Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri

Özel ve devlet bankalara olmak üzere bir çok banka müşterilerine kredi verirken bazı kriterleri göz önünde bulundururlar. Kefilsiz, gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileri bu yazımızda sizler için yer vereceğiz. Bankalar her ne kadar müşterilerine vermiş oldukları kredilerin üzerinden kazanç elde ediyor olsa da, sağlam bir müşteri her zaman öncelikleri olmuştur. Bu yüzden kredi siciliniz, bankalardaki skor puanınız ve ödeme düzeniniz bankaların kredi başvuru esnasında incelemeye alacağı temek kriterlerin arasında yer almaktadır.

Kefil İstemeyen Bankalar 2019

Bankalara kredi başvurusu yaptığınız esnada kredi notunuzun düşük olması veya maaşınızın yeterli olmaması durumunda sizlerden kefil isteyebilir. Bu durumda sizlerden kamu işçisi yani işinin sürekliliği olan birini kefil göstermeniz gerekmektedir. Ayrıca sizlere kredi çekmek için kefil olacak kişinin de bankalarda herhangi bir takıntısı olmaması gerektiğini bilmenizi isterim.

Kefil olmadan kredi çekeceğiz bankalar ise, Şubeler aracılığı değilde sms ile veya İnternet bankacılığı ile başvuru yapacağınız kredi türü diyebilirim. Şubelerden yapacağınız kredi başvurularında evraklarınızın tam olması gerekmektedir. Maaş bordronuz, Ssk dökümü gibi belgeler sizden istenecektir. Fakat Mobil bankacılık veya Kısa mesaj ile kredi başvurusu yapmanız durumunda banka sizlerden kefil istemez ve uygun gördüğü taktirde hesabınıza direk geçmektedir.

Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi notunuz düşük veya herhangi bir iş yerinde çalışmıyorsanız başvurularınızı SMS ile veya İnternet bankacılığı üzerinden yapmanız faydanıza olacaktır. Banka şubelerinden yapacağınız kredi başvurusu esnasında sizlerden evraklar eksiksiz isteneceği için kredinizin olumsuz olarak değerlendirme ihtimali yüksektir. Fakat İnternet bankacılığı veya Mobil uygulama seçeneği ile yapacağınız İhtiyaç kredisi bankanın uygun görmesi durumda hesabınıza geçecektir.

Kefilsiz Kredi Başvurusu Sms

Cep telefonunuz üzerinden başvuru yapacağınız kredi türüdür. Bunun için cep telefonu numaranızın kendi adınıza olması ve banka sistemlerinde kayıtlı olması gerektiğini unutmayınız. Başvuru yapmak istediğiniz bankanın kısa mesaj numarasına sms göndererek kredi hakkında bilgilendir mesajının tarafınıza ulaşmasını bekleyiniz. Başvuru yaptığınız kredinizin olumlu gelmesi sonucunda ise banka ile iletişime geçerek kredinizi hesabınıza aktarabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Kefilsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Öncelikle kullanmak istediğiniz kredi türü ve ihtiyacınız olan tutarı belirlemeniz gerekmektedir. Bankalar müşterilerine İnternet ve Mobil aracılığı ile 10.000 TL’den 50.000 TL ‘ye kadar kredi vermektedir. Kullanmak istediğiniz kredinin faiz oranları ise vade farkına ve kredi türüne göre değişkenlik gösterebilir.

Kredi kullanmak için en iyi seçim devlet bankaları olsa da, kredi kullandırırken müşterisinin kamu görevlisi olduğuna veya kredi notunun yüksek olduğuna oldukça özen gösterirler. Bu yüzden kredi notu düşük olan kişilerin özel bankaları tercih etmeleri faydalarına olacaktır.

Müşteri temsilcisi ile kredi başvurusu yapmak istiyorsanız. İlgili bankanın çağrı merkezi numarası arayarak başvuru yapmak istediğiniz kredi türünü ve tutarınızı belirterek devam edebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı İle Kefilsiz Kredi Başvurusu Yapmak

İnternet bankacılığı aracılığı ile kredi başvurularında banka sizlerden herhangi bir kefil talep etmez. Burada sizlerden çalışma şekliniz, evinizin kime ait olduğu ne kadar maaş aldığınız ev adresiniz ve güncel telefon numaranız gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri doldurduktan sonra çekmek istediğiniz kredi tutarını yazarak devam edebilirsiniz. En son kısımda ise kredi için kesilecek tahsis ücreti ve sigorta tutarı görüntülenir. Daha sonra başvurumu onayla butonu ile kredi başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

İnternet bankacılı ile yaptığınız kredi başvuruları anında olumlu veya olumsuz geri dönüş alırsınız. Sistem başvuru esnasında ödeme geçmişinizi, kredi notunuzu ve sicil durumunuzu inceler ve buna göre geri dönüş sağlar. Krediniz onaylandı ibaresini görürseniz, onaylanan tutar bankada buluna vadesiz hesabınıza aktarılacaktır.

Mobil Bankacılık Kredi Başvurusu ( Kefilsiz Gelir Belgesiz)

Mobil uygulama üzerinden kredi başvuru seçeneği aslında en hızlı başvuru seçeneklerinden biri diyebilirim. Fakat mobil bankacılığı kullanmak ve başvuru yapabilmek için ilgili bankanın mobil uygulamasının cep telefonunuza indirmiş ve kurmuş olmanız gerekmektedir. Daha sonra kullanıcı adı ve şifreniz mobil bankacılığa giriş yapıp, krediler menüsünde ( kredi başvurusu) ikonuna tıklayarak yeni kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sonuç Olarak; Kefilsiz veya kredi notu düşük olan kişiler kredi kullanmak için devlet bankalarının yerine özel bankaları tercih etmesi, ayrıca kredi başvurularını İnternet bankacılığı, mobil bank üzerinden yapması kredilerinin onaylanması için büyük önem taşımaktadır. Bu hususları göz önünde bulundurarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.