Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Enpara Sim Blokesi Kaldırma

Enpara Sim Blokesi Kaldırma

Finansbank’ın dijital şubesiz bankacılığı olarak müşterilerine hizmet vermeye devam eden Enpara.com Sim kart blokesi kaldırma işlemlerinden bahsedeceğiz. Sim kart blokesi hattınız üzerinde yaptığınız bütün işlemleri kapsamaktadır. Örneğin; Enpara.com Sistemlerinde güncel olarak kullandığınız cep telefonu numaranızı başka bir operatöre taşımak istediniz. Böyle bir durumda ilgili bankaya bilgi vermek zorundasınız aksi taktirde sim kartınız bloke edileceği için bir çok bankacılık işlemini kullanamazsınız.

Sim Kart Neden Bloke Edilir

Bir çok banka müşterisi sim kart güncellemeleri veya operatör değişikliği nedeni ile sim kartlarının bloke edildiğinin farkına varmaz. İşlem yapmak istediği bankanın İnternet şubesine girmek istediğinde banka sistemlerinde kayıtlı olan cep numarasına sms gönderilmez. Bu yüzden hesabına erişim sağlayamaz. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda yapmanız gereken aşağıda vermiş olduğumuz yöntemlerden birini deneyerek cep telefonu numaranızın üzerinde olan bloke uygulamasını kaldırabilirsiniz.

Sim kartların geçici olarak bloke konulmasının nedeni ise, banka müşterilerinin mağdur olmaması ve güvenlik nedenleri ile uygulanmaktadır.

Enpara Sim Kart Blokesi Kaldırma Yöntemleri

Enpara.com ile bir çok işlemlerinizi hızlı güvenilir olarak çözebilmeniz için Sim kart blokesinin kaldırılması gerekmektedir. Bunun için birden fazla yöntemin olduğunu açıklayabiliriz. Şimdi gelin bu yöntemleri detaylı olarak inceleyelim.

Enpara.Com Şubeleri Sim Kart Blokesi Kaldırma

Enpara digital şubesiz bir banka olduğundan bu tür işlemlerinizi finansbank şubelerinden halledebilirsiniz. Bu adımı uygulamak için sim kartın kayıtlı olduğu kişi ve nüfus cüzdanı ile müraatta bulunması yeterli olacaktır.

Enpara.Com Çağrı Merkezi Sim Blokesi Kaldırma

En sık kullanılan yöntemlerden biri ise bankanın müşteri hizmet yetkilileridir. Bu adımı uygulamak için enpara.com’un çağrı merkezi numarası olan 0850 222 3663 tuşlamalısınız. Daha sonra sesli yanıt sistemi sizlere ilgili menüleri bildirecektir. Bloke kaldırma menüsünü tuşlayarak gerekli güvenlik adımlarından geçerek hattınız üzerinde bulunan bloke engelini kaldırabilirsiniz.

Enpara Mobil İle Sim Kart Blokesi Kaldırılır Mı?

Bu adımı uygulamak için öncelikle cep telefonunuzda enpara mobil uygulamasının yüklü olması gerekmektedir. Daha sonra kullanıcı adı ve şifreniz ile mobil bankacılığa giriş yapınız. Sol kısımda açılır menü butonuna tıklayarak sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

Enpara Atm’leri İle Sim Kart Blokesi Kaldırma

Enpara.com finansbank’a ait olduğundan atm üzerinden yapacağınız tüm işlemleri finansbank Atm’lerinden yapmanız gerekmektedir. Sim blokesi kaldırmak için atm’den önce Giriş tuşuna daha sonra şifre işlemleri > bloke kaldırma menülerini takip etmeniz gerekmektedir. Son olarak bloke kaldırma adımında güncel olan cep telefonu numaranıza banka sistemi tarafından sms gönderilecektir. Atm ekranında yer alan bölümüne sms kısmındaki şifrenizi girdiğinizde blokeniz kaldırılmış olacaktır.

Sim Kart Bloke Edildiğini Nasıl Anlaşılır?

Sim kartınız kredi kartını veya banka kartınız kullandığınız bir banka tarafından bloke edilmiş ise, bankacılık işlemleri yapmak istediğinizde tarafınıza sms gelmeyecektir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda kartınız geçici olarak bloke edilmiştir.

Bloke uygulaması her ne kadar geçici olarak uygulansa da, aslında bu engeli kendiniz kaldırmanız gerekmektedir. Sizler bankayı arayıp veya atm üzerinden engellemeyi kaldırmadığınız sürece bir çok işlemin kısıtlayacağını belirtmek isterim.

Örneğin; İnternet üzerinden alışveriş yapmak istiyorsunuz. Bir ürün beğendiniz sepetinize ekleyip ödeme ekranına geçmek istediniz. Ödemeye devam ettiğinizde 3D ödeme yöntemi sonucunda banka tarafınıza sms gönderimi sağlayacaktır. Eğer sim kartınızda herhangi bir değişiklik yaptıysanız banka sizlere bu kısa mesajı göndermeyecektir. Mesaj tarafınıza ulaşmadığı için İnternet sitesinde bulunan ilgili ekrana gerekli şifreyi giremezsiniz ve alışverişinize devam edemezsiniz.

Güncel cep telefonu numaranız üzerinde yaptığınız bütün değişiklikleri öncelikle aktif olarak kullanmış olduğunuz bankalarda güncellemeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isterim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. mercan dedi ki:

    Açıklayıcı bir konu olmuş teşekkürler sim akrt bloke oldu müşteri hizmetlerinden de sim kart bloke işlemini kaldırrabilirmiyiz

    1. admins dedi ki:

      Enpara sim kart blokesi kaldırmak için müşteri hizmetleri numarası olan 0 (850) 222 36 63 arayabilirsiniz.