Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Garanti Atm Para Çekme Limiti 2020

Garanti Atm Para Çekme Limiti 2020

Türkiyenin en en iyi özel bankalarından biri olan garanti bankası atm para çekme ve yatırma limitleri ne kadar bunlardan bahsedeceğiz. Sizlerde garanti bankası ile çalışıyorsanız Atm’den günlük para çekme ve yatırma limit tutarları hakkında bilgi edinmeniz faydanıza olacaktır.

Her bankada olduğu gibi müşteri güvenliği ve maliyetler nedeni ile Atm’den günlük para çekimi için belirli bir limit uygulanmıştır.  Hesabınızda bulunan tutara bakılmaksızın günlük Atm üzerinden çekeceğiniz miktar sınırlı olacağını hatırlatmak isterim.

Garanti Atm Günlük Para Çekme Limiti 2020

Bankalar müşterilerinin güvenliği nedeni ile para çekme limiti uygulamıştır. Garanti bankasının Atm kartını kullarak bölgenizde bulunan Garanti Atm’leri aracılığı ile günde en fazla 2000 TL‘ye kadar para çekme işlemi yapabilirsiniz. 2000 Tl üzerinde yapacağınız para çekim işlemleriniz için masraf ödenmektedir.

Garanti Kredi Kartı Nakit Avans Limiti (2020)

Garanti bankası her ne kadar atm kartları ile günlük işlem limitini 2000 TL olarak belirlemiş olsada, bankanın kredi kartı ile günlük çekebileceğiniz miktar 6000 TL’dir. Kredi kartı üzerinden kullanmış olduğunuz nakit avansınızı hesabınıza aktararak tek seferde 6000 TL’ye kadar işlem yapabilirsiniz.

Garanti Bankası QR Kod İle Para Çekme Limiti 2020

Banka kartınızı veya kredi kartınızı evde unutmanız durumunda QR kod ile garanti atm’lerinden para çekme işlemi yapabilirsiniz. Garanti bankası Atm QR kod ile günlük para çekme limiti 3000 TL olarak belirtilmiştir. QR kod ile para çekmek için garanti bankası mobil uygulamasının yüklü olması gerekmektedir.

Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti (Günlük)

Özel bankalar ve devlet bankaları günlük para çekmenin yanında para yatırma limitide uygulamaktadır. Garanti Atm para yatırma limiti 12.000 Tl’dir. Garanti atm’leri aracılığı ile kredi kartı borcunuzu ödemek istediğinizde 12.000 TL’ye kadar işlem yapabilirsiniz.

ATM’den Para Çekme Limiti Neden Var?

En çok merak edilen konuların arasında ise, Atm günlük para çekme limiti neden var? Günlük para çekme limitleri kısıtlama getirilmesinin amacı müşteri güvenliğinin ön planda olmasıdır. Kredi kartı veya bankamatik kartının çalınması veya kaybolması durumunda müşterin zarar görmemesi adına bu limitler uygulanmaktadır. İkinci bir husus ise taşıma maliyeti. Günlük çekim limiti olmaması durumunda bir çok Atm’ye banka daha fazla nakit transferi yapmak durumunda kalacaktır. Bu durum ise bankaya artı bir masraf olacağından günlük atm para çekme limitleri konulmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.