Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

En Uygun Kredi Veren Bankalar

En Uygun Kredi Veren Bankalar

Kredi başvurusu yapmadan önce en uygun kredi veren bankaları doğru tespit etmek adına bankaların birbirlerinden farklı olarak faiz oranlarının olduğunu unutmamak gerekiyor. Acil olarak nakit ihtiyaçlarınızı çözmek adına atacak olduğunuz ilk adımın çekeceğiniz kredi türünü belirlemektir. Daha sonra buna göre kredi sorgulama siteleri üzerinden veya daha net bir bilgi edinmek istiyorsanız bankaların kendi İnternet siteleri üzerinden kredi tutarınızı girerek vade seçenekleri ve faiz oranlarını görebilirsiniz. Kredi çekme işleminizi gerçekleştirmeden önce toplu olarak bankaların tamamını sorgulamanızda fayda var. Neticede çekeceğiniz kredi türüne veya ihtiyacınıza göre bankaların düzenlemiş olduğu bir kampanya kredisi olma ihtimali çok yüksek. Kredi işlemlerinizi maaş, sigorta ve ek gelir durumunuza göre yapabilirsiniz. Kamu Kuruluşu çalışanı iseniz sicilinizde herhangi bir sorun yoksa bütün bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kamu kurumunda çalışan bir çok kişi nakit sorununu çözmek adına devlete ait bankalardan kredi kullanımı gerçekleştiriyorlar. Bunun nedeni ise diğer özel bankalar istinaden daha düşük bir faiz oranının olmasıdır. Sizlerde uygun kredi veren bankalar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız yazımızın detaylarına iyi dikkat ediniz.

İhtiyaç Kredisi Nedir ?

Bir bireyin kredi alabilmek için yerine getirmesi bazı şartlar aranmaktadır. Bunun yanı sıra ödeme alışkanlıkları, sicilinin temiz olmasına kadar bir çok faktör kredi başvurularınızı önemli derecede etkileyebilmektedir. Ülkemizde en çok kullanılan kredi türünün başında ihtiyaç kredisi yer almaktadır. Bunun nedeni ise insanların her anında maddi anlamda acil nakit ihtiyaçlarını gidermek adına attığı ilk adımlardan biri diyebiliriz. Okul ihtiyaçları, Ev tadilatı, mobilya yenileme gibi ihtiyacınız olan bir çok alanda çekilen kredi türüdür.

Kredi Kullanımı İçin Gelirin Ne Kadar Olması Gerekiyor?

En uygun kredi veren bankaları sorgulamak için gelirinizin belli bir seviyenin üzerinde olması gerekmektedir. Bankalar her ne kadar yeni müşteri edinmek istese de problemsiz müşteri onların herzaman birinci önceliğidir. Bu yüzden düşük faizli kredi başvurusu yaptığınızda bankalar ilk olarak sizlerin sicil durumu yani daha önce yapmış olduğunuz düzenli ödeme alışkanlıklarınızı kontrol edecektir. Bütün bankalarda sistem aynı şekilde işlemektedir. Bir bankadan kredi çekmek istiyorsanız o bankaya gelir durumunuzu belgelemeniz gerektiğini unutmayalım. Kazancınız 5.000 TL olsa dahi eğer sizler bu gelirinizi beyan edemiyorsanız banka, başvuru yaptığınız kredi sonucuna olumsuz cevap verecektir. Kredi başvurusu yaptığınızda çekmek istediğiniz kredi tutarını belirleyen en büyük etkenlerden birisi geliriniz olduğunu unutmayalım. Bankalar müşterilerine kredi verirken ödeyeceği tutarın iki katı gelirinin olmasını şart koşmuştur. Örneğin; 3000 TL civarında belgelenebilir bir geliriniz var, bankadan çekebileceğiniz kredi taksit tutarının 1500 TL yi geçmemesi gerekmektedir. Bu durum ihtiyaç, konut, araç kredileri olmak şartı ile hepsinde geçerlidir.

Kredi Kullanmak İçin Şartlar

Acil nakit ihtiyacınızı karşılamak için başvuru yapmadan önce bankaların belirlemiş olduğu kredi kullanma şartlarına uygun olmanız geremektedir. Buna göre sigortalı, vergi levhalı, memur ve emekli olanların yerine getirmesi olan şartlar şu şekildedir.

 • SGK’lı olarak çalışan: Çalışmış olduğunuz iş yerinde en az 6 ay süre geçmesi gerekmektedir. Bazı bankalar bunu 3 ay gibi bir süreye çekebilsede genel olarak durum 6 ay ve 12 ay olarak değerlendirilmektedir. Başvuru yapmadan önce Kredi Notu Öğrenme adlı yazımızdan puan durumunuzu sorgulayabilirsiniz.
 • Vergi levhası olan kişiler: Küçük ve orta derece işletmeler esnaf olarak nitelenmektedir. Buna bağlı olarak vergi lehvası üzerinden faliyet gösterirler. Kredi başvurusunda bulunmanız için  iş yerinin en az 1 yıl süre faaliyet göstermiş olması geremektedir.
 • Kamu kurumudan çalışanlar:  Memur olarak çalışan kişiler ise işe giriş tarihinden itibaren kredi kullnabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise kredi başvuru yapan kişinin kredi puan durumunun gözden geçirilmesidir.
 • Emekliler: Herhangi bir aylık gelir kısıtlaması olmadan bankalar tarafından kabul edilen emekliler, diğer çalışanlarda olduğu gibi kullanacağı kredinin taksit tutarı maaşının yarısını geçmemesi şartı aranmaktadır.

En Uygun Kredi Veren Bankalar Faiz Oranları

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Tablosu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Suat Yenercan dedi ki:

  Öncelikle merhaba ismim Suat özel bir şikette yaklaşık 2 yıldır çalışıyordum işten çıkardılar. Bir miktar borcum var ve bunun için kredi çekmek istiyorum. Konunuzda en uygun kredi yi nereden ve nasıl çekebileceğim hakkında liste düzelemişsiniz bunun için ayrıca teşekkür ederim fakat benim bir sorum olacak.

  İşten ayrıldığım süre yaklaşık 3 ay civarında oldu sigortam yatmadığı için kredi çekebilirmiyim ?

  1. admins dedi ki:

   Suat bey merhaba. Konumuzu okuyup bizlere yöneltmiş olduğunuz sorular için asıl biz teşekkür ederiz. Bankalardan kredi almanız konusunda bir yerde çalışma şartı aranırken diğer bir faktör ise kredi puanınızın iyi olmasıdır. Eğer ödemelerinizde bir takıntı yok ise konumuz içinde belirtmiş olduğumuz en uygun kredi veren bankalar listemizi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca sormak istediğiniz bir konu var ise yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.