Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Garanti Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma

Garanti Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma

Garanti bankası İnternet bankacılığı hesaplarınızı kullanabilmeniz için bankada daha öncesinde açılmış bir vadesiz hesabınızın bulunması gerekmektedir. İnternet şubesine giriş sağlayarak bir çok bankacılık işlemlerinizi zaman kaybetmeden çözebilir, bu işlemleri yapmak için mesai saatlerini beklemeniz gerekmez.

Her geçen gün teknolojinin gelişmesi ile, bankalar gerek mobil uygulamaları gerek İnternet sayfaları üzerinden hızla güncellemeler yaparak bir çok yenilik getirmektedir. Bu sayede banka müşterileri banka şubelerinde sıra beklemek yerine hızlı işlem güvenliği yapabilme imkanı bulmaktadırlar.

Garanti Bankası İnternet Şubesi Giriş

Garanti İnternet şubesine giriş sağlamanızın tek yolu, bankanın resmi İnternet sayfası olan https://www.garantibbva.com.tr’ yi ziyaret etmenizden geçmektedir. Bunun için iki yöntem bulunmaktadır. Kullanmış olduğunuz bilgisayar veya tabletinizin tarayıcı bölümüne www.garantibbva.com.tr yazıp enter tuşuna basmak veya google arama motorunu açıp garanti bankası İnternet şubesi veya garanti yazarak sayfaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Güvenlik açısından giriş yaptığınız siteyi mutlaka teyit ediniz.

Daha sonra üst kısımda yer alan online bankacılık hizmetlerine giriş sağlamanız için iki buton bulunmaktadır. Birinci seçenek bireysel, ikincisi ise kurumsal işlemler bölümüdür. Bu kısımdan bireysel ikonuna tıklayarak açılan sayfada yer alan TC kimlik numaranız ve İnternet bankacılığı şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

İnternet bankacılığı hesabınıza erişim sağlamak ve bankacılık işlemlerinizi 7/24 yapabilmeniz için şifrenize ihtiyacınız olacaktır. Banka hesaplarınıza erişim sağlayabilmenin ve herhangi bir işlem yapabilmeniz için giriş ekranında sizlerden TC kimlik numaranız ve oluşturduğunuz 6 haneli parola istenecektir. Şifre değiştirme, yeniden şifre oluşturma ve şifrenizi unutmanız durumunda aşağıda bulunan adımları deneyerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Garanti İnternet Sitesi Üzerinden Şifre İşlemleri

Şifre işlemleri için birden fazla alternatif yöntem bulunuyor olsa da, en sık kullanılan ve çözüme kavuşan seçeneklerin başında Garanti resmi İnternet sayfası gelmektedir. Burada yapacağınız işlem çok basit olup, ilgili ekranda doğru bilgiler vermeniz durumunda parola üzerindeki güncelleme işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.

https://www.garantibbva.com.tr sayfasını açınız. Üst kısımda bulunan bireysel ikonuna tıklayın ve giriş sayfasının açılmasını bekleyin. Bu adımları tamamladıktan sonra, giriş bilgilerinin yer aldığı sayfanın hemen altında üç adet sıfırlama seçeneğinin bulunduğunu göreceksiniz.

Bunlar; Müşteri numaramı unuttum, Parolamı Unuttum ve yeni parola oluşturmak istiyorum adımları olacaktır. Bu menülerden bizim işlem yapmak istediğimi kısım hangisi ise onu seçeceğiz. Yani “Parolamı Unuttum” butonuna basarak devam edeceksiniz.

Parolamı Unuttum butonuna tıkladığınızda karşınıza şifre yenileme sayfası gelecektir. Bu kısımda banka güvenliğiniz açısından bazı bilgilerin doğruluğunu teyit etmek durumundadır. Bu yüzden aşama aşama devam edeceksiniz.

İlk Aşama: Parola yenilem bölümünde ilk aşama, garanti bankası sisteminde kayıtlı olan TC kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girmek olacaktır. Bu bilgileri doğru vermezseniz ikinci aşamaya geçemeyebilirsiniz.

İkinci Aşama (Güvenlik Bilgileri): Bu bölümde banka ait olan kredi kartınız veya banka kartınızın son 6 hanesi ve CVV numarasını veya kullanmış olduğunu garanti kartının atm şifresini sizlerden isteyebilir. Karşınıza çıan ikinci aşamada sizlerden istenen bilgilere doğru yanıt vererek garanti şifre almak için bir diğer aşamaya geçebilirsiniz.

Üçüncü Aşama ( SMS Doğrulama): 3 Aşama olarak adlandırdığımız bu kısımda, bankalar müşterilerinin güvenliğine büyük önem verdikleri için bu işlemleri yapan kişinin gerçek kişi olduğundan emin olmak zorundadır. Bu yüzden SMS Doğrulama aşamasından da geçmeniz istenecektir. Bu aşamayı geçmeniz için banka sisteminde bulunan cep telefonu numaranıza banka tarafından kısa mesaj gönderilir. Kısa mesajda gönderilen şifreyi ilgili ekrana girerek bir diğer aşamaya, yani dördüncü aşamaya geçmiş olursunuz.

Dördüncü Aşama ( Yeni Parola Belirleme): En son aşamanız olan kısımda ise garanti bankası kriterlerine uygun bir İnternet Bankacılığı giriş parolası belirlemeniz olacaktır. Parola değişikliği veya Yeni parola belirleme yaparken bazı hususları dikkate almanızda fayda var. Bir parola oluşturduğunuz da, öncelikle sayı, harf ve karakter oluşturduğunuzdan emin olunuz. Ardışık rakamlar, doğum gününüz ve tahmin edilmesi kolay olan şifre kullanımından kaçınınız. Banka sistemi sadece sayı ile şifre oluşturmanıza izin veriyorsa aşağıdaki örneklere bakarak kendi belirlediğiniz şifreleri oluşturabilirsiniz.

Örnek Güvenli PAROLA: 746318, 367912, 142983
Örnek Güvensiz PAROLA: 1980, 1996, 1453, 123456

Not: Yukarıda vermiş olduğumuz parolalar örnek amaçlı olup, İnternet bankacılığı şifrenizi oluşturduğunuzda kendi belirleyeceğiniz rakamlardan oluşturmanızı ve bu şifreleri banka personeli dahil kimseyle PAYLAŞMAMANIZI öneririz.

Garanti Çağrı Merkezi Parola Oluşturma

Hafta sonu ve hafta için farketmeksizin garanti çağrı merkezi temsilcileri müşterilerine daha iyi bir hizmet sunabilmek adına sürekli olarak şikayet, öneri ve çözüm yolunda yardımcı olmaktadırlar. Müşteri hizmetleri aracılığı ile parola güncellemesi yapmak için “444 0 333” tuşlamalısınız. Daha sonra sesli yanıt sistemi sizlere şifre değişikliği ile ilgili menüyü tuşlamanız için gerekli olan rakamı paylaşacaktır. Bu rakamı tuşladığınızda banka şifre güncelleme adımına geldiğinde sizleri müşteri temsilcisine aktaracak ve bazı güvenlik adımlarından geçmeniz istenecektir. Bakanın gerkeli gördüğü güvenlik sorularına doğru cevabı vererek şifre oluşturma ekranına tekrar aktarılacaksınız. Bu kısımda da ise, 6 haneli oluşturmak istediğiniz parola yazmanız istenecek ve parolanız güncellenecektir.

Yeni Kullanıcılar İçin Şifre Oluşturma

Garanti bankası İnternet bankacılığını ilk kez kullanacak olanlar ise, garanti resmi İnternet sayfasında bulunan giriş bölümünün altında yer alan “İlk Kez Parola Almak İstiyorum” butonuna tıklamaları gerekmektedir. Daha sonra karşınıza 4 farklı aşama gelecektir. Tc kimlik numaranızın girmeniz, Cep telefonu numaranıza gönderilen doğrulama kodunun ilgili ekrana girilmesi ve yeni bir şifre oluşturup işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Sonuç Olarak; Garanti bankası şifre değiştirme, yeni şifre oluşturma, müşteri numarası öğrenme gibi bir çok işlemi garantinin İnternet sayfası üzerinden yapmanız mümkündür. Buradaki en önemli nokta ise, bankanın sizlerden istediği bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıt vermeniz olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.