Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

İş Bankası Hesap No Öğrenme

İş Bankası Hesap No Öğrenme

İş bankası hesap numarası ve iban numarası nerede yazar? Tarafımıza sık sık yöneltilen soruların başında yer alan İş bankası hesap no sorgulama ve öğrenme gibi sorularına cevaplama çalışağız. Her müşterinin hesap numarası farklı olacağı gibi banka kartların üzerinde yazmayabilir. Burada sizlere kısa yoldan nasıl İş bankası hesap numarası öğrenebilirsiniz detaylarını vereceğiz.

İş Bankası Hesap Numarası Açma

Öncelikle hesap numaranızı öğrenmenmek için İş bankasında kayıtlı vadesiz hesabınızın olması gerekmektedir. Daha önce hesap açılışı yapmadıysanız buradaki adımları atkip ederek iş bankası vadesiz hesabınızı oluşturabilirsiniz. Bankadan hesap açmak için bölgenizde bulunan İş bankası şubelerini mesai saatleri içerisinde ziyaret etmelisiniz. Hesap oluşturma işlemleri için kimlik belgeniz ve cep telefonunuzun yanınızda olması yeterli olacaktır.

Hesabınız banka görevlisi aracılığı ile oluşturulur ve talep etmeniz durumunda hesap numaranız ile ilgili bir defter tarafınıza teslim edilir.

İş Bankası Hesap Numarası Kapatma

Hesap açma işlemlerinde olduğu gibi hesap kapatma işleminizide bağlı bulunduğunuz il veya ilçede bulunan İş bankası şubeleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Bankada bulunan vadesiz hesabınızı kapatmak için hesabınızın bakiyesinin sıfır olması gerekmektedir. Ayrıca hesap kapatma işlemlerini sadece hesap sahibinin yapabileceğiniz bilmenizi isterim.

İş Bank Hesap Numarası Nasıl Öğrenilir

Banka hesap numarasını öğrenmenin bir kaç yöntemi vardır. En kolay yöntemlerinden biri ise İnternet şubesi adımını takip ederek hesap numarası bulma yöntemidir. Aşağıdaki seçenekleri takip ederek hesap numaranıza ulaşım sağlayabilirsiniz.

Atm’den İş Bankası Hesap No Bulma: Bölgenizde bulunan iş bankası Atm’lerinden bankamatik kartınızı takıp şifrenizi girdikten sonra, HESAPLARIM menüsünü takip ederek vadesiz hesaplar bölümünden bilgilerinize ulaşım sağlayabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Şubesi Hesap No Öğrenme: İnternet bankacılığı yöntemi ile hesap no öğrenmek için İnternet şubesi giriş bilgilerinizin olması gerekmektedir. Bu durumda İşbankası resmi İnternet sayfası olan https://www.isbank.com.tr giriş yaparak sağ üst köşedeki bireysel ikonuna tıklamalısınız. Karşınıza açılan pencerede müşteri numarası ve ya Tc kimlik numaranızı yazıp, alt kısımda bulunan şifre bölümünü de doldurup GİRİŞ tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Mobil Şube İle Hesap Numarası Öğrenme: Mobil bankacılık ile hesap numaranızı öğrenmek için cep telefonunuzda İş bank mobil uygulamasının yüklenmiş olması gerekiyor. Daha sonra uygulamayı açarak bilgilerinizi giriş Hesaplarım menüsü takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Müşteri Temcilsi Hesap No Öğrenme: Her ne kadar en kolay seçeneklerden biri bankanın müşteri hizmetleri olsa da, telefonda bağlanırken bekleme süresi gerçekten bizi çileden çıkarabiliyor. Alternatif yöntemler arasında yer alan Müşteri hizmetleri aracılığı ile hesap no öğrenmek için “0850 724 0724” numarayı tuşlamanız yeterli olacaktır. Müşteri temsilcisine bağlandığınızda ise hesabızın güvenliği açısından sizlere güvenlik soruları yöneltilecektir. Bunlara doğru cevap vermeniz durumunda hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

NOT: Müşteri hizmetlerini aramadan önce kimlik belgenizi, not kağıdı ve kalem bulundurmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

İş Bankası Hesap No Nerede Yazar

İş bankası hesap numarası öğrenmenin bir diğer yolu ise bankanın sizlere vermiş olduğu banka kartıdır. Her banka kartının üzerinde yer almasada, bazı kartların üzerinde 7 haneli yazan kısım sizin hesap numaranızdır.

Örnek: 1111 5555555 <–< Bu kısımda ilk dört hane şube kodu, son 7 hane ise sizin hesap numaranızdır. Şube kodu; hesabınızın bağlı bulunduğu şube anlamına gelmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.