Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Halkbank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır

Halkbank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır

Halkbank İnternet şubesi şifre alma işlemleri için bir kaç alternatif bulunmaktadır. En kolay yöntemlerden birisi ise İnternet bankacılığı hesabınıza giriş yaparak hesaplarınız ile ilgili giriş bilgilerini değiştirebilirsiniz. Bunun yanın sıra şifre değiştirme veya yeni şifre oluşturmak için halk bankasının müşteri hizmet yetkilileri ile irtibat sağlamalısınız. Bu yazımızda sizlere hesabınız üzerinden İnternet bankacılığı parola oluşturma, İnternet bankacılığı şifre nasıl alınır gibi sorular hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

 

Halkbank İnternet Şubesi Nedir

İnternet bankacılığı, bir bankanın müşterilerinin şubelerini veya ATM’lerini ziyaret etmelerine gerek kalmadan, her nerede olursa olsun, cep telefonu tablet, ve bilgisayarlarından giriş sağlayarak, hesabına ait bankacılık işlemlerinin tamamını kolay, hızlı ve güvelinir olmak şartı ile çözüme kavuşturulmasını sağlamakta yardımcı olmaktadır.

 

Halkbankası İnternet bankacılığı ile bir çok bankacılık işlemlerini yapabilirken, hesabınızın şifresini değiştirmek veya başvuru yapmış olduğunuz yeni bir kredi kartınıza şifre almak için kullanabilirsiniz. Her anlamda hayatımızı kolaylaştıran İnternet şubesi bizlere büyük ölçüde zaman kazandırırken, hesaplarımızın da kontrolünü daha iyi yapabilmemizi sağlamaktadır.

 

Halkbank İnternet Bankacılığı Başvuru

Halk bankası üzerinde daha önce açılmış olan vadeli, veya vadesiz hesabınız bulunmuyor ise, bölgenizde bulunan en yakın halbank şubelerine giderek başvuruda bulabilirsiniz. Banka yetkilisinin sizler adına hesap açılışı yapması için nüfus cüzdanınız, pasaportunuz veya ehliyet belgeleriniz den birinin yanında olması yeterlidir.

Banka çalışanın size vermiş olduğu formu doldurduktan sonra, İnternet bankacılığı şifre bilginizi istemeyi unutmayınız. Banka personel parolanız ile detaylı bilgiyi, formu doldurduğunuz esnada vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına gönderecektir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra İnternet şubesi hesabınız aktif olacaktır.

 

Halkbank İnternet Şubesi Şifresi Şifre Alma

İlk kez hesap açan bir kişiye banka gerekli bilgileri sms olarak gönderecektir. Daha sonra bu bilgiler tarafınızdan unutulur veya bloke olursa farklı yöntemler ile tekrar kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

Halk bankasında bulunan hesaplarınızın tüm parola, üyelik ve giriş işlemlerinizi https://www.halkbank.com.tr resmi İnternet sayfasına giriş yaparak sağ üst köşede bulunan “İnternet Şubesi” seçeneği ile devam etmelisiniz. Burada seçimlerinizi kurumsal değil bireysel olarak seçmelisiniz. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda, İnternet Şubesi giriş bilgilerinin olduğu yer gelecektir. Giriş şifresini unuttuğumuz için hemen altta bulunan “Parolamı Bilmiyorum / Blokeli” seçeneğini tıklayarak işleme devam ediniz.

Bu adımdan sonra karşımıza çıkan ekranda, yeniden şifre oluşturmak veya mevcut şifrenizi değiştirmek için gerekli alanları doldurmamız gerekmektedir.

 

İnternet Şubesi Şifresi Oluşturma Adımları

  1. Kartınızın Son 6 Hanesi: Bu kısıma halkbankası kredi kartı veya banka kartınızın son 6 hanesini yazmalısınız.
  2. Ay Yıl: Bu bölüme kullanmış olduğunuz kartın ön yüzünde yer alan tarih kısmı gelmelidir
  3. Tc Kimlik No: İlgili bölüme sadece TC kimlik numaranızı girmeniz yeterli olacaktır. Ehliyet pasaport gibi bilgileri kabul etmeyeceğini belirtmek isterim.
  4. Cep Telefonu Numarası: Birden fazla cep telefonu numarası kullanıyor olabilirsiniz. Şifre değiştirme veya parola oluşturma gibi işlemler de, bankada kayıtlı cep telefonu numaranız olması gerekmektedir.
  5. Bir sonraki adım ise: Şifre> Kart doğrulama>Parola oluşturma> Başarılı parola adımlarını takip ederek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Halkbank müşteri hizmetleri İnternet şifresi alma

Halk bank İnternet şubesi şifre işlemleri için bir kaç yöntem olduğunu belirmiştir. İlk yöntem halk bankasının İnternet sitesin üzerinden parola oluşturma adımları tek tek açıkladım. İkinci yöntem ise müşteri temsilcisi ile şifre oluşturma adımlarıdır.

 

Halkbankası çağrı merkezi numarası olan 0850 222 0 400 tuşlayarak gerekli güvenlik adımlarını takip edip, ana menüde sesli yanıt sistemini takip ederek, şifre işlemleri bölümüne seçmelisiniz. Daha sonra sizleri halk bank müşteri hizmetleri şifre değiştirme bölümüne aktaracaktır. Burada banka çalışanına hesap sahibi olduğunuzu doğrulayan bilgileri teyit edip işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Halkbank İnternet Şubesi Şifresi Alma (SMS)

Üçüncü yöntemimiz olan SMS ile parola oluşturma adımı için, cep telefonunuzun kısa mesa bölümüne girerek SIFRE yazıp, halk bankasına ait olan kredi kartı, banka kartının son 6 hanesini, daha sonra arka yüzünden bulunan güvenlik kodu (CVV) ilk 2 hanesini yazıp 3404’e göndererek şifre oluşturma aşamasını tamamlayabilirsiniz.

 

Halkbank Sms İle Şifre Alma ( Resimli Anlatım )

Aşağıdaki vermiş olduğumuz bilgiler örnek olup, sizlere daha iyi yönlendirebilemek için eklenmiştir. Bu bölümlere şifresini oluşturmak istediğiniz kredi veya banka kartınızın bilgilerinizi yazmalısınız.

 

Halkbank Sms Şifre Alma İşlemi

Sonuç olarak; Halk bank üzerinden yapacağınız herhangi bir parola işlemi için yazı içerisinde anlatmış olduğumuz, 3 farklı yöntem ile şifre oluşturabilirsiniz. Bunları sıralayarak olursak, Sms ile şifre oluşturma, İnternet sitesi üzerinden şifre oluşturma ve Müşteri hizmet yetkilisi ile telefonda görüşerek şifre oluşturma adımları ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.