Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Kosgeb Acil Destek Kredisi 2019

Kosgeb Acil Destek Kredisi 2019

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un eminönü ilçesinde bulunan belediye dükkanları şiddetli yağmurlar nedeni ile adeta su altında kalmıştı. Bir çok esnaf bu durumdan yüzlerce bin TL maddi hasar ile karşı karşıya kalırken, Belediyenin hasar tespiti için beklenmektedir. Belediye ekiplerinin hasar tespit raporuna göre mağdur olan kişilerin hasarlarını karşılayacaklarını belirtirken, Sanayi ve Teknoloji bakanının Twitter hesabından yapmış olduğu açıklama sonucunda sel durumundan etkilenen işletmecilere Kosgeb kapsamında 100.000 TL ye kadar sıfır faizli kredi verileceğini açıklamıştır.

Eminönü Yeraltı Çarşısında bir çok esnafın mallarının büyük oranda zarar görmesi nedeni ile, bir taraftan istanbul belediyesi bir taraftan ise hükümetten destek verileceği açıklanmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’ın yaptığı açıklamada ise; Cumurbaşkanımızın vermiş olduğu talimat ile, Sel baskını sonucunda mağdur olan eminönü esnafına “Acil destek kredisi” programında 100.000 TL ye kadar sıfır faizli ve 1 yıl geri ödemesiz kredi imkanı sunduklarını açıklamıştır.

Kosgeb Acil Destek Kredisi Nedir?

2011 yıllarında Kosgeb tarafından hazırlanan Acil destek programı, ülkemizde yaşanan doğal afetler sonucunda zarar gören orta ve büyük ölçekli işletmelere destek vermek amacında kurulmuştur. 01.01.2011 tarihinde yürürlüğe giren bu kredi türünden faydalanmak için programın şartlarına uygun olmanız gerekmektedir.

Acil Destek Kredisi Faiz Oranları 2019

Acil destek kredisinin asıl amacı mağdur olan kişilerin bu durumuna çözüm üretmek olduğu için, verilen kredi tutarı için herhangi bir faiz alınmaz. Faiz ücretlerin tamamı kosgeb tarafından karşılanacaktır.

Eminönü esnaf Kredisi 2019

Geçtiğimiz günlerde şiddetli yağışlar sonrasında İstanbul’un özellikle Eminönü ilçesinde yaşanan esnaf mağduriyetini gidermek adına 100.000 TL ye kadar 1 yıl geri ödemesiz eminönü esnaf kredisi kullanabilirler. Kullanmak istedikleri bu kredi türü için herhangi bir faiz ödemeceklerini belirtmek isterim.

Eminönü Esnaf Kredisi Şartları

Kredi türü Kosgeb tarafından hazırlanarak 2011 yılında yürülüğe girmiştir. Bu krediden sadece mağdur olan bölge esnafı faydalanabilmektedir. Kredi şartlarına gelecek olursak; yağmur sonrasında dükkanlarının ve mallarının zarar gördüğünü kaymakamlık ve valilik aracılığı ile belgelemeleri gerekmektedir. Daha sonra kosgeb acil destek programı dahilinde 100.000 TL ye kadar 1 yıl geri ödemesiz ve faizsiz kredi kullanımı gerçekleştirebilirler.

Eminönü Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Kosgeb acil kredi kriterlerine uygun olan esnaflar, bulundukları bölgelerde öncelikle kaymakamlık ve valiliğe başvuru yaparak hasar görmüş olan yeri belgelemek zorundadırlar. Daha sonrasında ise aldıkları belgeler ile kosgeb programı içerisinde olan anlaşmalı bankalar; Akbank T.A.Ş, Albarakatürk A.Ş., Anadolubank A.Ş , Denizbank A.Ş, Finansbank A.Ş, Garanti Bankası A.Ş, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş, T.Halkbankası A.Ş, T.İşbankası A.Ş, Türkiye Finans Katılım Bankası, T. Vakıflar Bankası A.Ş, Türkiye Ekonomi Bankası A.Ş, Şekerbank T.A.Ş. Doğrudan başvuru yapabilecekler.

Kosgeb Acil Destek Kredisi Tutarı

Kosgeb acil kredi programı ile kredi çekmek isteyen kişiler maksimum 100.000 TL ye kadar kullanabilecekler. Kullanmış oldukları kredi için 1 yıl boyunca herhangi bir ücret ödemezken, 1 yıl sonucunda ise eşit vade seçenekleri uygulanıp ödeme yapacaklardır. Ayrıca kredi için bütün faiz oranları kosgeb tarafından karşılanacaktır.

Kosgeb Acil Destek Kredi Masrafı

Orta veya büyük işletmeler başta olmak üzere, doğal afet sonucunda yaşamış oldukları mağduriyeti gidermek adına kosgeb destek programından faydalanabilirler. Ancak bankalara başvuru yaptıklarında kredi masrafı olarak asgari tutar: 100 TL azami tutar ise; esnafın kullanmak istediği kredinin miktarı göz önünde bulundurularak binde beş oranında masraf talep edilecektir.

Bankanın kredi kullanım esnasında ipotek etme durumu söz konusu olursa, bunun için ekspertiz masrafı olarak 750 TL alacağını belirtmek isterim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.