Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Enpara Sanal Kart Oluşturma

Enpara Sanal Kart Oluşturma

Enpara sanal kart nasıl oluşturulur? Enpara sanal kart var mı? Gibi merak edilen sorularınız için yapmış olduğumuz araştırmada, bir çok devlet bankası ve özel banka üzerinden kredi kartınıza bağlı olarak sanal kart kullanımı yapmak mümkün. Ancak qnb finansbank’ın digital bankacılığı olan enpara da henüz sanal kart uygulaması bulunmamaktadır. Enpara.Com’un resmi twitter hesaplarından yapmış olduğu açıklamada ise, Sanal kredi kartı oluşturma işlemlerinin nisan ayından itibaren başlayacağı müjdesini müşterilerine duyurdu.

Eft ve havale ücretlerinden bu zamana kadar en ufak bir ücret talep etmeyen enpara.com, bir çok müşterinin ilgi odağı haline gelmiştir. Milyonlarca kişi tarafından tercih edilen digital bankacılığın lider isimlerinden enpara.com müşterileri sanal kart uygulamasını merakla beklerken, sanal kart oluşturma işlemi nasıl oluyor, enpara sanal kart ücreti bulunuyor mu? gibi sorular en çok akıllara takılan sorular arasında yer almaktadır.

Enpara Sanal Kart Nedir?

Enpara sanal kart, fiziki olmayan enpara.com müşterilerinin kredi kartlarına bağlı olan sanal kart türüdür. Bu kartın sahibi olmanız için sanal kart oluşturma adımlarını takip etmeniz gerekmektedir.

Enpara sanal kart fiziki olmadığı için sadece İnternet alışverişlerinde kullanılmaktadır. Sanal kredi kartının amacı, İnternet alışverişleriniz de yapacağınız alışverişler için belirlediğiniz limit dahilinde işlem yaparak, kartın güvenliğini üst seviyeye çıkarırsınız. Bu sayede kartınızın bilgileri kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda, Sanal kartınızın limitinde herhangi bir tutar olmadığı için harcama yapamaz. Sanal kredi kartları, asıl kredi kartı limitine bağlı olarak çalışır. Enpara.Com sanal kart limiti, asıl enpara.com kredi kartı limitini aşamaz. Bu yüzden harcama esnasında belirtmiş olduğunu limit, en fazla asıl kart limit tutarı kadar olabilir.

Örneğin; Asıl enpara kredi kartı limitiniz 5000 TL ise, enpara.com sanal kredi kartı limitinizi 5000 TL’ye kadar belirleyebilirsiniz.

Sanal kredi kartları her ne kadar asıl kartlara bağlı olsa da, müşterinin belirlemiş olduğu limitler dahilinde işlem yapılmaktadır.

Örneğin; İnternet sitesi üzerinden 100 TL değerinde ürün almak istediniz. Bu durumda sanal kredi kartı limitinizi 100 Tl olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

Enpara Sanal Kart Oluşturma Adımları

Enpara sanal kart oluşturma işlemi için finansbank şubelerine gitmeye gerek kalmadan, İnternet bankacılığı, Mobil uygulama üzerinden sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Veya Mobil Uygulama ( Enpara Sanal Kart Oluşturma): Öncelikle enpara.com resmi İnternet sayfası veya cep telefonuzda yüklü olan enpara.com mobil uygulamasına giriş yapınız. Daha sonra KARTLARIM > SANAL KART oluşturma adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Gerekli adımları izledikten sonra oluşturma adımını tamamlarsınız. Enpara.Com sanal kredi kartı bilgilerine ulaşmak için KARTLARIM > SANAL KARTLAR adımını takip ediniz.

Enpara Sanal Kart Güvenli Mi?

Sanal kartın asıl kullanım amacı, asıl kredi kartı bilgilerimizi vermeyerek kartımızı İnternet ortamında güvenli bir alışveriş imkanı sunmaktır. Enpara.Com sanal kredi kartı, müşterilerinin belirlemiş olduğu limitler dahilinde işlem yapılacağı için herhangi bir limit aşımı yapılamaz.

Enpara.Com Sanal Kart Ücretli Mi?

Enpara.Com sanal kart müşterilerine bu kadar kolaylık sağlarken, kart kullanımın yıllık herhangi bir ücreti bulunuyor mu? bu soru müşterileri tarafından merak ediliyor. Enpara sanal kart kullanımı ücreti veya yıllık aidatı bulunmamaktadır. Sanal kart asıl kart limitine bağlı olduğu için banka müşterisinden herhangi bir ücret talep etmez.

Enpara Sanal Kart Kaldırma ( Silme İşlemi)

Sanal kartın herhangi bir ücreti bulunmadığından kaldırma veya silme gibi işlemler yapmanıza gerek kalmaz. Bir çok özel banka sanal kart kaldırma seçeneği bulunmamaktadır. Önlem amaçlı olarak sanal kart limitinizi sıfırlamanız yeterli bir işlem olacaktır.

Enpara.Com sanal kart uygulaması henüz hayata geçirilmediği için, sanal kart kaldırma adımı seçeneği bulunuyor mu? bunu bilmiyoruz. Kullanıma başlandığından itibaren yazımızın bu bölümünü güncelleyerek enpara sanal kart kaldırma adımlarını güncelleyeceğiz.

Enpara.Com Sanal Kart Açıklaması (Twitter)

Uzun süredir çalışmaları devam eden Enpara Sanal kart uygulaması, bir çok müşteri tarafından konuşulurken henüz kullanıma başlama tarihi ile ilgili net bir bilgi bulunmuyordu. 21 Şubat tarihinde enpara.com twitter üzerinden yetkililerin yapmış olduğu açıklamada müşterilerine nisan ayının sonlarında enpara sanal kart kullanımının aktif olacağı ifadesi kullanırken, bu müjdeli haberin yanında ise Enpara.com müşterilerine güzel bir hediyenin gelebileceği mesajını da vermiş bulunmakta.

enparacom

Enpara Sanal Kart Açıklaması Twitter

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.