Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

İng Bank Borç Kapatma Kredisi 2019

İng Bank Borç Kapatma Kredisi 2019

Birden fazla bankada borcu olan bir çok vatandaş borçlarını ödemek için düşük faiz oranları ile Borç Kapatma kredisi kullanabilirler. İng bank ise borç transferi kredisi veren bankalar arasında düşük faizle kredi veren bankalardan biridir. Bu yazımızda borç yapılandırma kredisinden kimler hangi şartlar ile faydalanır bunlara bir göz atalım.

İng Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Borç kapatma kredisi alabilmek için birden fazla bankada borcunuzun bulunması aranan temel şartlardan biridir. Bunun amacı ise kredi türünün sadece borçlarınızı kapatmak amacı ile kullanmanız anlamına gelmesidir. Diğer krediler ile arasındaki en belirgin fark ise diğer bankalarda olan kredi borçlarınızın güncel borç tutarı kadar kredi kullabilmenizdir.

Krediyi kimler alabilir sorusuna yanıt verecek olursak; son beş yıl içerisinde herhangi bir bankada kişinin kendi adına yasal takibinin bulunmaması, kredi notu yani bankalara yapmış olduğu kredi kartı, kredi ödemelerinin düzenli olması ve çalışmış olduğu sektöre göre gelir beyanında bulunabilmesi aranan şartların başında gelmektedir.

İng Bank Borç Kapatma Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borç yapılandırma kredi başvuruları için banka şubelerine gitmeden kredilerinizin durumu hakkında ön onay bilgisi edinebilirsiniz. Bunun bir kaç yöntemi bulunurken en çok tercih edilen yöntem ise İnternet bankacılığı veya sms üzerinden kredi başvurusunda bulunmak olacaktır.

İng Sms İle Borç Kapatma Kredi Başvurusu

Banka sistemine kayıtlı olan cep telefonu numaranızın kısa mesaj bölümüne girerek büyük harflerle KREDİ yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazınız. Daha sonra bu mesajı 2205’e göndererek krediniz hakkında olumlu veya olumsuz geri dönüş alabilirsiniz. Banka sisteminden gelen sms olumlu ise bankanın sizlerden istediği evraklar ile başvurunuzu devam edebilirsiniz.

İng Bank İnternet Bankacılığı Kredi Başvurusu

İnternet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapabilmeniz için bankada kayıtlı olan bir hesabınızın olması gerekmektedir. Daha sonra tc kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaparak krediler menüsünü takip ediniz. Yeni kredi başvur seçeneği ile borç kapama kredi başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. İlgili ekranda çıkan bölümde sizlerden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmalısınız. Daha sonra gelir durumunuz ile ilgili kısmı da doldurup kredi başvurusunu tamamlamış olacaksınız. En kısa sürede bankada kayıtlı olan cep telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

İng Atm’den Kredi Başvurusu

Bölgenizde bulunan İNG bank atm’leri üzerinden kartsız veya kartlı olarak başvuru yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken cep telefonu numaranızın doğru ve güncel olmasıdır. Atm menüleri üzerinden kredi, yeni kredi başvurusu adımlarını takip ederek borç yapılandırma kredisini kullanabilirsiniz.

İng Bank Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları

Diğer bankalarda olan borçlarınızı bir araya getirerek kullanmış olduğunuz kredi türü borç yapılandırma olarak adlandırılır. Faiz oranları ise piyasa koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki tabloda hesaplanan rakamlar ise bugünün tarihi baza alınmıştır. Güncel faiz oranlarını İng bank müşteri hizmet yetkilileri veya resmi İnternet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

10.000 TL % 1,74 faiz oranı ile 60 ay vade seçeneklerinde kullanmış olduğunuz borç kapatma kredisi için aylık taksit ödeme tutarı 294 Tl olurken, kredi tahsis ücreti 50 TL’dir. Sigorta ücreti ise çekmiş olduğunuz kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir.

Borç Kapatma Kredisi Başvuru Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Kredi başvurusu yapmadan önce diğer bankalarda olan toplam borç kapatma kredisi borçlarınızı öğrenip bir yere not alınız. Kredinizin borçlarını hesaplarken güncel kapatma tutarına göre hesaplama yapmalısınız. Daha sonra kredi puanınızın durumunu öğrenmelisiniz. Bunun için e devlet veya findeks üzerinden kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Kredi skor puanınız Türkiye ortalamasının altında ise, kredi çıkma ihtimalinizin düşük olduğunu belirtmek isterim.

Borç kapatma kredisi her ne kadar borçlarınızı bir araya getirmek olsa da, yeni bir borçlanma yaptığınızı unutmayınız. Bu yüzden çekmek istediğiniz kredi taksit tutarınızı gelirinize göre ayarlayarak vade farkını kısaltabilirsiniz. Böylece ödeyeceğiniz toplam kredi tutarının miktarının düştüğünü ve daha az faiz ödediğinizi görmüş olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Hakan Şen dedi ki:

    Bir kaç bankadan kredi çekmiştim fakat aylık ödeme tutarları yüksek geliyor. Bunu yapılandırmak istiyorum. Şuanda ing bank borç yapılandırma kredisini hangi faiz oranlarında kullanabilirim.

    1. admins dedi ki:

      İng bank kapatma kredisini kullanıp borç transferi yapabilirsiniz. Bunun için bankanın güncel faiz oranlarını incelemenizi tavsiye ederim. İng bank resmi sayfasını ziyaret ederek güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarını görebilirsiniz.