Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Fibabank Kiraz Hesap Nedir

Fibabank Kiraz Hesap Nedir

Birikimlerimizi kazanca dönüştürmek için en sık kullandığımız vadeli mevduat hesapları, bankaların vermiş olduğu yüksek faiz oranları ile daha fazla değer kazanmaktadır. Fibabanka kiraz hesap ne anlama geliyor, nasıl daha çok kazanç elde edebiliriz göz atalım.

Fibabank Kiraz Hesap

Fibabank’ın müşterilerine sunmuş olduğu kiraz hesap avantaları ile, vatandaşlarımız yastık altı birikimlerini hızlı bir şekilde yüksek faiz oranları ile kazanca dönüştürebilirler. Türk lirası olarak paranızı değerlendireceğiniz hesabınızın yanı sıra yabancı para birimi olan dolar ve euro hesaplarını da açtırıp faiz almanız mümkündür. Ayrıca fibabank üzerinden Altın hesabı açtırarak gram altın alım satım işlemlerinizi de istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Kiraz Hesabın Özellikleri;

  • Fibabanka kiraz hesapla paranız kazanç sağlayacağı için, değer kaybetme gibi bir şey söz konusu değildir.
  • Paranızın faizlerini almak için 32 gün beklemenize gerek kalmaz. Vadeli hesabınızın gecelik olarak işleyeceği için faizden elde etmiş olduğunuz kazanç bir gün sonra ilgili hesaba yansıyacaktır.
  • Hesabınızdan istediğiniz zaman ihtiyacınız olan miktarı alabilirsiniz. Bu durumda vadeli hesabınızda herhangi bir bozulma olmayacaktır.

Fibabank Kiraz Hesap Hoşgeldin Faizi Kaç Gün?

Her banka, müşteri çekebilmek için belirli dönemlerde piyasa oranının üzerinde yüksek mevduat faizi vererek yeni müşteriler kazanmak ister. Durum böyle olunca hoşgeldin faizi olarak adlandırılan yeni bir müşteriye açılan bu hesap türü en yüksek faiz oranı verilmektedir. Fakat buradaki en önemli husus ise hoşgelin faizinin kaç gün verildiği gerçeğidir.

Bir bankaya paranızı taşımadan önce veya mevduat hesabı açtırmadan önce hoşgeldin faizinin kaç gün olduğunu mutlaka öğrenmelisiniz. Bazı bankalar 1 ay gibi kısa süreliğine bu kampanyayı sunuyor olsa da fibabanka kendi müşterilerine özel 60 gün yani 2 ay hoş geldin faizi vermektedir.

Örneğin; Fibabanka kiraz hesap açtırdınız diyelim, paranızı yatırmış olduğunuz tarih baza alınarak hoşgeldin faizi için süre başlamış olacaktır. 60 günün bitiminde ise, fibabank’ın belirlemiş olduğu güncel faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

Fibabank Kiraz Hesap Nasıl Açılır?

Fibabank kiraz hesaptan faydalanabilmeniz için daha önce adınıza açılan bir kiraz hesabın bulunmaması gerekmektedir. Hesap açma işlemi için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bölgenize bulunan fibabanka şubelerinden, İnternet bankacılığı üzerinden, mobil bankacılık kullanarak veya müşteri hizmet yetkilileri aracılığı ile kiraz hesap açılışını hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

İnternetten Kiraz Hesap Açma

Fibabank’ın resmi İnternet sitesi olan https://www.fibabanka.com.tr ziyaret ederek, Kiraz hesap açmak istiyorum butonunu tıklamanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan ekranda TC kimlik numaranız ve üzerinize kayıtlı olan cep telefonu numaranız istenecektir. Bu bilgileri doğru girdikten sonra “HEMEN BAŞVUR” butonunu tıklayarak devam edebilirsiniz. Başvurunuz alındıktan sonra banka tarafından en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Cep telefonu numaranızın güncel olduğuna ve sizin üzerinize kayıt olduğundan emin olmalısınız.

Mobil Bankacılık Kiraz Hesap Açma

Cep telefonunuzun işletim sistemlerine göre uygulamayı app store veya google play üzerinden Fibabanka Mobil Bankacılık uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra uygulamayı başlatıp müşteri numarası ve şifresi ile giriş yapınız. Sol kısımda bulunan Hesaplar menüsüne tıklayararak Hesap açılışı kısmından “Kiraz Hesap Açılışı” ikonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Kiraz Hesap Açılışı

Bir diğer yöntem ise fibabanka çağrı merkezi aracılığı ile yapacağınız hesap açma işlemidir. Bunun için banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numaranız ile 444 88 88 veya 0850 222 77 77 tuşladıktan sonra sesli yanıt sistemine bağlanacaksınız. Müşteri Hizmet Yetkilisine bağlanmak için sıfırı tuşlayın uyarısını duyduktan sonra tuşlamanızı yaparak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Daha sonra kiraz hesap açılışı yapacağınızı belirterek işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Fibabanka Şubelerinden Kiraz Hesap Açmak

Fibabanka şubeleri aracılığı ile kiraz hesap açılışı yapmak istiyorsanız, bulunduğunuz bölgedeki fibabanka şubelerini Nüfus cüzdanınız ile birlikte ziyaret edebilirsiniz. Bulunduğunuz il veya ilçelerde fibabank şubeleri bulunmuyor ise, başvuru yapmak için diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kiraz Hesap ile Ne Kadar Kazanırım

Vadeli mevduat hesabına en yüksek faiz oranları veren bankalar arasında yer alan Fibabanka, kiraz hesabı ile müşterilerine kazandırma devam etmektedir. Yeni hesap açılışı yapan müşterilerine 2 ay yani 60 gün hoşgeldin faizi veren banka, faizleri gecelik olarak işleteceği için paranızı 30 veya 32 gün beklemeden kullanabilmenize imkan sağlamaktadır. Kiraz hesap ile ne kadar kazanırız birde buna göz atalım.

100.000 TL’yi kiraz hesaba yatırdığınızda paranızın 5.000 TL olan kısmı vadesiz hesabınıza aktarılmaktadır. Geriye kalan 95.000 TL gecelik faiz işleyecektir. Yani Bankaya 100.000 TL para yatırdığınızda 95.000 TL üzerinden faiz getirisi elde etmiş olacaksınız. Durum böyle olunca günlük net kazancınız 53,10 TL olacaktır. Bunuda aylık olarak hesaplayacak olursanız 1,593 TL kazancınız olacaktır.

Burada tarafımıza en çok sorulan soru ise neden vadesiz hesabıma 5000 TL aktarılıyor. Bu durumu sizlere açıklayalım. Öncelikle kiraz hesap açılışı yaptığınızda paranız aylık değil günlük vade ile bağlanır. Bu yüzden ihtiyaçlarınızı karşılamak adına vadesiz hesabınıza belli bir kısım aktarılmaktadır. Sizler ihityacınız doğrultusunda 5000 TL olan kısımdan harcama yaparsınız ve paranızın vadesini bozmamış olursunuz.

Kiraz Hesap Hesap Avantajları

Paranızı günlük yüksek faiz oranları ile değerlendirip yüksek getiri elde edebilirsiniz. Yeni hesap açılışı yapan müşteriler 60 gün boyunca bankanın vermiş olduğu en yüksek faiz oranından faydalanmaktadır. Bankanın devam faiz oranı düşmüş olsa dahi sizlere verilen oran 60 gün geçerli kalacaktır. Süre bitiminde ise bankanın belirlemiş olduğu devam faizi üzerinden kazanç elde edebilirsiniz. Kiraz hesabın avantajları nelerdir göz atalım.

  • Diğer vadeli hesaplara göre yüksek faiz alabilirsiniz.
  • Kiraz hesap sahibi olan kişiler hesaplarından yapacakları para transferi işlemler yani ( eft ve havale) için para ödemezler.
  • Kiraz hesap açılışı için sizlerden herhangi bir ücret talep edilmez.
  • Mevduat faizi gecelik işleyeceği için, kazancınızı günlük olarak alabilirsiniz.

Kiraz Hesap Faiz Oranı

Fibabanka kiraz hesap faiz oranı 24 olarak belirlemiştir. Bu oran piyasa koşullarına göre değişibileceği gibi en doğru oran ve fiyat bilgisini fibabanka müşteri hizmet yetkilisi aracılığı ve şubelerinden öğrenebilirsiniz. Yüksek faiz oranı sadece kiraz hesap kampanya süresi için geçerli olup süre bitiminde devam faizi tutarı üzerinden devam edecektir.

Fibabanka Kiraz Hesap Kapatma

Birikimlerinizi kazanca dönüştürmek ve daha çok gelir elde etmek amacı ile açtırmış olduğunuz fibabanka kiraz hesap kapatma işlemleri için, bölgenizdeki fibabanka şubelerine uğrayabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmet yetkilisi veya İnternet bankacılığı üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak hesapla menüsünü seçerek kiraz hesap kapanışını tamamlayabilirsiniz. Hesap kapatma işlemleri için hesabınızda bakiye bulunmamasını hatırlatmak isterim.

Vadeli Mevduat Hesabı Açarken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Bankalar genelde yeni gelen müşterilerine yüksek oranda mevduat faizi teklif ederler. Neticede sadece paramızdan biz kazanmıyoruz 🙂 Bankanın kazancı olmasa bize bu parayı verir mi?

Vadeli hesap açmadan önce banka personeline bir kaç önemli soru yöneltebilirsiniz. Hoşgeldin faizini ne kadar süre ile vereceksiniz ? Neticede paranızı taşıdığınız bankadan yüksek faiz alabilmeniz için bu sorunun cevabı önemli ve ne kadar süre alacaksınız bunu öğrenmek gerek.

Yatırmak istediğiniz tutar günlük vadeli olarak mı yoksa aylık olarak mı işleyecek? Son olarak paranızın günlük veya aylık net getirisi ne kadar olacak gibi detayları mutlaka öğrenmenizi tavsiye ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.