Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Garanti Bankası Eft Ve Havale Ücretleri 2020

Garanti Bankası Eft Ve Havale Ücretleri 2020

Garanti bankası 2020 Eft ve havale ücret detaylarına yer vereceğimiz bu yazımızda, işlem saatleri ve tüm kanallardan yapılan para transferi hakkında ücretlere yer vereceğiz. 1950 yıllarında Ankara’da 103 esnaf tarafından kurulan garanti bankası, günümüzde yüzlerce şube, Atm ve çalışanları ile milyonlarca kişiye kesintisiz hizmet vermeye devam etmektedir. Düşük faiz oranları ve bir çok üye iş yerinde yapmış olduğu kampanyalar sonucunda, para puan birikimi gibi avantajlar sunan garanti bankası, Eft ve Havale ücretleri 2020 hangi günlerde ve ne kadar masraf alıyor inceleyelim.

2020 Garanti Bankası Eft Ücretleri

Günümüz koşullarında İnternet bankacılığını veya Mobil uygulamayı kullanan müşteriler bir çok bankacılık işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir ortamda yapabilirler. Bunun için ise sadece bulundukları yerden İnternet’e girebilecek bir ortamın olması yeterlidir. Eft işlemi mevcut bankanızdan başka bir bankaya göndermiş olduğunuz para transferi işlemi olarak adlandırılır ve sadece mesai saatleri içerisinde işlem yapılabilir. Bu yüzden Eft işlem sırasında 09:00 17:15 arasında yapılması gerekmektedir. Bu zaman diliminde yapılmayan veya geciktirilen eft’ler bir sonraki gün hesaba yansıyacaktır.

Garanti bankası eft ücretleri göndereceğiniz yönteme göre farklılı göstermektedir. Eft işlemleri birden fazla yöntem ile gönderilebiliyor. Garanti müşteri hizmetleri aracılığı ile, Mobil uygulama, İnternet bankacılığı, Atm, Şubeler gibi bir çok alternatif bulunmaktadır. Fakat bunların içerisinde en uygun eft ücreti ise İnternet bankacılığı ve Mobil bankacılık üzerinden yapacağınız Eft işlemleri diyebiliriz.

Durum böyle olunca en çok akıllara takılan soru ise garanti bankası eft ücreti alıyor mu? Aslında her banka yapmış olduğunuz işlem doğrultusunda ücret alır. Neticede bankanın ayakta durabilmesi için bazı ücretleri alması şart gibi görünüyor. Bu nedenle bankaların para transferi yöntemine göre eft ücretleri değişkenlik gösterebilir. Aşağıdaki listede ise en uygun eft ücretinden tutun en yüksek eft ücretlerine kadar detaylar yer almaktadır.

Garanti İnternet Bankacılığı Eft Ücreti Ücretleri (03.03.2020 Güncelleme)

Garanti İnternet bakacılığı veya mobil uygulama ile yapmış olduğunuz para transferi işlemleridir.

 • 0 ila 1000 TL tutarında garanti eft internet bankacılığı eft ücreti 1 TL
 • 1000 TL ile 5000 Tl tutarında garanti İnternet bankacılığı eft ücreti 2 TL
 • 5000 TL üzeri garanti internet bankacılı eft ücreti: 3,86 TL

Garanti  Bankası (Mobil ve İnternet Bankacılığı) Geç Eft ücretleri

Garanti geç eft hafta içi mesai saatleri içerisinde 16:00 dan sonra hesabınızdan yapmış olduğunuz para transferi işlemidir.

 • 0 – 1000 TL geç eft ücreti: 1,50 TL
 • 1000,01 – 50000 TL: 3 TL
 • 50000,01 TL ve üstü: 37,50 TL

Garanti Bankası Atm Eft Ücreti

Atm üzerinden herhangi bir bankaya göndereceğiniz para transferi işlemidir. Bu işlem için yatıracağınız tutara göre masraf alınmaktadır.

 •  (0 – 1000 TL) Garanti ATM Eft Ücreti : 2 TL
 • (1000,01 – 50000 TL) Garanti Atm Eft Ücreti:  5 TL
 • (50000,01 TL ve üstü) Garanti Atm Eft Ücreti: 50 TL

Garanti Şube / Müşteri Hizmetleri Eft Ücreti

Garanti bankası müşteri hizmet yetkilisini arayarak hesabınız üzerinden başka bir bankaya eft işlemi yapmak istediğinizde, göndermek istediğiniz tutara göre masraf alınmaktadır.

 • (0- 1000 TL) Müşteri temsilcisi / Banka Şubeleri: 5 TL
 • (1000,01 – 50000 TL) Müşteri temsilcisi / Banka şubeleri: 10 TL
 • 50000,01 TL ve üstü )  Müşteri Temsilcisi / Banka şubeleri : 100 TL

Garanti Eft Masrafları 2020

 • Garanti Düzenli Ödeme Eft: 1 TL  <–< Düzenli olarak yapmış olduğunuz bir ödeme var ise hesabınızdan Eft talimatı vererek bu işlemi yapabilirsiniz
 • Garanti Bankası Mobil Bankacılık Eft Ücreti: Mobil bankacılık hesabınız üzerinden yapacağınız eft’ler için 6,75 TL ödersiniz.
 • Garanti Atm Eft Ücreti: Bölgenizde bulunan garanti Atm’lerinden yapacağınız eft işlemleriniz için 2 TL ücret kesilir.
 • Garanti Müşteri Hizmetleri Eft Ücreti: Müşteri hizmet yetkililerine ulaşım sağlayarak yapacağınız eft işlemleri için göndereceğiniz tutar üzerinden minimum 5 TL maksimum ise 100 TL ücret ödersiniz.
 • Garanti Şubeleri Eft Ücreti: Garanti bankacı şubeleri aracılığı ile gişe işlemleri numarası alıp eft yaptırmak istediğinizde sizlerden minimum 5 TL maksimum ise 100 TL ücret talep edilecektir.

Garanti Bankası Eft Saatleri

Eft işlemleri saatleri en çok merak edilen konulardan biridir. Bunun nedeni ise havale işlemi ile karıştırılıyor olmasıdır. Eft işlemi A bankasından B bankasına Para transferi, havale işlemi ise A bankasından A bankasına yani aynı bankadan aynı bankadaki hesaba para gönderme işlemine denir. Bu yüzden eft para transferi yapmak istediğinizde hafta içi mesai saatleri içerisinde yapmanız gerekmektedir. Yani garanti bankası hafta sonu eft yapılamaz. Hafta sonu eft yapmış olsanız bile, mesainin ilk günü olan pazartesi saat 09:00 ile 17:15 arasında karşı hesaba geçecektir.

Garanti Bankası Günlük Eft Limitleri

Hesabınız üzerinden yapacağınız eft para gönderme işlemleriniz için 250.000 TL ye kadar gönderim sağlayabilirsiniz. Eft gönderimi yapmadan önce bankanın çağrı merkezi ile görüşerek Eft limitinizi öğrenip günlük limitinizi 250.000 TL’ye kadar arttırabilirsiniz.

 • Bireysel Müşteriler Eft Limiti: 250.000 TL ( Günlük)
 • Küçük İşletmeler Eft Limiti: 3.000.000,00 ( Günlük)
 • Ticari ve Ortaboy İşletmeler Eft Limiti: 3.000.000,00 (Günlük)
 • Kurumsal Firmalar Eft Limiti: 3.500.000,00 ( Günlük)

Garanti Bankası Eft Sorgulama

İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden göndermiş olduğunuz eft işlemlerinizin sorgulama işlemlerini, bankanın müşteri hizmet yetkilisi aracılığı ile yapabilirsiniz. Bunun için eft gönderdiğiniz sırada eft referans numarasını not almanız, eft durumunuzu öğrenmenizde sizlere büyük katkı sağlayacaktır.

Garanti Bankası EFT Süresi

Garanti bankası üzerinden göndermiş olduğunuz Eft, diğer hesaba geçmesi en az 15 dakika sürecektir. Bunun nedeni ise eft işlemlerinin merkez bankası onayından geçmesi ve daha sonra ilgili hesaba paranın aktarılmasından kaynaklanmaktadır.

Garanti Bankası Havale Ücreti

Havale ücretinin tutarları eft ücretlerine göre düşüktür. Bunun nedeni ise hesabınızdan yapacağınız para gönderme işlemi, aynı bankada bulunan hesap olduğundan kaynaklanır. Eft yaptığınızda hesaba 15 ila 45 dakika süre içerisinde geçerken, havale anında hesaba geçecektir.

Havale para gönderme işlemini bir kaç yöntem ile yapabilirsiniz fakat en uygun havale yapma yöntemi nedir bunları inceleceğiz. Hangi banka olursa olsun havale gönderme işlemlerini yapmak istiyorsanız mutlaka İnternet bankacılığı veya mobil uygulamayı kullanmanız ilk tercihleriniz arasında olsun. Bunun nedeni ise en düşük masraf bu iki ödeme kanalı almaktadır. Garanti bankası havale işlemlerinizi; Atm, Garanti Şubeleri, Mobil uygulama, İnternet Bankacılığı ve Müşteri hizmetleri olmak üzere bir kaç yol ile gerçekleştirebilirsiniz.

 • İntetnet Bankacılığı Havale Gönderme: Hesaptan Hesaba 1 TL
 • Mobil Uygulama Para Gönderme: 1.00 TL
 • Garanti Atm Havale Ücreti: 1 TL
 • Müşteri Hizmetleri Aracılığı İle: Garanti müşteri hizmet yetkilisi ile yapacağınız havale işlemleri için minimum 5 TL maksimum ise 100 TL ücret talep edecektir.
 • Garanti Şubesi Havale Ücreti: Şubeler aracılığı ile gişelerden yapacağınız hesaptan hesaba havale işlem ücreti göndereğiniz tutara göre  değişkenlik göstermektedir. 0 ila 1000 TL ye kadar olan havale gönderme işlemlerinize 5 TL masraf alınmaktadır.

Garanti Bankası Havale Saatleri

Garanti bankası İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ile hesabınıza giriş havale işlem menüsü üzerinden yapacağınız havale işlemlerini 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Havale göndermek için herhangi bir saate bağlı kalmadan işlem yapabilirken, parayı gönderdiğiniz hesaba anında geçer.

Garanti Bankası Havale Limitleri

Havale limitleri bireysel müşteriler, küçük işletmeler ve ticari işletmeler ve kurumsal firmalara olarak dört kısma ayrılmıştır. Buna göre ayrı ayrı günlük havale gönderme limiti belirlenmiştir. Aşağıdaki listede işletmenize veya bireysel olarak para göndermek istiyorsanız detaylara ulaşabilirsiniz.

 • Garanti Bireysel Müşteriler Havale Gönderme Limiti: 250.000 TL
 • Garanti Küçük İşletmeler Havale Gönderme Limiti: 3.000.000,00 TL
 • Garanti Ticari ve Orta Ölçekli İşletmeler Havale Gönderme Limiti: 3.000.000,00 TL
 • Garanti Kurumsal Firmalar Havale Gönderme Limiti: 3.500.000,00 TL

Garanti Bankası Havale Sorgulama

Havele sorgulama işlemi ilgili bankanın müşteri temsilcisi aracılığı ile yapılmaktadır. Yapacağınız havale işlemi anında karşı tarafın hesabına geçeceği için sorgulama işlemine ihtiyaç duymazsınız. Bazen para gönderme işlemlerinde yapılan hatalar neticesinde para doğru hesaba gitmeyebiliyor. Bu gibi durumlarda yaptığınız havale işlem bilgisi hakkında detaylara garanti bankası çağrı merkezi ile iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. AlkaTone Keto dedi ki:

  Bddk’nın almış olduğu karar ile garanti bankasınında eft ücretlerinde yapmış olduğu komisyon düzenlemesi yerinde bir karar olmuş.