesaplarınıza giriş yapamazsınız.
  • Online Alışveriş: İnternet siteleri üzerinden yapacağınız alışverişler banka müşterilerinin güvenliği nedeni ile şifre ile yapılmaktadır. 3D şifre güvenliği ile yapılan İnternet alışverişinde banka sizlere geçici şifre yönlendirip ve bu şifreyi ilgili ekrana girerek devam edersiniz. Bloke uygulaması olduğundan bankanın gönderdiği sms tarafınıza ulaşmayacaktır.
  • Sms ile kart şifresi belirleme yöntemini kullanamazsınız.

Denizbank hesap blokesi kaldırma işlemi ile sim kart blokesi kaldırmak birbirinden farklıdır. Hesabınızda bir bloke işlemi var ise müşteri hizmetleri ile görüşerek blokenin nedenini öğrenebilirsiniz. Devlet kanalından bloke edilen hesapların banka tarafından kaldırılmaz. Örneğin; Bir ödemeniz var ve alacaklı olan taraf sizi icraya verdi. Bu gibi durumlarda tüm bankalarda bulunan hesaplarınıza devlet kanalı ile bloke konulmaktadır. Alacaklı ile uzlaşıp ödeme yapılmadı sürece hesabınızı kullanamazsınız.

Sonuç Olarak; Sim kartınız üzerinden herhangi bir değişiklik yaptığınızda bu durumu hesabınız olan bütün bankalara bildirmeniz ve cep numaranızı güncellemeniz gerekmektedir. Sim kart değişikliği sonrasında, bütün bankalarda aynı işlemi tek tek yapmanız gerekmektedir. Bu işlemleri sadece bir banka aracılığı ile yapmanız diğer bankaları kapsamayacağı için işlemlerinizde engel ile karşılaşabilirsiniz.

4,5 G sim kart geçişi, Numara değişikliği, Sim kart değişikliği gibi işlemlerde mevcut cep telefonunuzun sim kartının banka tarafından bloke edileceğini unutmayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.