Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Garanti Bankası Eft Saatleri 2020

Garanti Bankası Eft Saatleri 2020

Garanti bankası eft saatleri 2020 de, diğer bankalar gibi bankanın mesai saatleri içerisinde yapılmaktadır. Hafta 09:15 ile 16:00  arasında yapılan eft işlemleri normal eft, 16:00‘dan 17:15 saatleri arasında yapılan eft işlemleri ise geç eft işlemidir. Normal eft ve geç eft ile yapacağınız  para gönderme işlemleri için farklı masraflar alındığını bilmenizi isterim.

Her bankada olduğu gibi eft ücreti için belli miktarlarda kesinti yapılmaktadır. Eft işlemlerinizi hafta içimesai saatlerinde yapabilirken, Havale para gönderme işlemleriniz için 7/24 işlem yapabilirsiniz.

Eft İşlem Saatleri

Eft Transfer Saatleri

Eft İşlemi Nedir?

Eft para gönderme işlemi A bankasından B bankasına yapılan para transferidir. Eft işlemlerini sadece bankanın açık olduğu yani mesai saatleri içerisinde yapabilirsiniz. Hafta içi yapacağınız eft para gönderme seçeneğini saat: 17:15’e kadar kullanabilirsiniz. 17:15’den sonra yapılan eft işlemleri bir sonraki gün ilgili hesaba yansıyacaktır. Bu işlemi cuma günü yapmanız durumunda ise ilk iş günü olan pazartesi 09:00 ila 17:15 arasında hesaba geçişi sağlanacaktır.

Eft Ve Havale Arasındaki Fark Nedir?

Bankacılık işlemlerinde para gönderme seçeneğinde Eft işlemleri ve havale işlemleri birbiri ile karıştırılıyor olsa da, bunu ayırt etmenin en kolay yolu, para göndermek istediğiniz kişi sizinle aynı bankayı kullanıyor ise havale, para göndermek istediğiniz kişi başka bir banka hesabını kullanıyor ise EFT işlemi olacaktır.

Eft

Eft Gönderme İşlemi

EFT Para Transferi: A bankasından B bankasına gönderilen para transferi işlemidir. Örneğin: Diyelim ki Akbank hesabım üzerinden para transferi yapmak istedim. Para göndermek istediğim kişi ise Garanti bankasını kullanıyor. İşte burada yapmış olduğum işlem EFT işlemi olarak adlandırılmaktadır.

Havale Para Transferi: A bankasından A bankasına gönderilen para transferi işlemi diyebiliriz. Örneğin: Akbank hesabım var ve arkadaşıma para göndermek istiyorum. Arkadaşımın hesabıda akbank olduğundan dolayı burada yapacağımız para transferi Havale işlemi olarak adlandırılır.

Garanti Bankası Hafta Sonu Eft Yapılır Mı?

Garanti bankasından eft işlemi yapmanız için bir çok yöntem bulunmaktadır. En sık kullanan yöntemlerin arasında ise İnternet bankacılığı, mobil bankacılık yer almaktadır. Garanti hafta sonu eft işlemi yapabilmeniz için talimatli eft seçeneğini kullanabilirsiniz. Talimatlı eft işlemi hafta sonu yapılabilir fakat yapılan bu işlem sonucunda para karşı tarafın hesabına aktarılmaz. Paranın ilgili hesaba gönderilmesi için mesai saatleri içerisinde olması gerekmektedir.

Örneğin: Cumartesi günü garanti hesabıma mobil uygulama üzerinden giriş yaptım ve arkadaşıma para göndermek için Eft talimatı oluşturdum. Eft talimatı oluştururken, banka bana eft işlemi için hafta içi bir gün ve saat seçmemi isteyecektir. Talimatı oluştururken işlem gün ve saatinin bankanın iş günü olmasına ve eft için işlem saatlerine uygun olmasına dikkat etmeliyiz. Bunun için hafta içi bir gün seçilir, Eft saatleri olan 09:00 ila 17:15 arasında bir zaman dilimi seçerek eft talimatını oluşturabilirsiniz. Talimat vermiş olduğunuz tarih ve zaman dilimi gelmesi durumunda hesabınızdan otomatik olarak eft gönderme işlemi tamamalanacaktır.

Garanti Eft İşlemi Ne Kadar Sürer

Garanti hesabınız üzerinden eft ile para gönderme işlemi yapmanız durumunda, ilgili hesaba paranın aktarılması 15 dakika ila 45 dakika arasında sürmektedir. Bunun nedeni ise eft işlemleri yapıldığında Merkez bankası tarafından denetlenir ve ilgili hesaba aktarılır.

Garanti Bankası Eft Havale Ücretleri

Garanti bankası Eft ve havale ücretleri işlem yapacağınız yönteme göre değişkenlik göstermektedir. Atm, İnternet bankacılığı, Mobil uygulama, Banka şubeleri, müşteri hizmetleri gibi bir çok yöntem ile Eft ve havale işlemi yapabileceğiniz için, para transferi için seçtiğiniz yönteme göre masraf alınacaktır.

Garanti bankası eft ve havale işlem ücretleri için detaylı olarak anlatmış olduğumuz “Garanti Bankası Eft Ve Havale Ücretleri 2020” bu yazımızı incelebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.