Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Halk Bankası Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır

Halk Bankası Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır

Halk bankası sanal kart oluşturma, Halk bankası sanal kredi kartını başvurusu nereden yapılır? Halk bankası müşterileri sanal kart oluşturma aşamaları ve başvuru işlemleri için hangi işlemleri yapması gerekiyor bu detaylara yer vereceğiz.

Sanal Kart Nedir?

Fiziki olmayan ve İnternet ortamındaki alışverişleriniz için kullanabileceğiniz kart olarak bilinmektedir. Bankamatik kartlarınıza veya kredi kartınıza bağlayarak kullanabilirsiniz. İnternet ortamında güvenli alışveriş için Sanal kart kullanımı en çok tercih edilen ödeme yöntemleri arasında yer almaktadır.

İnternet harcamaları sırasında asıl kartınızın bilgileri ile işlem yaptığınızda kart bilgilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesi sonucunda, kartınız üzerinden harcama yapılacak ve sizi büyük bir zarara uğratacaktır. Bu yüzden sanal ortamda yapacağınız işlemler için Sanal kart kullanımı yaparak bu riskleri ortadan kaldırmış olabilirsiniz.

Halk Bankası Sanal Kart Oluşturma İşlemi

Bunun için halk bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Bankada hesabınızın bulunmaması durumunda sanal kart işlemi yapamazsınız. Halk bankasında vadesiz hesabınızın bulunması durumunda, İnternet bankacılığı, Mobil bankacılık gibi uygulamalar üzerinden halk bank sanal kart oluşturabilirsiniz.

Sanal Kart Oluşturma Adımları;

  • Halk bankası İnternet sayfası olan https://www.halkbank.com.tr sayfasını açınız.
  • Sağ üst köşede bulunan İnternet Bankacılığı butonuna tıklayın ve tc kimlik şifreniz ile giriş yapınız.
  • Kredi kartlarım sekmesi altında yer alan “Sanal Kart Oluşturma” adımını takip ediniz ve işlemleri tamamlayınız.

Halk Bankası Sanal Kart Bilgileri Nasıl Öğrenirim

Sanal kartınız fiziki olmadığı için sadece İnternet alışverişlerinde kullanabilirsiniz. Sanal kart bilgilerine ulaşmanız için İnternet bankacılığı veya bankanın mobil uygulamasına giriş yaparak KARTLARIM > SANAL KART adımlarını takip ederek kart bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Sanal Kart İle Nasıl İşlem Yapılır

Sanal kart ile işlem yapabilmeniz için sanal kart numarası, son kullanma tarihi ve 3 haneli cvv kodunu bilmeniz gerekmektedir. Örneğin; İnternet üzerinden sipariş vermek istediniz, asıl kredi kartı bilgileri yerine sanal kart bilgilerinizi girerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Halk Bankası Sanal Kart Limiti Sorgulama

Sanal kart limitleri, asıl kart limitini geçemez ve limit belirleme işlemleri sizin belirlediğiniz tutar üzerinden yapılmaktadır. Örneğin; Asıl kart limitiniz 1000 TL, sanal kart limiti olarak 500 TL belirleyelim. Sanal kart üzerinden işlem yapacağınız zaman harcama tutarınız sizlerin belirlemiş olduğu limit üzerinden yapılacaktır. Bu tutar 500 TL’yi aşamaz.

Sanal Kart Limit Tanımlama Süreleri

Sanal kartın İnternet ortamında en güvenli ödeme yöntemlerinden olduğunu sizlere belirttim. Güvenli olmasının asıl nedeni asıl karta bağlı olmasının yanı sıra sizin belirtmiş olduğunuz limit üzerinden işlem yapılmasıdır. Ayrıca limit belirleme işlemi yaptığınızda bu limitin kaç saat sanal kartınızda kalacağına siz karar verirsiniz.

Örnek: Sanal kartıma 500 tl limit tanımladım. Bu limitin 3 saat sonra sıfırlanmasını istiyorum. Bu şekilde bir talimat vererek kartımın güvenliğini artırabilirim. Peki ama neden? Limiti tanımladığımda harcama yapmamam durumunda 500 TL’lik limit asıl kredi kartıma aktarılacaktır.

Halk Bankası Sanal Kart Borcu Sorgulama

Halk bankası sanal kart borç sorgulama işlemi yapabilmeniz için İnternet bankacılığı üzerinden banka hesabınıza giriş sağlamalısınız. Daha sonra Kartlarım > Kredi kartı borcu, adımlarını takip ediniz. Sanal kartlar asıl kredi kartınıza bağlı olduğu için borç görüntüleme işlemlerinizi kredi kartı üzerinden yapabilirsiniz.

Sanal kart borç ödeme işlemlerinizi, asıl kredi kartına yapılmaktadır. Ay sonu ekstreniz kesildiğinde sanal kart harcamalarınızı asıl kredi kartınızdan görebilirsiniz.

Sanal Kredi Kartı Soruları

Sanal kart ile ilgili tarafımıza en sık sorulan soruları sizler için listeledik ve cevapladık. Bu bağlamda aklınıza takılan soruları bizlere sorarak cevap edinebilirsiniz.

Marketlerde Sanal Kart Kullanabilirmiyim

Sanal kartınız fiziki bir kart olmadığı ve adından da anlaşıldığı gibi “Sanal Kart” olduğundan ötürü marketlerde kullamazsınız. Kartınızın limiti ne kadar olursa olsun fiziki olmamasından ötürü kullanım yapamazsınız.

Sanal Karta Taksit Yapılır Mı?

Ziyaretçilerimiz tarafından merak edilen bir diğer konu ise “Sanal Karta Taksit Olur Mu?” sanal kartınız asıl kredi kartınıza bağlı olduğu için, kartınızın taksit seçeneği bulunması durumunda bu özelliğinden sanal kartınız için faydalanabilirsiniz.

Örneğin: Garanti bonus kredi kartı kullanıyorum. X İnternet mağazasından alışveriş yapacağım ve bu mağaza bonus kredi kartına 6 ay taksit seçeneği bulunuyor. Böyle bir durumda sanal kartınız üzerinden 6 ay taksit imkanından faydalanabilirsiniz.

Halk Bankası Sanal Kart Ücreti

Sanal kartlarımız asıl kredi kartımızın limitine bağlı olduğu ve fiziki kart olmadığı için kullanım esnasında herhangi bir ücret talep edilmez.

Sanal Kartın Avantajları Neler?

Sanal kartların bizlere en büyük sağlamış olduğu avantajlardan birisi “güvenli ödeme” ortamı oluşturmak diyebiliriz. İnternet siteleri üzerinden bir çoğumuz aktif olarak alışveriş yapıyoruz. Her ne kadar önceliğimiz güvenli İnternet siteleri olsa da, istisnai durumlarda aradığımız ürünü bulamama veya fiyatın daha düşük olması nedeni ile diğer sitelerden de alışveriş yapabiliyoruz. Bu aşamada sanal kart üzerinden güvenli sipariş oluşturarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.