Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

İş Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma

İş Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma

İş bankası İnternet bankacılığına giriş yapmak istediniz ama cep telefonunuza sms gelmiyor mu? Sorunuzun cevabı için endişelenmeyin yazımızın devamını okuyun. İş bankası 1924 Yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuştur. Cumhuriyet döneminin ilk bankalarından biri olan İş bankası sim kart bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır detaylarını anlatacağım. Kartınız veya hesabınız herhangi bir nedenden ötürü bloke edilmiş olabilir öncelikle hesaba neden bloke konulur bundan bahsedelim.

İş Bankası Sim Kart Blokesi Nedir?

Sim kart bloke işlemi bankaların müşterilerinin mağdur olmaması adına güvenlik önlemlerinden kaynaklanmaktadır. Peki sim bloke işlemi ne zaman uygulanır? Cep telefonu numaranızın değişimi, 4,5 G uyumlu hatta geçiş esnasında sim kartınızın değişimi mecburi olacaktır. Bu durumda bankanın siteminde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza bloke işlemi uygulanacaktır. Bloke işlemlerinin uygulaması sonucunda bir çok bankacılık işlemine erişim sağlayamazsınız. İnternet şubesi, Mobil bankacılık gibi uygulamaların kullanımına sistem izin vermeyecektir.

İş Bankası İnternet bankacılığı Sim Kart Bloke Kaldırma

Sim blokesi edildiğinde vatadaşımızın aklına gelen internet bankacılığı üzerinden bloke kaldırma işlemi ne yazıkki işe yaramayacaktır. Bunun nedeni ise, İnternet bankacılığı hesabınıza giriş sırasında sizlere tek kullanımlık şifre gönderilir, İnternet şubesi bloke kaldırma işlemi yapabilmeniz için sms de bulunan şifreyi ilgili ekrana girmeniz gerekmektedir. Sim kartınız bloke edildiğinden dolayı tarafınıza banka kısa mesa göndermeyecektir. Bu durumda sizlerde iş bankası İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasına giriş yapamayacağınızdan bloke engelini de kalkmayacaktır.

İş Bank Sim Kart Bloke Kaldırma Yöntemleri

4,5 G veya numara değişikliğinden dolayı sim kartınız banka tarafından bloke edilmiş ise, bu engeli kaldırmanın 3 farklı yöntemi bulunmaktadır.

  1. İş bankası Atm’leri
  2. İş Bankası Müşteri hizmet yetkilisi aracılığı ile
  3. iş Bank Şubeleri

İş bankası sim kart blokesi kaldırmak için yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemlerden sizin için uygun olanı kullanabilirsiniz. Ayrıca sim kart değişikliğinde bütün bankalarda bulunan hesaplarınız ile ilgili bankanın müşteri hizmet yetkilisi veya şubeleri ile görüşmelisiniz.

Atm İle İş Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma

Atm ile sim kart bloke kaldırmak için, Bölgenizde sizlere en yakın olan İş bank Atm’leri üzerinden 7/24 sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için iş bankası bankamatiklerinden önce Giriş tuşuna basınız daha sonra sırasıyla Daha fazla > Anında Bankacılık > Mobil Onay Kodu Bloke Kaldırma adımlarını takip ederek, bloke engeli konulmuş olan kartınız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri İş Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma

En hızlı işlem yapacağınız yöntemlerden biri olan müşteri hizmetleri ile sim bloke kaldırmayı deneyebilirsiniz. Bu işlem için arayan kişinin siz olması ve müşteri hizmet yetkilisinin sormuş olduğu güvenlik sorularına doğru cevap vermeniz gerekmektedir.

Sim kartınızın blokeli olduğu cep telefonu ile iş bankası müşteri hizmet yetkilisi numarası olan 0 850 724 0 724 tuşlayarak ulaşım sağlayınız. Daha sonra sim kart değişikliği nedeni ile sms gelmediğini belirtiniz ve sim kartınızın engelini kaldırma işlemini tamamlayınız.

İş Bankası Şubesi İle Sim Kart Blokesi Kaldırma

Bulunduğunuz bölgede sizlere en yakın İş bankası şubelerini nüfus cüzdanınız ile ziyaret ederek, hattınız üzerinde bulunan sim kart blokesi ni kaldırabilirsiniz. Bu işlemlerin ardından yapacağınız bankacılık işlemleri için tarafınıza sms ulaşımı sağlanacaktır.

En Çok Sorulan Sim Kart Blokesi Soruları Ve Cevapları

  • Sim kart blokesi İnternet bankacılığı ile kaldırılabilir mi: Bloke işlemlerinizi kaldırmak için İnternet şubesi kanalını kullanamazsınız. Bunun nedeni ise bankanın göndermiş olduğu akıllı sms uygulamasının bloke olmasıdır.
  • Sim Kart Blokesi Ne Zaman Uygulanır: Sim kart blokeleri bankalar tarafından, müşterilerinin sim kartları ile ilgili işlemler yaptığında uygulanmaktadır. Örneğin; 4,5 G, Numara taşıma, Numara değişikliği gibi.
  • Sim Kart Blokesi Nasıl Kalkar İş Bankası: Bloke kaldırma işleminizi ilgili bankanın atm’leri, şubeleri ve çağrı merkezi aracılığı ile kaldırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.