Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Enpara Atm Para çekme Limiti

Enpara Atm Para çekme Limiti

Enpara Atm günlük para çekme limiti, Enpara Amt’leri kartsız para çekme ve yatırma tutarı ne kadar? 2012 Yılında finansbank tarafından kurulan Enpara.com, yaklaşık 7 yıl süre zarfında milyonlarca müşteriye hizmet vermeye başladı. Bu yazımızda sizlere de enpara.com Atm’den günlük para çekme limiti, para yatırma limiti hakkında detaylar vereceğiz. En çok merak edilen sorulardan biri olan neden enpara.com müşterisi olmalıyım gibi sorular olsa gerek.

Öncelikle enpara.com şubesi olmayan yani sadece internet şubeleri üzerinden hizmet veren digital banka kanalıdır. Durum böyle olunca bankalar üzerinden yapmış olduğunuz bir çok işlem için yüksek masraflar öderken, enpara.com’da bu masrafları ödemezsiniz. Binlerce mutlu müşterinin aktif olarak enpara.com hesabını kullanıyor olması tesadüf olamaz diye düşünüyorum.

Enpara.com Kartsız Para Çekme

Sizlerde finansbank tarafından kurulan enpara.com müşterisi iseniz, kredi kartı veya banka kartınızın yanında olma zorunluluğu olmadan hızlı güvenilir bir şekilde para çekme işlemi yapabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen açıklayalım.

Atm’den para çekme işlemi için bankanın müşterisi olmalısınız. Bu adımı geçiyorum. Daha sonra mobil bankacılık uygulamasını cep telefonunuzun desteklemiş olduğu enpara.com uygulamasını indirin ve kullanıcı adı şifreniz ile giriş yapın. Bu işlemleri günlük para çekmek limiti dahilinde QNB Finansbank ATM’lerinden yapabilirsiniz.

Enpara com Karekod Para Çekme;

Bölgenizde bulunan finansbank Atm’lerini ziyaret ederek, Enpara.com Cep şubesine giriş yapın, ardında sol kısımda bulunan Karekod > Hızlı Para Çekme adımlarını takip edin. Çekmek istediğiniz tutarı ilgili ekrana yazıktan sonra Atm üzerinden önce giriş tuşuna, sonra ise “8” tuşuna basınız. Atm ekranında karekod uygulamasını göreceksiniz. Cep bank uygulamasında çalışan karekodu ATM deki ekrana okuttuğunuz da paranız otomatik olarak verilecektir.

Enpara com Karekod Para Çekme Limiti

Enpara.com internet şubesi ve mobil uygulaması olan cepbank üzerinden giriş yaparak, günde başka hesaplara 500.000 Tl ye kadar para gönderebilirsiniz. Enpara karekod ile para çekme limiti günlük olarak 500 TL olarak belirlenmiştir. Cep bank üzerinden 500 TL için günde iki kez işlem, 1000 TL için 4 kez, 1500 tl için ise 6 kez işlem yapılabilmektedir. Enpara com karekod ile para gönderme limiti aylık 1500 TL’dir.

Enpara Karekod Para Çekme (Resimli Anlatım)

Aşağıdaki ilk resimde cepbank hesabınıza giriş yaptınız ekran geliyor,İkinci resimde ise Atm üzerinden yapacağınız işlemler, 3 resim de ise cep telefonunuz da bulunan karekod uygulamasını Atm ekranına nasıl okutacağınız gösteriliyor. Bu adımları takip ederek belirlemiş olduğunuz tutarı günlük atm para çekme limitini aşmadan çekim yapabilirsiniz.

1. Resim:

Enpara Para Çekme Giriş

Enpara QR Giriş

2. Resim:

Enpara Atm

Enpara Atm Herhangi Bir Tuşa Bas.

3. Resim:

Enpara QR Okut

Enpara QR Kodu Okutma

Enpara Günlük Atm Para Çekme Limiti Ne Kadar

Aslında enpara.com’u tercih etmenin en büyük nedenlerinden birisi atm üzerinden günlük para çekme limiti diyebilirim. Bir çok banka Atm üzerinden günlük para çekme limiti olarak en fazla 2000 TL vermektedir. Bazı bankalar vadesiz mevduat hesabı olan ve özel müşteri statüsünde olanlara, Atm’den para çekme limitini yükseltmiş olsada enpara.com kadar günlük para çekme limitinin yüksek olduğu bir banka yok diyebilirim. Enpara.com günlük para çekme limiti 7.500 TL olarak belirlenmiştir. Bu yüzden, enpara.com müşterileri günlük para çekme limiti dahilinde ister 7500 Tl yi tek seferde isterse parça parça gün içerisinde işlem yapabilirler.

Enpara Başka Atm Para Çekme Limiti

Dönem dönem bir çok kampanya düzenleyen enpara.com, ayda 2 kez başka bir Atm den çektiğiniz 1000 TL tutarındaki para için herhangi bir ücret almıyordu. Örneğin; Acil para ihtiyacınız var ve bulunduğunuz bölgede finansbank atm siz bulunmuyor. Bu durumda çektiğiniz tutar için atm ücreti ödersiniz. Enpara.com kampanyası ile ayda iki kez 500 + 500 toplamda 1000 TL limitiniz bulunmaktaydı. Şuanda bu kampanya bitti olarak biliyorum, fakat detaylı bilgiye bankanın müşteri hizmet yetkilisi ile ulaşabilirsiniz.

Enpara Döviz Çekme Limiti

Enpara.com döviz çekebilmeniz için internet bankacılığı veya mobil şube üzerinden döviz hesabı açmalısınız. Daha sonra enpara.com döviz Atm’leri üzerinden çekmek istediğiniz para cinsine göre işlem yapabilirsiniz. Enpara döviz çekme limiti hakkında detaylı bilgiyi müşteri hizmet numarası olan “0850 222 3663” arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Enpara Günlük Para Yatırma Limiti

Para çekme limiti neredeyse tüm bankalardan yüksek olan enpara.com Atm’leri aracılığı ile günlük olarak para yatırma limiti 19.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limitin yükseltilme işlemlerini enpara çağrı merkezi aracılığı ile yapabilirsiniz.

Enpara Günlük Para Çekme Limiti Arttırma

Enpara Atm’lerinden günlük para çekme limiti 7500 TL olsa da, orta ölçekli işletmeler ve büyük firmalara bu tutar yeterli gelmiyor. Bu gibi durumlarda müşteri temsilcisi ile görüşerek Atm para çekme limiti arttırma işleminiz için belirlediğiniz tutar için onay alabilirsiniz.

Atm’den günlük para çekme limitinin düşük olması bankaların müşterilerinin güvenliklerini önemsemelerinden kaynaklanmaktadır. Kişiye ait banka kartının kaybolması, çalınması gibi durumlarda müşterilerinin daha fazla zarara uğramamaları için alınan bu önlem nedeni ile hesaplarınızın limiti banka kendi belirlemiştir. Bir diğer mesele ise; para çekme limiti yüksek olan atm lerde, paranın kısa sürede biteceği anlamına gelir. Bu durum ise bankaya yüksek anlamda masraf demektir.

Günlük Atm Para Çekme Limiti ( Tüm Bankalar 2019 Liste)

Aşağıdaki listesi özel ve devlet bankaları olmak üzere bir çok bankanın günlük Atm üzerinden para çekme limit tutarları yer almaktadır.

Banka Adı
ATM Günlük
Nakit Para Çekme Limiti
Ziraat Günlük Atm Para Çekme Limiti 1.500 TL
İş Bankası Günlük Atm Para Çekme Limiti 2.000 TL
Garanti Bankası Günlük Atm Para Çekme Limiti 2.000 TL
Akbank Günlük Atm Para Çekme Limiti 1.500 TL
Halkbank Günlük Atm Para Çekme Limiti 1.500 TL
Yapı Kredi Günlük Atm Para Çekme Limiti 1.500 TL
Vakıfbank Günlük Atm Para Çekme Limiti 1.500 TL
QNB Finansbank Günlük Atm Para Çekme Limiti 1.500 TL
Enpara Günlük Atm Para Çekme Limiti 7.500 TL
TEB Günlük Atm Para Çekme Limiti 1.500 TL
CEPTETEB Günlük Atm Para Çekme Limiti 3.000 TL
Odeabank Günlük Atm Para Çekme Limiti 1.500 TL
Şekerbank Günlük Atm Para Çekme Limiti 3.000 TL
HSBC Günlük Atm Para Çekme Limiti 1.500 TL
Fibabanka Günlük Atm Para Çekme Limiti 1.500 TL
Alernatifbank Günlük Atm Para Çekme Limiti 1.500 TL
Burgan Bank Günlük Atm Para Çekme Limiti 1.000 TL
Denizbank Günlük Atm Para Çekme Limiti 1.500 TL
ING Bank Günlük Atm Para Çekme Limiti 2.000 TL
PTT Günlük Atm Para Çekme Limiti 1.500 TL

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Hakan BÖCEK dedi ki:

    Değerli kardeşim şimdi ben 10.000 tl almak istesem çekemezmiyim en.para ATM’ den faiz mi ödemem gerekiyor.

    1. admins dedi ki:

      Enpara Atm’lerinden günlük 7.500 TL ye kadar para çekimi yapabilirsiniz. Bunun üzerine olan rakamlar için bankaya başvuru yapmanız geremektedir.