Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Kredi Notu Öğrenme 2020

Kredi Notu Öğrenme 2020

Kredi Notu Öğrenme için bir çok alternatif bulunmaktadır. Bunların içerisinde en popüler olan Findeks olsa da, diğer firmaların sorulama işleminde aynı sonuç verecektir. Kredi notu nedir? kısaca bahsedecek olursak, bankalara yapacağınız herhangi bir başvuru yani kredi, kredi kartı, avans hesap gibi tutarların onaylanması için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Yazımızın devamında kredi notunun Türkiye ortalaması kaç olması gerektiği ayrıntılarını belirteceğiz.  Kredi notunuzun düşük olma nedenleri bir çok etkene bağlıdır. Bunların başında düzensiz ödemeler, mevcut kredi kartı ve banka borç toplamınız, yeni alınmış olan kredi ve sık sık kredi başvurusu yapılmasıdır.

Kredi Notu Öğreneceğim Yerler

  • Findeks
  • E-devlet
  • GSM Operatörleri üzerinden Kısa mesaj göndererek ( Vodafone, Turkcell, Türk Telekom) üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası ve Diğer Bankalar Üzerinden Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu öğrenme işlemlerinde en çok tercih edilen platformlardan biri olan Findeks, uzun yıllardır müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Her kredi notu kişinin finansal sektöründeki aynası diyebiliriz. Bankalar her ne kadar kefil veya sigortalı bir müşteriye güvenilir olarak baksa da, ödeme alışkanlıklarının yani kredi notunun önemini ilk sıraya taşımışlardır.

Findeks Kredi Notu Öğrenme Adımları

Sizlerde tüm bankalarda olan borç durumunuzu öğrenmek ve kredi puan skorunuzu sorgulamak için buradaki adımları takip edebilirsiniz. www.findeks.com İnternet adresine girerek TC kimlik numaranız ve telefon numaranızı yazıp kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra Kredi Risk Raporum seçeneğini kullanarak bankalardaki kredileriniz, kredi kartlarınız ve diğer tüm borçlarınızı ekranda görebilirsiniz. Findeks raporunuzu sorgulama işlemi ve tutarlar aşağıda belirtilmiştir.

  • Banka ve kredi kartı ile ödemelerde Kdv dahil tutar 11,80 TL dir.

Eğer sizlerde kredi raporunu aylık olarak takip ediyorsanız Findeks üzerinden paketleri incelemenizi öneririm. Yıllık paket ücretlerinde findeks raporları 6,25 + Kdv tutarına kadar düşebiliyor. Bunu yıl bazında hesapladığınızda % 40 civarında bir indirim elde etmiş oluyorsunuz.

Findeks Kredi Notu Örnek Tablo

Findeks Kredi Not Öğrenme

Findeks Kredi Notu Sorgulama Örnek Tablo

E Devlet Kredi Puanı ( Risk Merkezi Raporu )

Bankalara olan toplam borçlarınızı ve ödemeleriniz ile detaylı bilgiye E devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Diğer kurumlara göre ayda bir kez sorgulama ücreti almayan E devlet, uygulamayı hayata geçirdiği günden itibaren büyük bir ilgi görmeye başlamıştır. Hizmetten kimler nasıl faydalanabilir? Bu hizmetten faydalanmak için e devlet şifrenizin olaması gerekmektedir. Size verilen e devlet şifresi üzerinden resmi site olan https://www.turkiye.gov.tr ye giriş yaparak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E devlet üzerinde bir çok uygulama olduğundan dolayı sol üst kısımda arama kutucuğuna “Risk Merkezi Raporu” yazıp karşınıza gelen link üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Toplamda iki türlü kredi raporu sorgulaması yapabilirsiniz. Kredi limit ve Borç sorgulama rapor türü ve Çek bilgileri rapor türü bilgilerini öğrenebilirsiniz.

  • E devlet Kredi Limit ve Borç Bilgileri Ait Rapor Bilgisi: Banka ve bankalar dışı kullanmış olduğunuz tüm borçların toplamının yer aldığı rapor türüdür.
  • E Devlet Çek Bilgileri Raporu: Bu rapor ise karşılıksız çek bilgilerinin detaylarını öğrenmenizi sağlayacaktır.

GSM Hatları Üzerinden Sms İle Cepten Kredi Notu Öğrenme

Kullanmış olduğunuz hattınız üzerinden kredi notu puanınızı öğrenebilirsiniz. Bütün operatörler kredi skor puan sorgulama hakkında detaylı bilgiyi veriyor. Burada yapmanız gereken aşağıda belirtmiş olduğumuz operatörlerin sorgulama numaraları ve tutarlarına göre hareket etmeniz olacaktır.

  • Turkcell Kredi Notu Öğrenme: Eğer sizlerde Turkcell kullanıcıysanız cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek TCKN boşluk Doğum yılınızı yazarak 1122 ye kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Operatör ücreti: 9 TL.
  • Vodafone Kredi Notu Öğrenme: Kullanmış olduğunuz hat Vodafone ise kısa mesa bölümüne Tc kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakarak 1122’ye kısa mesa atarak sorgulama yapabilirsiniz. Operatör ücreti: 9 TL
  • Türk Telekom Kredi Puanı Öğrenme: Bankalara olan toplam kredi kartı, kredi, ve taksit ödemelerinizin tüm detaylarına ait rapora, telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek TC kimik numaranızı yazıp  1122’ye göndererek kredi skor puanınızı öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Notu Öğrenme

Kredi puanınızı bir çok yerden öğreneceğiniz konusunda bilgileri sizlerle paylaştık. Şimdi ise Ziraat Bankası üzerinden kredi puanımızı nasıl öğreniriz bunun detaylarını verelim. Sorgulama yapmış olduğunuz kurum neresi olursa olsun Kredi Kayıt Bürosu üzerinden işlem yapılmaktadır. Bu yüzden sorgulama yaptığınız tüm raporların içeriği aynıdır.

Ziraat Bankası kredi öğrenme işleminizi ziraatın resmi sitesi olan ziraatbank.com.tr üzerinden işleminizi tamamlayabilirsiniz.  Ziraat bankası sorgulama işlemi için Türkiye Bankalar Birliğine ait riskmerkezi.org İnternet sitesine yönlendirecektir. Buradan Risk merkezi raporu seçeneğinin altındaki Rapor başvuru seçeneğinden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. E posta üzerinden alacağınız rapor için belirlenen ücret 11,51 TL.

Sonuç; Yukarıda vermiş olduğumuz adımlar ile 2020 kredi notu sorgulamayı takip ederek sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsiz kredi puanı öğrenmek için e-devlet başlıklı içeriğimizi okuyunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.