Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Kredi Kaç Yaşa Kadar Verilir

Kredi Kaç Yaşa Kadar Verilir

Kredi kullanımında yaş sınırı kaç olmalı? En fazla kaç yaşa kadar kredi kullanabiliriz? gibi en çok merak edilen sorulara yanıt vereceğimiz bu yazımızda, milyonlarca kişinin yaşamış olduğu ülkemizde, ihtiyaçlarımız doğrultusunda kredi başvuru yapmaktayız. Bu bağlamda bankalara kredi başvurusu yaparken bankalar kaç yaşına kadar kredi kullanımı gerçekleştiriyor bunlardan bahsedelim. Özel bankalar ve devlet bankaları olmak üzere müşterilerine kredi verirken, başvuru esnasında bireyin yaş durumu göz önünde bulundurulur.

Kredi Yaş Sınırı Kaçtır?

Öncelikle kredi kullanmak isteyen vatandaşlar için bankaların bazı kriterleri vardır. İhtiyacınız doğrultusunda bir kredi kullanımı yapmak isteyen bir kişiden aranan en büyük kriter bireyin Yaş Sınırıdır. Kredi çekmek isteyen bir kişinin 18 yaşından gün alması gerekirken, en fazla 80 yaşa kadar kredi kullanımı gerçekleştiren bankalar vardır. Bankalar kredi vermek için her ne kadar kişinin yaşına bakıyor olsa da, kredi puan durumu, sicilinide en önemli faktörlerden biridir. Teb bankası ve İng bank, kredi kullanma yaş sınırı olarak 70 üst sınırı belirlemiştir.

Emekli Olan Bir Kişi Kaç Yaşa Kadar Kredi Çekebilir?

Emekli kredisi yaş sınırı, Devlet bankası, özel bankalar veya PTT üzerinden emekli maaşını alan vatandaşlarımız, kredi çekmek için bankaların yaş sınırlarını göz önünde bulundurmalıdır. Örnek verecek olursak; A bankası kredi kullandırma yaş sınırı 70 diyelim. Bu durumda 65 yaşındaki bir kişi kredi kullanmak için başvuru yaptığında sadece 5 yıllık vade seçeneklerinden faydalanabilir. Bunun amacı ise 5 yıl vade süresini yaşının üzerine eklediğimizde bankanın üst yaş sınırına ulaşacaktır.

Bu rakamlar göz önüne alındığında, Emekli olan bir kişi 70 yaşa kadar ihtiyacı doğrultusunda kredi kullanabilir. Burada dikkat etmemiz hususlar ise, kredi kullanmak istediğiniz bankanın yaş sınırı ve kredi notunuzun göz önünde bulundurulmasıdır.

Yaş Sınırı Vade Hesaplaması?

Acil nakit ihtiyaçlarınıza çözüm bulmak için kredi başvurusu esnasında bankalar yaş sınırı vade hesaplaması nasıl yapılır. Bankaların yaş sınırı vade hesaplaması, kredi vadesi ve kredi kullanacak kişinin yaş sınırı üzerinden hesaplanmaktadır.

Kullanmış olduğunuz kredinin vade süresi dolduğunda bankanın belirlemiş olduğu yaş sınırını geçmemesi gerekmektedir. Kredi vadesinin yaş sınırını geçmesi durumunda ise, vade süresi üzerinde tekrar düzenlemeye gidilmektedir.

Bankalara Göre Kredi Yaş Sınırı

Devlet bankalar ve özel bankaların yaş sınırlarından bahsedecek olursak genelde, 65 yaş üzeri vatandaşlara bankalara kredi verme taraftarı değildir. Fakat bazı bankalar gelir durumu, kişinin skor puanı gibi durumları göz önünde bulundurarak yaş sınırındaki üst sınır 70 hatta 80 lere kadar çıkabiliyor. Aşağıdaki listemizde sizlere bankaların hangi yaşlara kadar kredi verdiğini belirtmiş bulumaktayız. Ayrıca en çok sorulan 70 yaş üzeri kredi veren bankalar hangileri göz atalım.

  • Ziraat Bankası Kredi Yaş Sınırı: 75
  • Akbank Kredi Çekme Yaş Sınırı: 65
  • Denizbank Kredi Çekme Yaş Sınırı: 80
  • İng Bank Kredi Çekme Yaş Sınırı: 75
  • Burganbak Kredi Çekme Yaş Sınırı: 81
  • İş Bankası Kredi Çekme Yaş Sınırı: 80
  • PTT Kredi Çekme Yaş Sınırı: 80

Ayrıca diğer bankalar üzerinden kredi başvurunuz esnasında kredi yaş sınırı hakkında detaylı bilgiye, bankanın müşteri temsilcileri ile ulaşabilirsiniz.

Yaş Sınırı Kefil Olmaya Engel midir?

Bir bankadan nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için kredi başvuru yaptınız, banka skor puanı ve maaş durumunuzdan ötürü sizlerden kefil istenebilir. Bu durumda en yakınınız olan Babanız, Anneniz ilk tercihiniz olacaktır. Burada akıllara takılan soru ise yaş sınırı kefil olmanızı engeller mi sorusu olacaktır? Bankalar kefil gösterdiğiniz kişilerin maaş durumunu, düzenli ödemelerini göz önünde bulunduracağı için yaş sınırın bu durumu etkileyeceğini düşünmüyorum. Fakat kredi başvurusu yapmadan önce belirlemiş olduğunuz kefil ile ilgili detayı banka personelinden öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.