Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Garanti Bankası İBan Numarası Öğrenme

Garanti Bankası İBan Numarası Öğrenme

Garanti bankası İban sorgulama, Garanti bankası İban numarası öğrenme gibi işlemleri en kısa yoldan güvenli ve hızlı bir şekilde nasıl yapabiliriz? Bankacılık işlemlerinizi banka şubelerinde yapabileceğiniz gibi, atm, İnternet bankacılığı, mobil uygulama ve müşteri hizmetleri yetkilisi aracılığıyla da yapılabilmekte.

Garanti Bankası İban Numarası Nedir?

Ülkemizde İban numarası kullanımı resmi olarak 2010 yılından itibaren başlamıştır. 2010 yılı öncesinde ise, bankaların bizlere vermiş olduğu şube kodu, hesap numarası ve isim soy isim bilgileri ile para transferleri yapılabiliyordu. Her ülkenin İban numarasının başlangıcı ülkenin kodunu temsil etmektedir. Bu yüzden ülkemizi temsil eden İban numaraları (TR) olarak başlamaktadır.

iban numarası

İban Numarası Açılımı

Yukarıdaki resme baktığımızda İban numarasının açılımını net bir şekilde görmekteyiz. İlk iki hane Ülke kodu, sonrasındaki iki rakam kontrol basamakları, 5 haneli olan kısım banka kodu ve son olarak 16 haneli olan bölüm ise müşterinin hesap numarasıdır. İban numaraları 26 haneden oluştuğunuda hatırlatmak isterim.

Her bankanın İban numarası farklı olduğu için, Garanti bankası müşterilerinin de kullanmış oldukları İban numaraları kişiye özel ve birbirinden farklıdır.

İban Numarası Ne İşe Yarar

Bir çoğumuz bankacılık işlemi olarak en sık fatura ödeme, vergi ödeme gibi işlemler yapıyor olsa da, diğer işlemleri bilmemizde fayda var. İban numarası bankalar arası para transferleri işleminde kullanılmaktadır. Örneğin; Bir yakınınıza veya akrabanıza para göndermek istiyorsunuz. Bu durumda para göndermek istediğiniz kişinin İban numarasına ihtiyaç duyarsınız.

Garanti Bankası İban Numarası Sorgulama

Bir çok özel ve devlet bankası müşterilerine yeni verdiği bankamatik kartlarının üzerinde İban numaralarına yer vermektedir. Ancak bazı bankaların bankamatik kartları üzerinde İban no yazmayabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmanız durumunda ise, bir kaç yöntem ile İban numaranıza ulaşım sağlayabilirsiniz. Örneğin; Ben garanti bankası müşterisiyim ve İban numaram kartımın üzerinde yazmıyor. Garanti İban sorgulama işlemi için en hızlı yöntemlerden biri İnternet bankacılığı veya Mobil uygulama olacaktır. İkinci yöntem Atm’ler, üçüncü yöntem ise Müşteri hizmetleri ve banka Şubeleridir.

Garanti bankasının her müşterisi garanti mobili veya İnternet bankacılığını kullanmasını bekleyemeyiz. Özellikle yaşlılarımız bu uygulamaları çok fazla kullanamıyor. Bu yüzden garanti iban numarası nerede yazar gibi soruların önüne geçmek ve çözüm üretmek için açıklamalarımızı iyi okuyunuz.

Garanti İnternet Bankacılığı İban Numarası Öğrenme

İnternet bankacılığı ile garanti İban sorgulama yapmanız için bankanın resmi İnternet sayfası olan www.garantibbva.com.tr tarayıcınızda açmalısınız. Daha sonra sağ üst kısımda bulunan Online İşlemler butonuna tıklayarak garanti hesabınıza giriş yapınız. Giriş işlemlerinin ardından karşımıza çıkan sayfada ise; Hesaplarım > Vadesiz Hesaplarım adımlarını takip ederek İban numarasını öğrenmek istediğiniz hesabın bilgilerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Garanti Mobil Uygulama: Garanti bankası mobil bankacılık İban öğrenme işlemlerini de, İnternet bankacılığı garanti İban sorgulama adımlarındaki gibi adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası Atm İban Numarası Sorgulama

İnternet ve mobil uygulama üzerinden garanti İban öğrenme aşamalarını sizlerle paylaştık. Şimdi ise garanti bankası ATM’leri aracılığı ile İban numaramızı nasıl öğrenebiliriz bu detaylara yer verelim. Sizlerinde bildiği üzere yaşlılarımız ve belli bir kesim İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık kanallarını pek fazla kullanmıyor. Bu yüzden alternatif İban öğrenme seçeneği olarak Atm üzerinden hesaplarınıza ait İban numarasını öğrenebilirsiniz.

Bölgenizde sizlere en yakın garanti bankası Atm’lerine gidiniz, yanınızda bulunan bankamatik kartını Atm cihazına takın ve 4 haneli şifrenizi giriniz. Bu bölümde hesaplarım menüsü altında hesap seçerek istediğiniz hesaba ait İban bilgilerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca İban bilgilerini yazdırarak sürekli olarak yanınızda bulundurabilirsiniz.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri İban Öğrenme

Sık olarak kullanılmasada aslında Atm ve İnternet bankacılığı kullanım imakanı olmayan yerlerde İban öğrenmenin en kolay yöntemlerinden biri ise garanti müşteri hizmetleri diyebiliriz. Örneğin; Bulunduğunuz yerde İnternet ve Atm yok. Bu durumda garanti bankacı müşteri ilişkileri numarası olan 444 0 333 arayarak gerekli güvenlik adımlarını tamamlayıp hesabınızın İban numarasına ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Sayfası İban No Sorgulama

Garanti bankasının resmi İnternet sitesi olan https://www.garantibbva.com.tr tarayıcınızda açın. Daha sonra sağ üst köşede bulunan arama kutucuğunun içerisine (garanti İban sorgulama) yazarak aratınız. Burada kategoriler listelenecektir. 2. Kısımda yer alan “İban sorgulama” yazan yere tıkladığınızda sizlerden Şube kodu ve hesap numarası istenecektir. Bilgileri doğru olarak yazıp TAMAM butonuna tıklayarak İban numaranıza ulaşım sağlayabilirsiniz.

Garanti İban Numarası

Garanti İban Sorgulama

Uyarı !!! : Bu yöntem ile İban numaranızı öğrenmeniz için garanti bankası hesabınızn bulunduğu şube koduna ve garanti hesap numaranıza ihtiyaç vardır. Bu bilgilerin doğruluğundan emin değilseniz, yukarıda vermiş olduğumuz diğer İban öğrenme adımları ile sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Burada yazmış olduğumuz içerikler bilgilendirme amaçlı olup,en güncel ve doğru bilgileri Garanti bankası şubeleri veya müşteri hizmetleri aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.