Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

İninal Kart Nedir? Nasıl Alınır?

İninal Kart Nedir? Nasıl Alınır?

Banka hesabı açtırmanıza, aylık ve yıllık faiz oranlarıyla uğraşmanıza, ekstreleri takip etmenize gerek kalmadan İninal Kart ile kredi kartı kullanabilirsiniz. İninal, perakende satış mağazalarında genel amaçlı taşınabilir ön ödemeli kartlar için ülke çapında satış programı geliştiren ilk kart tipidir.

İninal, MasterCard ve ING Bank işbirliğiyle Türkiye ve Orta Doğu’daki banka hesabı bulunmayan milyonlarca insana erişmeye, kullanımı kolay ve ucuz finansal ürünler sunmaya odaklanmıştır. İninal Türkiye’de 15.000’den fazla perakende satış noktasından satın alınabilir, içine bakiye yüklenebilir veya kullanıcılar İninal mobil cüzdan uygulaması ile tek bir tıklamayla sanal bir kart oluşturabilir.

Kullanıcılar kartlarını teslim aldıktan sonra, bakiyelerini banka kartı kabul eden herhangi bir mağazada ya da online internet sitesinde harcayabilir, para transfer edebilir ve faturalarını ödeyebilirler.

İninal Kart Kimler İçin Uygundur?

Alışveriş kartı olarak tasarlanmış olan İninal Kart alışverişlerini mağaza mağaza dolaşmak yerine internetten yapmayı tercih edenler, mobilde veya bilgisayarda sıkça oyun oynayıp oyun içi ödeme ve harcama yapması gerekenler, harçlıklarını ya da ödemelerini elden almaktan sıkılmış kişiler ve birikim yapmak isteyenler için uygundur.

Tüm bu kolaylıklara herhangi bir banka kartı ya da kredi kartı ile de ulaşabilirsiniz. Ancak İninal Kart size herhangi bir banka hesabı açtırma, yıllık ve aylık maliyet oranlarını düşünme, hizmet bedeli ödeme derdi olmadan bir banka kartına sahip olmanın avantajlarını sunar.

Özellikle de borçlarınızı ve ekstrelerinizi takip etmekte zorluk yaşıyorsanız, bankalara ya da kredi birliklerine yok yere borçlanmaktan kurtulabilirsiniz. Sadece mağazada veya internetten alışveriş yaparken kullanabileceğiniz, içine dilediğiniz kadar bakiye yükleyip o kadar harcama yapabileceğiniz bir karta sahip olabilirsiniz.

Kartın 13 yaş üstündeki herkese verilebilmesi, henüz reşit olmayan çocukların da harcamalarını İninal sayesinde kredi kartı kullanıyormuş gibi yapabilmesine olanak sağlar. PTT şubelerinden satın alınacak kartlarda kart sahibinin 15 yaşından büyük olması zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak ebeveyn gözetiminde kartı kullanacak kişilerde yaş bilgisine bakılmamaktadır.

Eğer ebeveynseniz, çocuklarınızın harçlıklarını elden vermek yerine, satın alacağınız bir kart sayesinde kartın içine yükleyebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz hayatının ileriki dönemlerinde bir hesaba tanımlı banka ya da kredi kartı almak isterse, bu da onun için bir deneyim olacaktır.

İninal Kart’ı Nasıl Satın Alabilirsiniz?

Kendiniz ya da bir yakınınız adına İninal Kart satın almak için Türkiye’deki 15.000’den fazla satış noktasından birini kullanabilirsiniz. İsterseniz kartınızı hemen şimdi internetten de satın alabilirsiniz. Kartınızı kendiniz giderek fiziksel bir satış noktasından satın almak isterseniz PTT, Şok Market, KİM Market, Migros, D&R, Vatan Bilgisayar, Teknosa ve Pratik işlem gibi çok sayıda firmanın kendinize en yakın herhangi bir şubesinden alabilirsiniz.

Kartınızı bulunduğunuz yerden ayrılmadan, internet üzerinden satın alıp kapıda teslim almak isterseniz de anlaşmalı online sitelerden kart siparişinizi verebilirsiniz. Hepsibura, Gittigidiyor, n11, Teknosa, D&R ve Vatan Bilgisayar web sitelerinden kart siparişinizi verebilirsiniz.

Ayrıca tüm satın alma noktalarından ve bütün bankaların ATM’lerinden kartınıza kolayca bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Yükleme için ilk seferde 750 TL üst limit bulunmaktadır. Sonrasında kartınızı mobil cüzdan uygulamasına kaydettikten sonra istediğiniz kadar bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. İhtiyacınız doğrultusunda ve harcamalarınızı dikkate alarak yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’de toplam 50.000 yükleme noktası kartınız için bakiye yüklemenize olanak tanımaktadır.

Bu noktalara ek olarak İninal mobil cüzdan uygulamasını kullanarak da kartınıza yükleme yapabilirsiniz. Uygulamayı Play Store ya da Apple Store üzerinden edinebilirsiniz. Bakiye Yükle seçeneğine tıklayarak banka kartınız ve banka hesabınızdan yüklemek istediğiniz kadar tutarı aktarmanız yeterli olacaktır.

İninal Kart Nerelerde Kullanılabilir?

Kartınızı mağazalarda alışveriş yaparken, internetten ürün satın alırken, yurt içinde ya da yurt dışında banka ve kredi kartının geçerli olduğu her yerde ve tüm işlemlerde kullanabilirsiniz. İninal Kart’ın banka kartından en büyük farkı ise anonim olması, yani üzerinde kart bilgisi bulunmamasıdır.

Böylece kartınızı kullanırken herhangi bir dolandırıcılık, kimlik hırsızlığı, sahtekarlık gibi tereddütlere kapılmadan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Bir kredi farkından ayrı olarak ise İninal Kart, yalnızca içine yüklediğiniz bakiye kadar harcama yapmanıza müsaade eder. Böylece bütçenizi aşacak harcamalara girmez, faiz ve borçla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Kaç Adet İninal Kart Ekleyebilirsiniz?

İninal mobil cüzdan uygulamasında en fazla 5 tane kart bilgisi girebilirsiniz. Bu 5 kartın hepsini de kendiniz kullanabileceğiniz gibi, eşinize dostunuza, aile bireylerinize de verebilirsiniz. Kartların mobil cüzdana kaydedilmesi hem kart hareketlerini takip etmek hem de güvenliğiniz açısından önemlidir.

Telefonunuzun uygulama mağazasından kolayca indirebileceğiniz mobil cüzdan uygulaması üzerinde e-posta adresiniz ve cep telefonu numaranızı vererek hesabınızı açabilirsiniz. Kayıt olurken kullandığınız bilgilerle uygulamaya giriş yaparak Kart Ekle bölümünden 5 adete kadar olan kartlarınızı kaydedebilirsiniz.

Kartınızı uygulamaya kaydetmek için İninal Kart’ın arka yüzünde yer alan 13 haneli numarayı yazmanız ya da barkodu telefonunuzun kamerası ile okutmanız gerekmektedir. Ayrıca kartın arka yüzündeki 16 haneli numara sizin kart numaranız, bu numaranın son dört rakamı da kartın şifresidir.

Şifre değişikliği işlemlerini mobil uygulama üzerinden Kart İşlemleri bölümünden kolayca yapabilirsiniz. Bu durumda yeni şifreniz kaydolurken kullandığınız telefon numaranıza SMS İle gönderilecektir. Şifrenizi maksimum 5 kere değiştirebilirsiniz.

İninal Kart Ücretli Midir?

Yeni bir İninal Kart almak için yalnızca satış kanallarının belirlemiş olduğu ücreti ödersiniz. Bu ücret birkaç liradan daha fazla olmayacaktır. Kartı kullandığınız süre boyunca ise aylık olarak 2 TL’lik ücret kartınızın içinde bakiye olması durumunda otomatik olarak kesilir.

Bu ücret hizmet kalitesinin artırılması amacıyla alınmaktadır. Kartta bakiye olmaması durumunda alınmaz. Karta bakiye yüklendiği anda ise sadece içinde bulunulan ayın ücreti alınır. Önceki aylara yönelik borç işlemi yapılmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Zehra dedi ki:

    Şehir dışında üniversite okuyacak kızımın harçlığını karta yatırmak için bankada hesap açtırmayı düşünüyorduk. İninal karttan haberimiz yoktu. Yazınız çok faydalı oldu bu açıdan. Teşekkürler ??

    1. admins dedi ki:

      Merhabalar Zerha hanım faydalı olmasına sevindim. İninal kart ile bir çok işlemlerinizi güvenli olarak çözebilirsiniz.