Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Kredi Kartından Taksitli Para Nasıl Çekilir

Kredi Kartından Taksitli Para Nasıl Çekilir

Acil nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak adına, kredi kartı taksitli avans işlemine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere kredi kartı üzerinden taksitli nakit avans kullanımı ve faizleri hakkında detaylara yer vereceğiz. Her ne kadar kredi kartlarını alışverişlerimiz için kullanıyor olsak da bazı durumlarda bir çok ihtiyacımızı karşılamamız için imdadımıza yetişiyor diyebiliriz.

Kredi Kartından Taksitli Para Çekilir Mi?

En çok merak edilen soruların başında yer alan kredi kartından taksitli olarak para nasıl çekilir sorunu sizlere şu şekilde açıklayalım. Kredi kartından para çekmeniz için öncelikle bir bankanın fiziki kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonra bankanın sizlere vermiş olduğu limit dahilinde avans çekimi yapabilirsiniz. Devlet bankaları başta olmak üzere bir çok bankanın kredi kartı üzerinden para çekme işlemini atm veya İnternet bankacılığı üzerinden hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Taksitli Avans Hesaplama

Çekmek istediğiniz avans tutarını ilgili bankanın resmi İnternet sitesini ziyaret ederek hesaplama gerçekleştirebilirsiniz. Nakit avans faiz oranları bir çok bankada sabit olarak verilmektedir. Kredi kartını kullanmış olduğunuz bankanın sizlere sunmuş olduğu özel faiz oranları ve taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki tabloda bir örnek taksitli avans hesaplaması yer almaktadır.

Akbank Axess Kredi Kartı Taksitli Avans

Axess kredi kartı ile 7 – 12 ay vade seçenekleri ile nakit avans kullanımı yapabilirsiniz. Bankanın belirlemiş olduğu taksitli para çekme faiz oranı ise % 2’dir. Kredi kartınızın limitine bağlı olarak kullanım yapacağınız miktarı kendiniz belirleyebilirsiniz. Ayrıca taksitli nakit para çekme işlemlerinde minimum tutar 200 TL olup maksimum ise 4000 TL ile sınırlanmıştır.

Axess Nakit Avans Hesaplama

  • Tutar 1000 TL, Faiz oranı: %2,00 Taksit Sayısı: 12 Ay, Aylık taksit tutarı 96,90 TL

Yukarıdaki hesaplama tablosuna göre 1000 TL çekmiş olduğunuz taksitli nakit avans için, toplam geri ödeme 1,162,80 TL ödersiniz. 12 ay boyunca toplam ödediğiniz faiz ise 162,80 TL olacaktır.

Axess Taksitli Avans Başvuru

Taksitli avans çekimi için bir kaç yöntem olduğunu belirtmek isterim. Kredi kartınız yanınızda olmadan internet bankacılığı, mobil şube veya banka şubeleri üzerinden bu işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca akbank müşteri hizmet yetkilisi aranarak kredi kartınıza tanımlı olan limit üzerinden de, taksitli para çekme işlemi yapabilirsiniz.

  • Axess Mobil Taksitli Avans Çekimi: Bu şekilde para çekme işlemini kullanmak için akbank mobil uygulamanızın banka sitemine kayıtlı olan cep telefonu numarasının bulunduğu cep telefonunuza yüklü olması gerekmektedir. Daha sonra kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak, Kartlar Menüsü daha sonra Taksitli Avansı tıklayarak devam edebilirsiniz.
  • Akbank İnternet Şubesi: İnternet bankacılığı kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz ile Akbank resmi internet sitesini ziyaret ederek giriş yapınız. Daha sonra Kart işlemleri > Taksitli Nakit Avans kullanımı menüsünü tıklamanız yeterli olacaktır.
  • Akbank Müşteri Hizmetleri Taksitli Avans: 444 25 25 arayarak Kredi kartı menüsü seçimi yapıldıktan sonra 3’ü tuşlamalısınız, daha sonra sesli yanıt sistemi işlemlerinizi tamamlamak için sizleri ilgili menüye yönlendirecektir.

Taksitli Avans Avantajları

Merak edilen bir diğer soru ise, kredi çekmek mi yoksa taksitli nakit avans kullanmak mı daha avantajlı sorusuna cevap verecek olursak, her ikisinin de avantajları ve dezavantajları olduğunu söyleyebiliriz. Taksitli nakit avansı kullanmış olduğunuz kredi kartı limiti dahilinde çekebileceğiniz için sınırlı miktar da bir para elinize geçecektir. Örneğin; 6000 TL kredi kartı limitiniz var banka sizlere bunun sadece 4000 TL sini kullandırabiliyor. Bu miktar ihtiyacınız olan tutarı karşılıyor ise taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.

Taksitli nakit avansın en büyük avantajlarından biri ise dosya masrafı ve başvuru süresinin olmaması diyebiliriz. Yani kredi başvurusunda olduğu gibi evrak istenmez. Kullanmak istediğiniz tutarı belirlediğinizde kredi kartınızda yeterli limit var ise, para anında vadesiz hesabınıza aktarılacaktır.

Ayrıca kredi kartınız üzerinden çekmek istediğiniz nakit avans işlemi için kredi puanınız ve siciliniz incelenmez. Bu yüzden kredi kullanımı için sorun yaşayan bir çok kişi kredi kartından taksitli veya taksitsiz olarak avans kullanımı gerçekleştirmektedir.

Vade sayısını ihtiyacınız doğrultusunda 12 aya kadar belirleyebilirsiniz. Avans kullanıma yapmadan önce ilgili bankanın resmi sitesini ziyaret ederek faizler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.