Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar sabit bir işte çalışmayan, gelir beyanı veya sigorta dökümü olmayan kişilerin hızlı bir şekilde başvuru yapabileceği yerdir. Devlet bankası ve özel bankalar kredi kartı vereceği müşterilerinin gelirlerini ve kredi puanlarını incelemek isterler. Bunun sonucunda kişinin gelir durumunu göz önünde bulundurarak kredi kartı limiti tanımlama işlemi yaparlar.

Her geçen yıl ülkemizde kredi kartı kullanımı hızla artıyor, bu oran 2019 yılında yaklaşık yüzde 40 gibi bir rakama ulaşmıştır. Banka kartları ile birlikte bu oran ortalama yüzde 60 ları bulmaktadır. Kredi kartı kullanımı doğru bir şekilde yaptıldığı sürece gelir gider yönetiminin takibini iyi bir şekilde sağlayabilirsiniz. Fakat aylık gelir durumunuza göre harcama yapmazsanız bu durum içinde çıkılmaz bir hal alacaktır ve sizlere uzun dönem sıkıntı yaşatacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Bankalar kredi kartı vererek her ne kadar müşteri kazanmış olsa da, ödemelerini düzenli yapmayan kredi kartı ödemesini geciktirip yasal talip başlatılması bankanın zora girmesine neden oluyor. Bir kredi kartı ile banka batacak mı diyenler olabilir 🙂 fakat milyonlarca kişi kredi kartı kullanıyor bunları da hesaba katmak gerek. Gelir belgesi yani bir yerde çalıştığını ispat edemeyen kişilere hangi bankalar kredi kartı verir bundan bahsedelim.

Gelir belgeniz yok ve kredi kartı almak istiyorsunuz o zaman buradaki adımları iyi takip etmelisiniz. Kredi kartı başvurusu yıllar önce sadece şubelerden yapılırken şimdi ise bir çok seçenek bulunuyor diyebiliriz.

Bir iş yerinde çalışmıyor olabilirsiniz, bu durum sizlere kredi kartının kesinlikle çıkmayacağı anlamına gelmez. Başvuru yapmadan sonucun ne olduğunu bilemeyiz. Bu yüzden gelir belgesiz kredi kartı başvuru için özel bankaları tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Devlet bankaları kredi veya kredi kartı verirken daha fazla inceleme yapar ayrıca evrakların tam olması birinci kurallarıdır.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankaların Listesi

 • Denizbank
 • Finansbank
 • Akbank
 • Garanti
 • Fibabanka
 • Enpara
 • Teb

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu

Özel bankalar yeni müşteri kazanmak adına devlet bankalarına göre kredi kartı ve kredi işlemlerini daha kolay ve hızlı yapmaktadır. Fakat burada bir kaç husus önemli olduğunu belirtmek isterim. Gelir belgesi olmayan bir kişinin kredi kartı başvurusunun kesin onaylanacağı anlamına gelmez. Bu durum her ne kadar bankanın inisiyatifinde olsa da müşterinin sicili ve kredi notunun büyük ölçüde sürece katkısı olacaktır.

Bedavası bol olan deniz bank bonus kart bir çok kampanyası ile müşterilerine kazandırmaya devam ediyor. Türkiye’de yaklaşık olarak 250.000 üye iş yerinde yapacağınız alışverişlerde ekstra bir ücret ödemezsiniz.

Başvuru İşlemleri İçin; Deniz bank bonus kredi kartı başvuru yapmanız için, resmi İnternet sitesi olan www.denizbank.com adresine giriş yapınız. Daha sonra kartlar, birseysel kartlar bölümünden başvuru yapmak istediğiniz kartın türünü seçip karşınızdaki ekranda ilgili yerleri doldurup devam edebilirsiniz.

Kredi kartı başvurusu yaptığınızda başvuru yapan kişinin TC kimlik numarası ve cep telefonu numarasını ilgili yerlere girmesi yeterli olacaktır. Başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra banka tarafından sizlere olumlu veya olumsuz dönüş sağlanacaktır.

CardFinans Kredi Kartı Başvurusu

Finans banka ait olan Cardfinans kredi kartına başvuru yapmak için İnternet sitesi üzerinden işlemleri yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurunuzu banka şubesi, İnternet bankacılığı, müşteri hizmetleri ve mobil bankacılık üzerinden yapabilirsiniz.

 • İnternet Şubesi: İlgili bankanın İnternet şubesi hesabınıza daha önce belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet bankacılığı arayüzüne giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda başvurular menüsünü altında kredi kartı başvuru bölümünü takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Müşteri Hizmetleri: Finans bank müşteri hizmet numarası olan 0 850 222 0 900 arayarak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.
 • Şubeler: Bölgenizde sizlere en yakın olan Finansbank şubelerine giderek bireysel gişelerden başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Mobil Şube: Cep telefonunuzda yüklü olan finans banka ait olan mobil uygulama üzerinden giriş yaparak kredi kartı başvuru işlemi yapmanız mümkün olacaktır.

CardFinans Kredi Kartı Özellikleri

 • Kredi kartı üzerinden taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.
 • Sgk, Fatura, Ceza ödemeleri ve bir çok kuruma ait ödemelerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Kredi başvurusunu en kolay ve hızlı bir şekilde yapmak için bankanın resmi İnternet sitesi olan https://www.akbank.com/tr adresine giriş yaparak, kredi kartı başvuru bölümünden işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

Akbank İnternet sitesinde yer alan kredi kartı başvuru ekranında sizlerden istenen bilgileri doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru işlem sonucunuz belirtmiş olduğunuz cep telefonu numarasına kısa mesaj olarak gelecektir. Ak bank başvuruda bulunduğunu kredi kartını olumlu olarak değerlendirir ise bankanın müşteri hizmet yetkilisi tarafınıza ulaşım sağlayarak adres bilgilerinizi güncelleyip, kredi kartınızı bağlı bulduğunuz adrese yönlendirecektir.

Akbank kredi kartı başvurusunu müşteri hizmetleri, İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ve bulunduğunuz bölgedeki şubelerden yapabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Özellikleri Neler

 • Kredi kartı limit tutarı üzerinden 48 ay vade ile taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.
 • Kira, aidat, fatura gibi bir çok ödemelerinizi kredi kartınız ile yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı borçlarınızı uygun faiz oranları ile bir sonraki aya erteleme yapabilirsiniz

Garanti Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvuru süresi bankanın müşterisi hakkında bilgileri toplaması sonucunda netlik kazanmaktadır. En çok üye iş yeri ile anlaşmalı bankalardan biri olan garanti kredi kartı ile yapacağınız bir çok alışveriş için vade farkı ödemeden taksitlendirme işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca kredi kartını kullanmaya başladığınızda kampanyalarını takip etmeniz sizlerin yararına bir durum olacaktır. Benzin, market, giyim gibi bir çok kampanyanın yer aldığı garanti kredi kartı ile yapmış olduğunuz harcamalardan ekstra bonus kazanabilir bir sonraki veya mevcut harcamanız içinden düşürebilirsiniz.

Başvuru işlemlerini bölgenizdeki en yakın garanti bankası şubeleri veya İnternet bankacılığı hesabınıza giriş yaparak başvuruda bulabilirsiniz. Ayrıca alo garanti 444 0 333 numarası ile kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Kullanım Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aslında en önemli ve can alıcı başlıklardan birisi diyebilirim. Doğru kredi kartı kullanımı sizleri maddi anlamda daha ileri götürürken, yanlış harcamalar sonucunda sıkıntılı bir süreçin içerisine gireceğinizi belirtmek isterim. Her ne kadar ülkemizde milyonlarca kişi kredi aktif olarak kredi kartı kullanıyor olsa da, doğru kullanım oranı oldukça düşüktür.

Doğru bir kredi kartı nasıl kullanılır; Öncelikle kredi kartı limitiniz olan miktarın bir borç olduğu gerçeğini unutmamalıyız. Kontrolsüz olarak yaptığınız harcamanın tutarını diğer ay ekstreniz de göreceğiniz için bu harcamayı doğru şekilde yapmanız da fayda var.

 1. Maaş durumunuza göre kredi kartı limiti oluşturmalısınız. Mevcut kredi kartı limitiniz yüksek ise bu limiti mutlaka güncelleyiniz.
 2. Kredi kartı sayısını elinizden geldiği kadar az olmasına özen göstermelisiniz. Bir kaç bankadan ayrı ayrı kredi kartı kullanmanız yerine tek bir kartın kullanımı ödemelerinizin daha rahat yapacağınız ve kontrol edebileceğiniz anlamına gelmektedir.
 3. Aktif olarak kullandığınız kredi kartınızın yıllık üyelik aidat tutarı.
 4. Kullanmadığınız kredi kartı var ise mutlaka iptal edilmelidir. İptal etmediğiniz kredi kartı için üyelik aidatı ödeyeceğinizi hatırlatmak isterim.

Kredi kartı kullanımı ile ilgili uzmanların yapmış oldukları araştırmalar neticesinde, doğru kullanım için maaş durumunuzun yüzde 25’ini aşmayacak şekilde harcama yapılması gerekmektedir.

Kısaca örnek vermek gerekirse; 2000 Tl civarında maaşlı bir iş yerinde çalışmaktayım. Bu gelirimi göz önünde bulunduracak olduğumuz da, kredi kartı harcamamı maksimum 500 TL olarak yapmam gerekmektedir. Bu tutarın üzerine çıkan her bir rakam diğer ay ödeme gücünüzü büyük ölçüde zorlayacaktır. Gelir durumunuza göre kredi kartı kullanımı yaptığınız emin olun ödemelerinizi daha kolay ve sorunsuz bir şekilde yapabileceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.