Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Halkbank Hesap Bakiyesi Sorgulama

Halkbank Hesap Bakiyesi Sorgulama

Devlet bankalarının arasında en çok müşterisi bulunan Halk bankası üzerinden hesap bakiyesi sorgulaması yapmak için bir kaç yöntem bulunmaktadır. Hesabınızın borç durumu, bakiye bilgisi ve ödeme tarihi gibi detaylara, İnternet bankacılığı, Müşteri hizmet yetkilisi ve Sms ile ulaşabilirsiniz.

Halkbank SMS İle Bakiye Sorgulama

Halk bankası bireysel müşterileri olmak üzere, kurumsal ve orta dereceli işletmeler de Sms üzerinden bakiye borç bilgisi ve bakiye durumunu öğrenebiliyorlar. Halkbank sorgulamalı sms hizmetlerini aktif etmeniz için halk bankasında kayıtlı olan cep telefonu numaranız ile, 0 850 222 0 400 tuşlayarak sms talimatı vermeniz gerekmektedir. Daha sonra sms ile sorgulamak istediğiniz işleme göre aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek öğrenmek istediğiniz hesabınız veya kredi kartınız için sorgulama yapabilirsiniz.

  • Hesap bakiye bilgisi öğrenmek için büyük harflerle BAKIYE yazarak 3401’e mesaj gönderin.
  • Halkbank’a ait kredi kartınızın borç durumu hakkında detaya ulaşmak için KKBAKIYE 3401’e mesaj gönderin.
  • Kredi kartının son ekstre bilgisi hakkında detaylı bilgiyi öğrenmek için EKSTRE yazıp 3401’e mesa gönderiniz.
  • Kredi kartınızın para puan bilgisi hakkında bilgi edinmek için PARAFPARA yazıp 3401’e sms gönderin.
  • Kredi kartı limit bilgisi öğrenmek için 3401’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Halkbank sms sorgulama birim numarası olan 3401’e göndermiş olduğunuz mesajlar operatörünüzün belirlediği 1 kısa mesaj olarak ücretlendirilir.

Kısa mesa ile kredi kartı borç durumu ve vadesiz hesabınızın detaylarını öğrenebilmek için cep telefonunuzun halk bank sistemlerinde kayıtlı olması gerektiğini hatırlatmak isterim. Ayrıca bu işlemlerin tamamını SMS talimatı vererek otomatik olarak yapabilirsiniz.

Halkbank Talimatlı SMS Hizmetleri

Halkbank’ın müşterilerinin güvenliği ve hesaplarının kontrollerini sağlamaları açısından geliştirmiş olduğu talimatlı sms sistemine, müşteri hizmet yetkilileri ve İnternet bankacılığı hesaplarına giriş yaparak sms talimatını oluşturabilirsiniz.

Halk BankTalimatlı Sms Nedir?: Hesaplarınız üzerinden vermiş olduğunuz talimatlı sms sonucunda hesabınıza giren veya çıkan para hakkında anında haberdar olursunuz. Hesabınıza biri para gönderdiği anda direk sms olarak bilgilendirme yapılır. Tutar ve işlem saati hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Halkbank İnternetten Hesap Bakiyesi Sorgulama

İkinci yöntem olan bu sorgulama türünde ise, halkbank’ın resmi İnternet sitesi olan https://www.halkbank.com.tr/ ziyaret ederek, online işlemler kısmından hesabınıza giriş sağlamanız gerekmektedir. Daha sonra bakiye sorgulaması yapacağınız işlem türüne göre kredi kartı, vadesiz hesaplar gibi menüleri seçerek devam edebilirsiniz. Giriş bilgilerinizi hatırlamıyor iseniz, kullanıcı adı ve şifre kısmının alt kısmında “Şifremi Unuttum” butonunu tıklayarak yeni şifre edinebilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmeniz için cep telefonu numaranızın banka sistemlerinde kayıtlı ve güncel olması gerektiğini unutmayınız.

Halkbank Mobil Uygulama İle Bakiye Sorgulama

Bu işlemi yapabilmeniz için halkbank mobil uygulamasının cep telefonunuzda kurulu olması gerekmektedir. Uygulamayı henüz indirmediyseniz cep telefonunuzun işletim sistemine göre uygulamayı indirip, kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile giriş yapabilirsiniz. Cep mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra bankaya ait bir çok işlemi hızlı ve güvenilinir bir şekilde yapabilirsiniz.

Kredi kartınıza ait borç bilgisi veya limit sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız KREDİ KARTLARI menüsüne tıklamanız yeterli olacaktır. Vadesiz hesaplarınızın durumunu öğrenmek için ise vadesiz hesaplar kısmında işlem yapabilirsiniz.

Halk Bankası Müşteri Hizmetleri Bakiye Sorgulama

Hesap bakiyesi sorgulama için diğer bir yöntemlerden biri olan Müşteri hizmetleri aracılığı yani telefon üzerinden bu işlemi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bankanın çağrı merkezi numarası olan 0 850 222 0 400 arayarak alt menülerden kredi kartı veya vadesiz hesaplarınızı seçerek devam etmeniz olacaktır. Ayrıca bakiye sorgulama işlemlerini sesli yanıt sistemi ile yapmak istemiyorsanız direk müşteri hizmetlerine bağlanmak için ilgili menüde 0 seçeneğini tuşlamanız yeterli olacaktır.

7/24 işlem yapabileceğiniz halk bankası dialog kanalı ile bir çok bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kredi kartı borcu sorgulama, havale eft gönderimi, otomatik fatura talimatı gibi işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Murat dedi ki:

    Devlet destekli kredimi ogrenmek istiyorum tsk