Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Halk Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma 2020

Halk Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma 2020

Halk bank sim kart blokesi kaldırma, Halk bankası sim blokesi kaldırma işlemlerini hangi yöntemler ile hızlı ve güvenilir olarak yapabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz. Her geçen gün teknolojinin hızla gelişmesi ile bankalarında bu yeniliği takip ederek uygulamaları üzerinde güncelleme yaparak müşterilerine daha iyi hizmet sunmayı hedeflemektedir.

Bankalarda işlem yapabilmeniz için bankaya ait uygulama veya İnternet sitesi üzerinden “İnternet Şubesi” girişinizi yapmanız gerekmektedir. Bankacılık işlemlerinizi İnternet erişimi olan her yerde yapabileceğiniz gibi, bankanın uygulamasını cep telefonunuza uygun işletim sistemi marketinden indirip giriş yapabilirsiniz. Cep telefonunuza yüklemiş olduğunuz halk bank uygulamasına ve İnternet şubesine giriş yapabilmeniz için banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza kısa mesaj gönderilir. Tek seferlik kullanım için gönderilmiş olan kısa mesajın cep telefonunuza ulaşabilmesi için, cep telefonunuzun açık olması ve Sim Kartınızın bloke edilmemiş olması şarttır.

Sim Kart Neden Bloke Edilir

Sim kartların bloke edilmesinin bir kaç sebebi bulunmaktadır. En sık rastlanan sebeplerin altında ise numara değişikliği yer almaktadır. Bir diğer neden ise, cep telefonu numaranızı başka bir GSM Operatörüne taşımanızdır. Örneğin; Mevcut numaranız turkcell ise, siz numaranızı vodafone operatörüne taşımanız durumunda sim kartınız bloke edilir.

Sim değişikliği veya taşıma işlemlerinin ardından Sim kart bloke kaldırma işlemlerini yapmadığınız sürece, bankaların İnternet şubesi veya mobil uygulamasına giriş yapamazsınız. Bunun nedeni ise bankanın size göndermiş olduğu kısa mesaj, sim kartınız bloke olmasından ötürü tarafınıza ulaşmayacaktır.

Halk Bankası Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır

Banka hesabıma girmeye çalışıyorum ama kısa mesaj gelmiyor. Bu gibi durumlar ile karşılaşmanız durumunda halk bankası müşteri güvenliği nedeni ile Sim kart blokesi uygular. Bu yüzden tarafınıza gönderilen SMS ulaşmaz. Sim kart blokesini bir kaç seçenek ile kaldırabileceğinizi biliyormuydunuz?

Sim kart blokesi kaldırma işlemlerinde tüm bankalar için aynı yöntemi uygulayabiliriz. Burada bahsettiğimiz yöntemler ile halk bankası ve diğer tüm bankaların Sim kart blokesi kaldırma işleminizi yapabilirsiniz.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Halk bank İnternet şubesi sim kart kart blokesi kaldırmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede hızlı bir şekilde sim kart blokeniz kaldırılmış olacaktır.

  • Halk bankası resmi İnternet sayfası olan https://www.halkbank.com.tr adresini kopyalayın ve adres çubuğunuza yapıştırın “ENTER” tuşuna basın.
  • Sağ üst köşede bulunan “İnternet Bankacılığı” ikonuna tıkladığınızda (Bireysel) olanı seçiniz.
  • Açılan sayfada karşınızda TC kimlik numaranız ve parolanız istenecektir. Bu  bölümleri boş bırakarak en alt kısımda bulunan Parolamı bilmiyorum/ BLOKELİ ikonuna tıklayınız.
  • Karşımıza çıkan sayfada bloke kaldırma işlemlerinizi tamamlamak için sizlerden bankaya ait bankamatik kartı, cep telefonu numaranız gibi bilgiler isteyecektir. İlgili alanları kendinize göre doldurup işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Halk Bank Şubeleri Sim Kart Blokesi Kaldırma

Bu işlemler ile uğraşmak istemiyorsanız, ikamet ettiğiniz bölgede sizlere en yakın olan Halk bank şubelerini kimlik belgeniz ile ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bireysel müşteri numarası alarak sim kartınız üzerinde bulunan blokeyi kaldırabilirsiniz.

Atm İle Sim Kart Bloke Kaldırma

En sık kullanan yöntemlerden bir diğeri ise halk bank atm sim kart blokesi kaldırma işlemidir. Bunun için sizlere en yakın halk bankası ATM’leri üzerinden işlem sağlayabilirsiniz.

  • Halk bankası Atm’sine gidiniz.
  • Halk bankasına ait olan kredi kartı veya bankamatik kartını Atm takınız.
  • Daha sonra şifrenizi yazıp giriş yapın ve Mobil işlemler menüsünü takip ederek “Sim kart bloke kaldırma” adımına ulaşacaksınız.

Müşteri Temsilcisi Sim Kart Blokesi Kaldırma

Sim kart blokesi kaldırmanın diğer yöntemi ise halk bankası müşteri hizmetleridir. Buradan işlem yapmak sizlere zaman kazandırırken, banka şubesi ve Atm’leri ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Halk bankası müşteri hizmetleri ile sim kartınız üzerinde bulunan blokeyi kaldırmak için “0850 222 0400” numarayı tuşlayınız. Sesli yanıt sisteminde sim kart blokesi adımlarını takip ederek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

NOT: Sim kartınızın blokesi edilmesi sonucunda tarafınıza bankanın göndermiş olduğu mesajlar iletilmez. Bu yüzden operatör değişikliği veya numaranızı değiştirmeniz durumunda bankalar üzerinden güncelleme yaptırmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığı veya mobil uygulamasını kullandığınız tüm bankalarda bu işlemi tek tek yapmanız gerektiğini hatırlatmak isterim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.