Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri, faiz oranları vade süresi gibi bir çok detaya yer vereceğimiz yazımız da, bütün bankaların hesaplama tablosunada eklemiş olacağız. Ülkemizde milyonlarca ev hanımı acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına kredi kullanmaktadır.

Yeni bir iş veya hayatlarını iyi bir şekilde devam ettirmek için nakit sorununu çözmek için bankalardan düşük faizli kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bankalar müşterilerine kredi verirken genelde ödeme düzeni ve sicilinin incelemektedirler. Ev hanımlarına ise kredi veren banka sayısı oldukça az diyebiliriz. Bunun nedeni ise kredi borcunu ödeme konusunda gelir beyan edemiyor olmalarıdır. Bu durumda devlet destek kredilerini incelemenizi öneririm.

Ev hanımlarını desteklemek amacı ile oluşturan kredi kampanyasında, 50.000 TL hibe kredisi verirken, 100.000 TL civarında faizsiz kredi vermektedir.

50.000 Tl Hibe Kredisi 100.000 TL faizsiz kredi detayları;

  • Kosgeb kredisinden faydalanmak isteyen ev hanımlarının bulundukları şehirde KOSGEB başvuru yaparak 32 günlük kurs sürelerini tamamlamaları gerekmektedir.
  • Kurmak istediğiniz işe yönelik bir rapor hazırlamanız gerekmektedir.
  • Hazırlamış olduğunuz iş kurma raporunu Kosgeb’e bildirmelisiniz.
  • Hibe alımınız onaylanmış ise, Kosgeb web sitesinde kayıt oluşturmanız gerekmektedir.
  • Kuracağınız işin miktarına göre kredi başvuru yapabilirsiniz. 50.000 TL geri ödemesiz veya 100.000 TL faizsiz seçeneklerinden biri ile başvuru yapabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka Listesi

Bankalar gelir belgesi beyan edemeyen müşterilerine kredilerine onay vermemektedir. Bu yüzden bir kişiye kredi verdiğinde önce çalışma süresi, sigorta ve gelir durumunu incelemektedir. Bir ev hanımı nasıl kredi çekebilir bunlardan kısaca bahsedelim.

Öncelikle kredi çekmek için mutlaka bankalardan kredi kartı veya hesaplarınıza para giriş çıkışı gibi işlemlerin görünmesi gerekmektedir. Hiç kredi kartı kullanmayan bir kişinin bankada skor puanı oluşmadığı için, bankalara yapmış olduğunuz başvurunuz büyük ihtimalle olumsuz cevaplanacaktır. Bu yüzden limiti düşük olsa da bir kredi kartı kullanmaya başlamanız ilerleyen dönemlerde sizlere büyük katkı sağlayacaktır.

Burada dikkat etmemiz gereken en önemli hususlardan biri ise kredi kartı ödemelerimizi düzenli olarak yapmamız gerekmektedir. Düzenli ödeme sonucunda kredi kartı kullanımı yaptığınız banka limit yükseltme talebinde bulunacaktır, bu durum ise bankanın size düzenli ödemeler sonucunda ödüllendirilmeniz anlamına gelmektedir.

Bir kişinin geliri ne kadar olursa olsun, bunu beyan edemediği ve bankalar üzerinden almadığı süresi kredi puan durumunda yükselme olmayacaktır.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Daha önce bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmış ev hanımları, ödemelerini düzenli yapmış ise ziraat bankası ihtiyaç kredisi seçeneklerinden faydalanabilir. 24 ay vade 10.000 TL kredi seçenekleri için bulunduğunuz bölgedeki şubeleri ziyaret edebilirsiniz.

Kredi kullanımı yapmadan önce ziraat bankasının resmi İnternet sitesi veya Ziraat müşteri hizmetleri yetkilisi ile iletişime geçerek vade süresi, tahsis ücreti ve faiz oranları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Geliri Olmayan Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi

Uzun süredir bir iş yerinde çalışmıyorsanız veya sabit bir gelir beyan edemiyorsanız bankalardan kredi çekmenin zor olacağını aktarmıştık. Bunun için ikinci bir seçenek olan ipotek kredileri devreye girmektedir. Eğer bankaya kredi başvuru sırasında gelir beyan edebilecek durumunuz yok ise taşınmazlar üzerinden kredi çekmeniz mümkün olacaktır. İpotek kredilerinde taşınmazın herhangi bir borcu var mı, ayrıca hisseli olup olmadıkları incelenmektedir.

Bunun yanı sıra sigortalı bir iş yerinde çalışmıyor olsanız bile, almış olduğunuz bir kira geliri var ise bunu bankaya beyan ederek üzerinden kredi çekebilirsiniz.

Geliri olmayan bir ev hanımın nasıl kredi çekebilir bundan bahsedelim. Örneğin; Uzun süredir bir iş yerinde çalışmadınız fakat aylık 1000 TL civarında bir kira geliriniz var, bu geliri bankaya belgeleyerek kredi çekebilirsiniz. Çekeceğiniz kredi taksit tutarının 500 TL yi geçmemesi gerekmektedir. Bu durumda ise 60 aya kadar olan vade seçeneklerinden birini seçip aylık ödeyeceğiniz taksit tutarını düşürebilirsiniz.

Bizlerin sizlere önerisi başvuru yapacağınız zaman devlet bankası değilde özel bankadan yapmanız ve şubeler üzerinden değil İnternet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapmanız faydanıza olacaktır. Ziraat, devlet bankası olduğundan evrakların tamamını isteyecektir. Maaş bordrosu, Sigorta, çalışma süreniz gibi bütün detayları sizlerden isteyecektir. Özel bankalar ise kredi notunuzun yüksek olması durumunda kredinizi daha çabul onaylayacaktır.

Kredi Notunun Önemi Nedir?

Hangi bankadan olursa olsun kredi notunun önemi oldukça yüksektir. Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde düzenli ödemeleriniz göz önünde bulundurularak kredi notu puanınız oluşturulur. Bu durum ise kredi çekme işlemlerinde birinci faktör diyebiliriz. Örneğin; Bir kişi ihtiyaç, araç, konut vb kredi başvurunda bulunduğu zaman bankalar otomatik olarak kişinin kredi puanını inceler ve olumlu olumsuz dönüş sağlar. Burada vermiş olduğu ön onaya göre bazı bankalar kredi tutarını direk hesaba yansıtırken, bazı bankalar ise evrak veya kefil talep edebiliyor.

Emekli Maaşı Alan Hanımlara Kredi

Milyonlarca ev hanımı acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kredi çekme gereği duymaktadır. Bu durumda bankaların istemiş oldukları gelir belgesi doğrultusunda kredilendirme gerçekleşmektedir. Eşinden ayrılmış olan bir ev hanımı Anne veya Babasından dolayı kalan maaş üzerinden kredi çekebilir. Örneğin; 1000 TL civarında bir emekli maaşı alan ev hanımı maaşının yüzde 70 oranına kadar kredi kullanabiliyor. Peki bu yüzde 70’lik kısım ne anlama geliyor bundan bahsedelim.

1000 Tl emekli maaşı alan emekli bir ev hanımı, 700 TL taksit tutarına kadar kredi borçlanması yapabilir. Yani çekmek istediğiniz kredi miktarının aylık taksit ödemesi 700 TL yi geçmemesi gerekmektedir. Buna göre Akbank üzerinden 2,26 faiz oranı ile 20.000 TL tutarında krediyi 60 ay vade seçenekleri ile kullanıp aylık 678,66 TL ödeyebilirsiniz. Kredinizin toplam geri ödemesi ile 40.819,60 TL olacaktır. Bu hesaplamaya ait faiz oranı bankanın güncellemesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kredi kullanımı yapmadan önce bankanın resmi İnternet sitesi üzerinden oranları hesaplayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.