Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Garanti Bankası Hesap No Öğrenme

Garanti Bankası Hesap No Öğrenme

Garanti bankası hesap numarası nasıl öğrenilir? Garanti hesap no sorgulaması yaparak İ ban numaranızı veya hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. 1946 Yılında kurulan garanti bankası 916 yurt içi şubesi ve 10 yurtdışı şubesi olmak üzere yaklaşık olarak 18,428 çalışını ile banka müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Para transferi işlemlerinde işlem yapmak istediğiniz bankaya ait hesap numaranızı bilmeniz gerekmektedir. Havale ve Eft işlemleri ile para gönderebilmek için ihtiyacımız olan hesap numarası nedir? Nasıl öğrenir? Bu detaylardan bahsedelim.

Garanti Hesap No Nedir?

Hesap numarası bankalar sizlere hesap açılışları yapıldığı esnada verilirmektedir. Hesap numaraları kişiye özel olup her hesap numarası farklılık göstermektedir. Bir bankanın hesap numarası banka kartları üzerinde yer almaz. Banka kartı üzerinde yer alan numaralar hesap numarası değil banka kart numarası olduğunu bir kez daha ifade etmek isterim.

Garanti bankası hesap numarası genelde 7 haneden oluşmaktadır. Örneğin; 1234 -1234567 Bu kısımda bulunan ilk dört hane bankanın şube kodu olarak geçer. Sonraki bölümdeki 7 hane ise sizlerin para transferi için kullanacağınız Hesap Numarasıdır.

Garanti Bankası Hesap Numaramı Nasıl Öğrenebilirim

Vadesiz hesaplarınıza bağlı hesap numaranızı öğrenmenin birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Burada sizlere en kısa yoldan nasıl hesap numarası öğrenebilirsiniz bunları açıklayacağız.

İnternet Bankacığı: Hesap numarası öğrenmek için en yaygın kullanılan yöntemlerin başında yer alsa da, İnternet bankacılığı kullanmayan kişiler için tercih edilmiyor. Fakat ben yinede sizlere bu yöntem ile garanti hesaplarınıza ait bilgileri nasıl öğrenebilirsiniz bunu açıklayacağım.

Öncelikle garanti bankası resmi İnternet sayfası olan https://www.garantibbva.com.tr/tr ziyaret etmelisiniz. Daha sonra sağ üst kısımda bulunan BİREYSEL ikonuna tıklamalısınız. Bu kısımda karşınıza garanti bankası İnternet bankacılığı giriş ekranı gelecektir. İlgili ekranda sizlerden istenen TC kimlik numarası veya Müşteri numaranızı girip, daha önce oluşturduğunu Garanti İnternet şifreniz ile girişinizi sağlayabilirsiniz. Giriş esnasında hesap güvenliğinizden dolayı banka sizlere sms gönderecektir. Kısa mesaj ile gelen şifreyi girerek garanti bankası İnternet Şubesi hesabınıza ulaşabilirsiniz.

İnternet şubesi üzerinden hesap numaranıza ulaşmak için şu adımları takip ediniz; Önce HESAPLAR menüsüne tıklayınız. Burada hesap numarasını öğrenmek istediğiniz hesabın üzerine tıklayarak garanti İ ban numarası veya Hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Garanti bankasında birden fazla hesabınız var ise, işlem yapmak istediğiniz hesabınızı seçip hesap numaranızı kayıt edebilirsiniz.

Garanti Mobil Bankacılık Hesap No Öğrenme: Bu yöntemi uygulamanız için garanti bankasında kayıtlı olan cep telefonuna garanti mobil uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Cep telefonunuzun işletim sistemine göre garanti mobil bankacılık uygulamasını uygulama marketinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Daha önce bu uygulamayı indirdiyseniz direk olarak uygulamaya açarak başlayabilirsiniz. Garanti şifreniz ile uygulamaya giriş yapın ve Hesaplar menüsü altında yer alan hesabınıza tıklayarak hesabınızı bir yere not edebilirsiniz. Garanti mobil uygulaması üzerinden hesap numaranızı bir çok platform üzerinden paylaşma imkanı sunuyor.

Örneğin; Arkadaşınız size para gönderecek diyelim. Garanti mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra hesap numaranızı kayıt etmeden watsap veya kısa mesaj olarak arkadaşınıza gönderebilme imkanı sunmaktadır. Bu sayede zaman kazanırken, hesap numaranızın da yanlış yazılması gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.

Garanti Şubeleri Aracılığı İle Hesap No Öğrenme: İkamet ettiğiniz bölgenizde sizlere yakın olan garanti şubelerini ziyaret ederek, hesap numaralarınız hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun için bankadan gişe işlemlerinden numara alınız ve banka personeline kimliğinizi ibraz etmeniz yeterli olacaktır.

Garanti Atm’leri Hesap No Öğrenme: Garanti bankası İnternet bankacılığı ve Mobil uygulama kullanmayan kişilerin tercih ettiği Atm hesap numarası öğrenmek için, bankanın sizlere vermiş olduğunu banka kartını atm’ye takın ve şifrenizi yazın. Daha sonra karşınıza çıkan menülerin içerisinde HESAPLARIM yazan bölümü göreceksiniz. İşlem yapmak istediğiniz hesap numaranızı not alarak veya Atm’den direk olarak yazdırarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Garanti Müşteri Hizmetleri Hesap NO Öğrenme: Garanti bankası çağrı merkezi numarası olan 444 0 333 tuşlayarak sesli yanıt sistemini bekleyiniz. Sesli yanıt sistemi sizlere müşteri hizmetlerine bağlanmadan yapacağınız bankacılık işlemlerini sıralayacaktır. Sizler ise direk çağrı merkezi yetkilisine bağlanarak hesap numarası bilginizi öğrenebilirsiniz.

Garanti Hesap No Ve IBAN No Arasındaki Fark Nedir

2009 Yılı ve öncesinde para transferi işlemleri şube kodu ve hesap numaraları üzerinden yapılıyordu. Hesap numaralarını daha güvenilir bir hale getirmek adına 2009 Yılından sonra bir çok ülkenin kullanmış olduğu İ ban numarasına geçilmiştir.

Bir çok kullanıcı hesap numarası ve i ban arasındaki farkı merak etmektedir. Aslında İ ban numarası ile Hesap numarası birbiri ile aynıdır. İ ban numarası sadece para transferi sırasında yanlış hesaba para gönderimini engellemek adına üretilmiştir. Arasındaki en belirgin fark ise hesap numarası 7 haneden oluşurken, İban numarası ilk iki harfi bulunduğu ülkeyi temsil eder 26 rakamdan oluşur.

Garanti Bankası Hesap No ve İban İle Neler Yapılır

Hesap numarası ve i ban numarasının aslında aynı amaç için yani para transferleri için kullanıldığını açıklamıştım. Eşinize, dostunuza veya bir yakınınıza para gönderme, alma gibi işlemlerinizi sadece hesap numaralarınız ve İ ban numarası ile yapabilirsiniz.

Hesabınızdan havale ve eft yaparken banka sizlere transfer işleminin nasıl yapılacağını sormaktadır. Bu adımda İ ban ile devam etmek istiyorsanız İ ban numarasını seçip ilgili bölümleri doldurup para göndereceğiniz kişinin bilgilerini teyit edip işleminizi tamamlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.