Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Eski adı ile Garanti Bankası, yaklaşık olarak 75 yıldır sektörde hizmet veren bir kuruluş olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça eski ve köklü bir tarihe sahip olan Garanti Bankası, bankacılık sektörünün öncü isimlerinden biri olurken, müşterilerine vermiş olduğu değer, yenilikçi hizmet anlayışı ve dijital bankacılık alanında sunmuş olduğu olanakları ile dikkat çekmektedir. Üstelik Türkiye’nin ikinci büyük özel bankası unvanına sahip olan bu banka, yaklaşık olarak 10 yıldır BBVA Grubu ortaklığı ile hizmet vermektedir. 2019 yılının Haziran ayından itibaren ortakları ile beraber isim değişikliğine giden Garanti Bankası, artık Garanti BBVA adı ile faaliyetlerini yürütmektedir.

Garan BBVA, ticari, kurumsal, KOBİ ve bireysel bankacılık alanında kesintisiz ve kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Bankacılık sektörünün hemen hemen her iş kolunda yer alan bu banka, on binlerce çalışanı ve müşteriyi bünyesinde barındırmaktadır. Üstelik mobil, ATM, şubeler ve internet bankacılığı gibi pek çok alanda kesintisiz hizmet sağlamakta, ödüllü Çağrı Merkezi hizmetleri ile de dikkatleri üzerine toplamaktadır.

Garanti Bankası müşterileri gerçekleştirmek istedikleri onlarca farklı bankacılık işlemi için her platform üzerinden hizmet alabilmektedir. Haftanın her günü 24 saat boyunca İletişim Hizmetleri ile de destek olan Garanti BBVA, anlaşılır, şeffaf ve sorumlu hizmet politikası ile çağrı merkezi üzerinden bütünleşik ve kolay bir bankacılık hizmeti de sunabilmektedir.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Nedir?

Her bankada ve hatta kurumsal kuruluşlarda bulunan Müşteri Hizmetleri, firmanın müşterilerine sağlamış olduğu bir hizmet türüdür. Yalnızca çağrı merkezi üzerinden telefon ile kendilerine ulaşan müşterileri için çeşitli konularda destek sağlamaya yarayan Müşteri Hizmetleri, Garanti Bankası tarafından da sunulan bir hizmettir.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri, Garanti BBVA üzerinden bankacılık hizmeti alan tüm müşteriler için belirlenmiş bir numara üzerinden hizmet vermektedir. Aynı zamanda telefon bankacılığı alanında da hizmet sağlayan Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri, “Alo Garanti” sloganı ile 7 gün 24 saat müşterilerinden gelen çağrıları yanıtlamaktadır.

Banka müşterilerinin talep ettiği her türlü bankacılık işleminin isteğe ve ihtiyaca göre her an her yerde gerçekleştirilebilmesi adına kurulan Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri, müşterilerinin hem dilediği bankacılık işlemini gerçekleştirmekte, hem dilediği konularda bilgi sağlamakta, hem de yaşanılan problem için bir çözüm yolu sunmaktadır. Bankanın müşteri hizmetleri adına oluşturmuş olduğu resmi hat üzerinden iletişime geçebilen Garanti Bankası müşterileri, dilerse sesli yanıt sistemi üzerinden, dilerse müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştirerek her türlü işlemini kolaylıkla halledebilmektedir.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri üzerinden gerçekleştirebileceğiniz işlemlerden bahsetmek gerekirse; kayıp, çalıntı kart bildirimleri, yeni bir şifre edinme, kredi kartı başvurusu, vadeli hesap açma, kredi kartı ya da ek hesap borç sorgulama, kredi kartı limit artırma, ödül sorgulama, hesap kesim tarihi sorgulama ya da değişiklik, şifre değişiklikleri, birikim mevduat, ya da yatırım gibi hesaplar açma, hisseli senet işlemleri, düzenli ödeme talimatı, döviz transferleri, tesisat numarası ile borç ödeme, sözleşmeli fatura ödemesi, diğer bankalara ait borç sorgulama işlemleri ve bunun gibi daha pek çok işlem gerçekleştirilebilmektedir. Üstelik bu gibi işlemleri Müşteri Temsilcisine bağlanmaya gerek kalmadan yalnızca sesli yanıt sistemine komut vererek de kolaylıkla gerçekleştirebilmek mümkündür.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Banka müşterilerinin merak ettiği konulardan biri de Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Numarasıdır. 444 0 333 numaralı resmi hat üzerinden hizmet sağlayan Garanti BBVA, bu numara üzerinden müşterilerine her türlü bankacılık hizmetini bir telefon ile bağlayabilmektedir.

Alo Garanti olarak farklı bir hat üzerinde de hizmet sağlayan Garanti BBVA, her iki hattı da kesintisiz iletişim için kullanmaktadır. Bankanın diğer müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 333 olarak bilinmektedir. Müşteri Hizmetlerine bağlanabilmek için sesle doğrulama özelliği bulunmaktadır. Diğer yöntemlere kıyasla kolaylık sağlayan bu sistemde banka müşterisinin sistemde ses kaydının bulunması ve bankanın arayan müşterisini tanıması gereklidir. Banka müşterisinin sesi sisteme kayıtlı olduğunda metin doğrulası işlemi ile uğraşmaya gerek kalmadan direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanabilmektedir. Sesle doğrulama gerçekleştirebilmek için de Self – Servis Sesle İşlem menüsünü kullanmak gerekirken, bu işlemin yalnızca bir kereye mahsus olarak gerçekleştirildiğini de bilmek gerekir.

Yılın her günü 24 saat boyunca hizmet veren Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri, telefonun bulunduğu her yerden bankacılık işlemlerinin gerçekleştirebilme fırsatı sunmaktadır. Banka müşterileri para çekme dışında hemen her türlü bankacılık işlemini Alo Garanti aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir. Bunun için yalnızca cep telefonu ya da sabit hat üzerinden 444 0 333 ya da 0850 222 0 333 numaralı Müşteri Hizmetlerini araması yeterli olacaktır.

Garanti Müşteri Hizmetleri Kısa Yoldan Bağlanma

Garanti Bankası müşterilerinin en sık problem yaşadığı konulardan biri de Müşteri Temsilcisine bağlanma ya da bağlanamama durumudur. Dolayısıyla Garanti Müşteri Hizmetleri Kısa Yoldan Bağlanma yöntemleri hakkında çeşitli araştırmalar gerçekleştirmektedir.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerine kısa yoldan bağlanabilmek için 2 farklı yol uygulanabilmektedir. Bunlardan ilki sesle yönlendirme özelliğini kullanarak daha kısa sürede bağlanmaktır. Diğer yöntem ise işlemler hakkında doğru bilgiye sahip olmak ve sesli yanıt sistemini buna göre doğru yönlendirmektir.

Bu yöntemler arasında sesle doğrulama özelliği için Self – Servis Sesle İşlem menüsünü kullanmak gereklidir. Bu sayede müşterinin sesi sisteme tanımlanmakta ve müşteri her aradığında kısa süre içerisinde Müşteri Temsilcisine bağlanarak dilediği işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir.

İkinci bir alternatif yöntem ise tuşlama yaparak Müşteri Temsilcisine bağlanmaktır. Tuşlama yolu ile Garanti BBVA Müşteri Hizmetlerine bağlanmak için öncelikle hangi rakamın hangi menü için kullanıldığı ve ne anlama geldiği hakkında bilgi sahibi olunması gereklidir. İlk olarak “0” rakamını tuşlayarak kayıp, çalıntı kart menüsüne, “2” rakamı ile havale, EFT gibi işlemlere, “3” rakamı ile internet ya da cep şube destek birimine, “4” rakamı ile de bankanın düzenlemiş olduğu kampanyalara yönlendirilmektedir. Alo Garanti ile Müşteri Hizmetlerine bağlanabilmek için 1, 3 ve 5 rakamlarını ard arda tuşlamak gerekir. Bu işlemden sonra müşterisini sıraya alan Garanti Bankası, müşteri hizmetlerine bağlandığında ise Garanti Şifresi talep etmektedir. Bu şifre müşterinin güvenliği için gerekli bir uygulama olarak ifade edilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra Müşteri Temsilcisine bağlanabilmek için başka bir yöntem daha önerilmektedir. 444 0 333 ya da 0850 222 0 333 numaralı hatlardan herhangi birini arayıp sesli yanıt sistemindeki menüleri dinledikten sonra “kart işlemleri” menüsüne giriş yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekir. Ardından açılan menüden sesli yanıt sistemi tarafından alt menüler sayılacaktır. Sesli yanıt sistemi bilgilendirmesinin sonunda “bunların dışında” komutunu verdiğinizde Müşteri Temsilcisine direkt olarak bağlanabilmek mümkün olacaktır.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri yalnızca Müşteri Temsilcileri ile değil, sesli yanıt sistemi ile de oldukça başarılı bir hizmet sağlayabilmektedir. Banka müşterileri uzun uzadıya bağlanmayı beklemeden direkt olarak sesli yanıt sistemine komut vererek dilediği menüye kolaylıkla erişebilmektedir. Bu sayede bulunduğunuz yerden şubeye gitmeye, mobil bankacılık ile uğraşmaya, internet aramaya ya da bağlanmayı beklemeye gerek olmadan kısa süre içerisinde tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmek mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.