Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

İng Bank Turuncu Hesap Nedir

İng Bank Turuncu Hesap Nedir

İng bankasının müşterilerine özel yüksek faiz oranları vermiş olduğu Turuncu Hesap hakkında detayları sizler için araştırdık. Bir çok banka yeni bir müşteri edinebilmek için hoş geldin faizinin uygulamış olduğu vadeli hesaplar üretmektedir. Bunun yanı sıra turuncu hesabı aktif olarak kullanan banka müşterileri yüksek faiz elde ederken, para transfer işlemleri için kullanmış olduğu Eft veya Havale işlem ücreti ödemezler.

Turuncu Hesap Nedir?

İng bankasının başlatmış olduğu yüksek faiz oranları veren vadeli hesap olarak adlandırabiliriz. Her müşteri bu hesap türünden faydalanabilirken bazı şartlarının olduğunu da hatırlatmak isterim. Bankanın belirlemiş olduğu kriterlere sizler de sahipseniz birikimlerinizi kazanca dönüştürmek için doğru adres İng bankası diyebiliriz. Piyasa koşularında en yüksek faiz oranlarını veren bankalardan biri olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Turuncu Hesap Hoşgeldin Faiz Süresi

Hoş geldin faizi bankanın vermiş olduğu en yüksek faizlerden biridir. Fakat bu süre her bankada değişiklik gösterdiği gibi İng bankasında da değişmektedir. İng bank şubeleri aracılığı ile yeni bir hesap açılışı yaptırmanız sonucunda 3 ay yani 90 gün boyunca turuncu hesap sahibi olursunuz. İnternet bankacılığı üzerinden e turuncu hesaba başvuru yaparak bu süreyi 365 gün yani 1 yıl kadar uzatabilirsiniz.

E turuncu hesap piyasa fiyatlarına göre değişkenlik göstereceği gibi, kampanya süresi bitiminde ise bankanın güncel devam faizi oranlarından faydalandırmaya devam edersiniz. En çok merak edilen sorulardan biri olan E turuncu hesap ve Turuncu hesap arasında fark nedir sorusu diyebiliriz.

İkisi arasındaki fark aslında şudur. Normal turuncu hesap banka şubelerinden yaptığınız başvuru neticesinde açılacaktır. E turuncu hesap ise İng bank resmi İnternet sitesi olan https://www.ing.com.tr üzerinden yapacağınız başvurular anlamına gelmektedir.

E turuncu hesap dijital bankacılık olarak düşünebiliriz. Bu yüzden yapacağınız işlemler için düşük tutarlarda maliyet ödersiniz.

İng Bank Turuncu Hesap Nasıl Açılır

İng bank turuncu hesap açtırmak için öncelikle İng bankasında hesabınızın olması gerekmektedir. Daha sonra İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden “Hesaplar” menüsüne girerek hesap aç E turuncu hesap seçeneği ile devam edebilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz bölgelerdeki İng bank şubelerini mesai saatleri içerisinde ziyaret ederek yeni bir hesap açtırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

İng Bank Hoşgeldin Faizi Ne Kadar?

Hoşgeldin faizi daha önce turuncu hesabı olmayan müşteriler faydalanırken, bu oran piyasa koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Güncel oran bilgisini İng bank resmi sitesinden veya şubelerinden öğrenebilirsiniz. Bugünü baza alarak hoş geldin faiz oranını belirtecek olursak % 21 olarak görünmektedir. Vadeli mevduat hesabı olan turuncu hesaba başvuru yaptığınız kanale göre faiz oranları değişebilmektedir.

E Turuncu Hesap Faiz Oranları

İng bankası üzerinde yapacağınız hesap başvuru işlemleri sonucunda E turuncu hesabı müşterisi olabilirsiniz. Birikimlerinize yaklaşık olarak 1 yıl yüksek faiz alırken, bir çok işlem için minimum masraf ödersiniz. E turuncu hesapta normal turuncu hesaba ek olarak yüzde 2 ek faiz oranı alabilirsiniz. Durum böyle olunca hoş geldin + e turuncu hesap faizi de eklenince vadeli mevduat hesabınızın toplam oranı % 23,50 olacaktır. Fakat yüzde 2’lik olan oranı alabilmek için İng bankasının müşterilerine belirlemiş olduğu bir şartın olduğunuda belirtmek isterim.

Turuncu kart vadesiz hesabınız üzerinden yapacağınız 750 TL’lik alışveriş sonrasında hesabınıza yüzde 2’lik oran tanımlanacaktır. Size verilen harcama tutarına ulaştığınızda bir sonraki ay % 2 orandan faydalanabilirsiniz.

Harcama limitine ulaşan müşteriler ayrıca hesaplarından yapmış oldukları eft havale işlemleri için herhangi bir ücret ödemezler. Bunun yanı sıra başka Atm’lerden 3 defaya kadar çekeceği para için herhangi bir ücret ödemezler.

İng Bank Turuncu Hesap Faiz Hesaplama

100.000 Tl tutarında vadeli turuncu hesabınıza para yatırmanız durumunda aylık kazancınız 1,641 TL olacaktır. Oranlar ise % 23,50’den hesaplanmış olup 750 Tl limiti doldurmanız şartı göz önünde bulundurulmuştur.

İng Bank Turuncu Hesap Avantajları Nelerdir

İng bank turuncu hesap sahibi olan müşterilerine bir çok avantajı beraberinde sunmaktadır. Düşük masraflar yüksek faiz oranları, Diğer atm’lerden ücretsiz para çekme gibi bir çok faydalı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

      • Turuncu Hesap ile paranız yüksek faiz oranı alırken, diğer bankalarda olduğu gibi 32 gün veya daha uzun süreler beklemenize gerek kalmadan faiz kazancınızı çekip harcayabilirsiniz.
      • Hesabınız üzerinden yapacağınız para transferi işlemleri için herhangi bir ücret alınmaz.

Turuncu hesap açılışı yapmadan önce İng bank üzerinde daha önce bu hesap türünden faydalanıp faydalanmadığınızı öğrenmeniz faydanıza olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.