Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Halk Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti 2020

Halk Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti 2020

Halk bankası Atm günlük para çekme limiti nedir, Halk bankası kartsız günlük para çekme ve yatırma limitleri ne kadar? Halk bankası QR kod ile para çekme limiti nasıl öğrenirim. Bir çok bankacılık işlemlerinde müşterilerin talebini karşılayan Atm’ler, günlük para çekimi ve yatırmak istediğinizde bankanızın belirtmiş olduğu limite takılırsınız. Kendi paramız ama çekmek istediğimizde limiti takılıyoruz düşüncesine kapılabilirsiniz. Fakat devlet bankaları ve özel bankaların Atm’ler üzerinden yapılan para çekme ve yatırma işlemlerinde sınırlama getirmesinin bir açıklaması olduğunuda belirtmek isterim.

Atm Para Çekme Limiti Nedir?

Bankacılık işlemlerini yürüttüğünüz herhangi bir bankanın Atm’si aracılığı ile para çekme ve yatırma esnasında bankanın belirlemiş olduğu sınırlamar yani limitler dahilinde işlem yapabiliriz. Örneğin; A bankasının Atm’sinden 5000 TL para çekmek istiyorsunuz, fakat banka size 2000 TL den fazla çekim yapamayacağınızı, yapmanız durumunda ise masraf kesileceği uyarısı vermektedir. Bankanın belirlemiş olduğu para çekme limiti dahilinde işlem yapmanız durumunda herhangi bir masraf ödemezsiniz.

Atm Para Çekme Limitleri Neden Konulur?

Peki ama bu limitler neden var? Asıl sorumuz cevabını yanıtlayayım. Atm’ler üzerinden para çekme ve yatırma gibi işlemlerinize sınırlama getirilmesinin birinci sebebi müşteri güvenliğidir. İkinci sebebi ise taşıma yükü.

 1. Müşteri Güvenliği: Birinci nedenimiz olan müşteri güvenliğini şu şekilde açıklayabiliriz. Müşterinin bankamatik kartı veya kredi kartını kaybetmesi,çaldırması gibi durumlar ile karşılaşması sonucunda zararını minimum seviyede tutmayı sağlamaktadır.
 2. Para Taşıma Maliyeti: Atm’lerde bulunan paraların amacı banka müşterilerinin nakit ihtiyaçlarına çözüm üretmektir. Fakat bu tutar bankanın belirtmiş olduğu limit dahilinde yapılır. Banka herhangi bir limit uygulaması yapmamış olsaydı, Atm’lere günlük daha fazla para sevkiyatı olması gerekecekti. Bu durum ise bankaya ekstra bir maliyet olacaktır.

Halk Bankası Atm Para Çekme Limitleri 2020

Halk bank Atm’si üzerinden günlük para BANK24 kartınız ile günlük para çekebileceğiniz tutar 1500 TL’dir. Diğer bankalarda, günlük para çekme limiti aşımı durumunda masraf alınsa da, Halk bankası Atm’lerinden limit aşımı yapamıyorsunuz. Halkbank Atm’leri üzerinden en fazla 1500 TL para çekme işlemi yapabilirsiniz.

Para çekme işlemleri günlük zaman dilimi olarak hesaplandığından, ihtiyacınız olan miktarı gece 00:00 dan sonra çekebilirsiniz.

Halk Bankası Qr Kod Para Çekme Limiti (Günlük)

Halkbank QR kod ile günlük para çekme limiti 500 TL‘dir. Sizlerde halk bankası müşteri iseniz, halkbank Atm QR kod ile para çekme işlemi yapabilirsiniz. Halkbank QR kod ile para çekimi yapabilmeniz için, halk bankasının mobil uygulaması cep telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir. Daha sonra sırayla aşağıdaki adımları izleyerek işlemleri tamamyabilirsiniz.

 • Bölgenizde En yakın Halkbank Atm’sine Gidiniz.
 • Cep telefonunuzdan Halkbank mobil ugyulamasına giriş yapınız.
 • QR ile İle para çekme butonuna tıklayın ve çekmek istediğiniz tutarı giriniz. En fazla günlük (500 TL)
 • Tutarı girdiğinizde alt kısımda bulunan “DEVAM” tuşuna basmalısınız.
 • İşleminiz devam ederken QR kod okutmanız için sizlerden Atm üzerinde bulunan 1 tuşuna basmanız istenecektir.  1 tuşuna basarak Atm ekranında çıkan Kare Kodu telefonunuza okutarak çekmek istediğiniz tutar tarafınıza ödenecektir.

Halk Bankası Atm Limit Aşım Ücreti

Halk bankası Atm’lerinden günlük sadece bankanın belirlemiş olduğu 1500 TL tutar üzerinden işlem yapabilirsiniz. Bu tutarın üzerinde para çekmek istediğinizde sistem limit aşımına izin vermeyecektir. Bu yüzden diğer bankalarda olduğ gibi limit aşım ücreti veya komisyon talep edilmez.

Halk Bankası Atm Para Yatırma Limiti (Günlük)

Bir çok banka müşterilerine günlük para çekme ve yatırma limiti uygularken, halk bankası atm günlük para yatırma limiti bulunmamaktadır. Halk bankası müşterileri kendi talepleri doğrultusunda halbank atm’lerinden günlük istediği kadar para yatırabilirler. Bunun için limit bulunmadı gibi herhangib bir masraf talep edilmez.

Halk Bankası Atm Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır

Günlük para çekme limitlerin olması vatandaşımızın aklına limit arttırımı olabilir mi sorunu getirmektedir. Halk bankası müşteri ayırt etmeksizin günlük para çekme limiti olarak 1500 Tl belirlemiştir. Limit arttırım talepleriniz ile ilgili halk bankası müşteri hizmetleri numarası olan “0850 222 0400” arayarak işlem sağlayabilirsiniz.

Halk Bankası Atm’leri İle Yapabileceğiniz İşlemler

Bir diğer adı ile bankamatikler, ülkemizde ilk defa 1982’li yıllarda kullanıma başlamıştır. Atm’lerin kullanıma başladığı tarihte para çekme, yatırma ve ekstre basma işlemleri yapılırken, günümüzde bir çok bankacılık işlemleri yapılmaktadır.

 • Para Yatırma/ÇEKME
 • Bakiye Görüntüleme
 • Para Transferi İşlemleri; EFT/HAVALE
 • Kredi kartı bakiyesi sorgulama ve borç ödeme
 • Elektrik, Su, Doğalgaz, Telefon, faturası ödeme (talimat vermeniz gerekmektedir)

Ziraat bankası atm günlük para çekme limiti detayları için bu yazımızdan bilgi edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.