Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2019

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2019

2019 Yılında bankaların faiz oranları yükseltmesi sonucunda, bizlerde En Yüksek Faiz Veren Bankalar listesini sizlere için bir araya getirdik. Bankaların kredi kampanyası olarak başlatmış oldukları Hoş geldin faizi, vade süreleri ve net kazanç hakkında bilgilere yer vereceğiz. Paranızı nasıl ve ne şekilde yüksek faiz veren bankalara atabilirsiniz bu durumdan nasıl avantaj sağlarsınız tüm detaylar konumuzun devamında.

Euro ve Dolar kurunun yükselmesi sonucunda merkez bankasının faiz artırma kararı sonucunda bir çok kredi ürünlerde faiz oranları yükseliş göstermektedir. Durum böyle olunca vatandaş yastık altı olarak adlandırdığımız birikimlerinizi en yüksek faiz oranı veren bankalarda değerlendirmek istiyor.

2018 Yılının son aylarında devletin çıkardığı bir kampanya sonucunda mevduat hesap kazançlarından vergi alınmıyordu. Sadece 3 aylık bir dönem için süren bu kampanya 2019 yılında başlar mı ilerleyen günlerde göreceğiz.

Mevduat Hesabı Faizi Nedir?

Mevduat hesabı para göndermek, para yatırmak , fatura ödeme ve bir çok işlemi yapacağınız kişiye özel hesap türüdür. Hesap türleri ikiye ayrılmaktadır. Vadeli Mevduat hesabı ve Vadesiz Mevduat hesabı olarak.

Vadeli Mevduat Hesabı: Hesabınızda bulunan parayı aylık veya günlük olarak vadelendirme yapabilir, ay sonu veya gün sonunda faiz alabilirsiniz. Her bankanın vadeli mevduat oranları değişiklik gösterdiği gibi, genelde 32 günlük vade üzerinden hesaplama yapılmaktadır. Vadeli hesaplarınızda bulunan miktar üzerinden bankanın belirtmiş olduğu faiz oranları tutarından faydalanabilirsiniz.

2019 Yılı için En yüksek Faiz Veren Bankaların Listesi

Her ay düzenli olarak mevduat faiz kampanyası düzenleyen bankalar, müşteri çekebilmek adına bu rakamları maksimum düzeyde tutabiliyorlar. Burada önemli olan bir kaç hususu sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizler de paranızı vadeli mevduat hesaplarında değerlendirmek istiyorsanız bir kaç noktaya dikkat etmelisiniz.

En yüksek faiz veren banka nasıl belirlenir: Kazançlarınıza yüksek faiz almak ve paranızı değerlendirmek için başlatmış olduğunuz arayışta öncelikle bankanın sizlere teklif etmiş olduğu faiz oranını bir yere not edin. Daha sonra diğer bankalardan yatırmak istediğiniz tutar için fiyat alın ve bu fiyatları kıyaslama yapın. Bankalardan paranız için fiyat alırken gün sayısı ve elinize geçecek net kazancın bilgisini mutlaka öğrenin. Bazı bankalarda vermiş oldukları fiyatlar bürüt kazanç olduğundan özellikle işlem yapacağınız bankadan net faiz tutarını ve gününü öğrenmeniz gerekmektedir.

En yüksek Faiz Veren 10 Banka Hesaplama Tablosu

BANKA ADIMEVDUAT TUTARIVADE GÜNÜFAİZ ORANINET KAZANÇ
Fibabanka100.000 TL32 %24,001.788 TL
Burgan Bank100.000 TL32 %24,101.796 TL
Alternatif Bank100.000 TL32 %24,001.788 TL
İNG Bank100.000 TL32 %23,501.751 TL
TEB100.000 TL32 %22,001.639 TL
Enpara100.000 TL32 %21,751.621 TL
Odeobank100.000 TL32 %23,501.751 TL
TurkishBank100.000 TL32 %23,501.751 TL
ICBC Turkey100.000 TL32 %23,201.729 TL
Şekerbank100.000 TL32 %22,001.639 TL

En yüksek faiz oranı veren bankaların bir araya getirmiş olduğumuz liste yukarıda yer almaktadır. Faiz oranları günlük olarak değişiklik göstermektedir. Buradaki oranların değişebileceği için en doğru faiz oranını ilgili bankanın şubelerinden veya müşteri hizmet yetkilisine ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Hoş geldin Faizi Nedir

Televizyonlar da boy boy reklamlarını gördüğümüz hoş geldin faizi ne anlama geliyor biraz bundan bahsedelim. Hoş geldin faizi, bankaların belirlemiş oldukları yüksek mevduat faiz oranlarının yeni müşterilerine sunmuş oldukları kampanya türüdür.
Hoş geldin Faizinden Kimler Faydalanabilir: Tarafımıza en çok yöneltilen ve merak edilen sorulardan biri olan bu sorumuzun cevabı ise, daha önce ilgili bankada hesabı olmayan kişilerdir. Bazı istisnai durumlarda bankalar kendi müşterilerine de bu kampanyayı düzenleyebiliyor.

Burada sizlere bir kaç tüyo vermek istiyorum. Örneğin; A bankasında bir hesabınız var ve size hoş geldin faizi verdi bunun süresi 1 ay diyelim. Daha sonra bu tutar ilgili bankanın mevduat güncel faiz oranları ile değişecektir. Bu durumda paranız üzerinden alacağınız faiz oranında düşüş yaşanacağı için zararınız olacaktır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız ilk yapmanız gereken, banka yetkilisine paranızı başka bir bankada değerlendireceğinizi söyleyin. Emin olun sizlere verdikleri oran üzerinde ufakta olsa bir iyileştirme yapacaklardır.

Hoş geldin Faiz Süresi?

Aslında en önemli konulardan biri desem yeridir. Neden mi? Hoş geldin faiz kampanyasını neredeyse tüm bankalar düzenleyebiliyor. Fakat burada önemli olan detayın süresi olduğunu bilmemiz gerekiyor. Neticede eski bankanızda almış olduğunu mevduat faiz oranı 22 ise hoş geldin kampanyası sonrası bu oran 23 lere çıkabiliyor fakat 1 ay süre bu oran üzerinden faiz alırken, vade sonu geldiğinde hoş geldin faiz oranından değil yeni güncel mevduat oranlarından faydalanıyorsunuz.

Bu tür durumlar ile karşılaşmamak adına, sizlere teklifte bulunan bankaların güncel faiz oranı ve hoşgeldin faiz oranlar hakkında detaylı bilgi edininiz. Ayrıca vadeli mevduat hesaplarınız için vermiş oldukları faiz oranı kaç gün için geçerlidir bunun gibi detayları öğrendikten sonra paranızı ilgili bankadaki vadeli mevduat hesabınıza aktarınız.

En Yüksek Faizi Hangi Banka Veriyor

Sizler için araştırdığımız en yüksek faiz veren bankalar listesini, hoş geldin faizi vade ve faiz oranlarınn detaylarını paylaşıyoruz.
Teb Marifetli Hesap Faiz Oranları (2019)
Türkiye ekonomi bankasının hazırlamış olduğu marifetli hesap kredi kampanyasından ilk kez marifetli hesap açan veya daha önceden hiç hesabı olmayan kişiler faydalanabilmektedir. Bu bağlamda vadeli hesaplarınızda olan birikimlerinizi en yüksek faiz oranlarından teklif alarak kazancınızı arttırabilirsiniz.

Teb Marifetli Hesap özellikleri

 • Teb marifetli hesap hoş geldin faizi alabilmeniz için daha önce marifetli hesap açtırmamış olmanız gerekemtekdir.
 • Teb Marifetli Hesap Süresi: İlk kez marifetli hesap başvurusu yapan kişiler 45 gün süre ile bankanın vermiş olduğu günden marifetli hesap oranından faydalanabilir.
 • Marifetli hesaplarınıza aylık değil günlük olarak faiz işlemektedir.
 • 25.05.2019 Marifetli hesap faiz oranı %24 olarak belirlenmiştir. Bu tutar piyasa durumuna göre değişiklik göstermektedir Bu yüzden faiz oranı ile ilgili en doğru teklifi teb şubeleri veya internet bankacılığı üzerinden inceleyebilirsiniz.
 • Vadeli hesabınızdaki tutarın 3500 TL lik kısmı vadesiz hesabınızda ayrılır. Bunun nedeni ise, herhangi bir harcama yaptığınızda vadeli hesabınızın etkilenmemesidir.
 • Teb marifetli hoş geldin hesabını bulunduğunuz bölgelerdeki teb şubelerinden açtırabilirsiniz.

Türkiye ekonomi bankası en yüksek faiz veren bankalar listesinde yer alırken, günlük faiz oranı olarak belirlemiş olduğu tutar oldukça yüksek görünmektedir. Yeni hesap açan müşteriler veya daha önceden marifetli hesabı olmayan müşterilerin faydalanacağı bu kampanyadan vadeli mevduat gelirinizi arttırabilirsiniz.

Teb Vadeli Mevduat Faiz Oranı Hesaplama (100.000 TL )

Mevduat TutarıFaiz OranıVade SüresiNet Getiri
100.000 TL%2232 (gün)1.639,45 TL

Yukarıdaki tablo 100.000 TL mevduat tutarı ve % 22 faiz oranı ile hesaplanmıştır. Buna göre 32 günlük süre sonunda toplam kazancınız 101.639 TL dir.

İng Bank Hoşgeldin Faizi

En yüksek faiz veren bankaların arasında yer alan bir diğer banka ise İNG bankasıdır. Sizler de kazançlarınızı birikime çevirmek istiyorsanız İng bank hoş geldin kredi kampanya koşularını inceleyebilirsiniz.

İng bank hoş geldin vadeli mevduat faiz oranlarından faydalanmak için daha önce bankadan turuncu hesap açılmamış olması gerekmektedir. Hoş geldin hesabını iki şekilde açabilirsiniz. İnternet şubeleri üzerinden başvuru yapabilir veya bulunduğunuz bölgelerdeki İng bank şubelerinden işlem yapabilirsiniz.

Ayrıca ing bank mevduat faiz oranını yükseltmek için e turuncu hesaptan faydalanmanız durumunda ek olarak %2 faiz alabileceğinizi belirtmek isterim.

İNG Bank E-Turuncu Hesabı Ve Avantajları

İng bankasından ilk kez hesapları olan kişilere mevduat faizleri için verilmiş olan faiz oranlarını yükseltmek adına düzenlenen bir kampanya türüdür.

 • İng bank e turuncu hesap için herhangi bir alt limit bulunmuyor. Hesabınızdaki tutara göre paranız üzerinden faiz alabilirsiniz.
 • E turuncu hesabı olan müşteriler hesabından yaptıkları eft ve havale para gönderme işlemlerinde herhangi bir ücret ödemezler.
 • Faizin günlük işleyeceği için, hesabınızdan para çekme işlemi sonrası vadeniz de herhangi bir bozulma söz konusu değildir.
 • 1 yıl boyunca hoş geldin faizinden faydalanabilirsiniz
 • Hesabınızda olan paranızı döviz veya TL olarak değerlendirebilirsiniz.

İng E Turuncu Vadeli Mevduat Hesaplama Tablosu ( 100.000 TL)

Ana ParaVade SüresiFaiz OranıNet Kazanç
100.000 TL32 (gün)% 23,501751,23TL

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.