Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Kredi Ödemeleri Ertelenecek Mi 2020 Koronavirüs

Kredi Ödemeleri Ertelenecek Mi 2020 Koronavirüs

Koronavirüs nedeni ile kredi ödemeleri ertelenecek mi? Kredi kartı ödemeleri ve kredi ödemelerinde herhangi bir düzenleme yapılacakmı. İlk kez Çin’in Wuhan kentinde bir vaka ile ortaya çıkan ve yaklaşık olarak 124 ülkeye yayılmış olan Koronavirüsü, dünya sağlık örgütü tarafından Pandemik olduğu vurgulanmıştır.

Pandemik: Dünyayanın bir çok ülkesi yayılan salgın hastalıkları verilen isimdir. Dünya sağlık örgütü geçtiğimiz haftalarda Koronavirüsü ile ilgili Pandemik açıklamasında bulunmuştur.

18.03.2020 Tarihinde sağlık bakanı Fahrettin Kocan’ın yapmış olduğu açıklamada, 51 yeni vaka görülmüş olup toplam vaka sayımızın 98 olduğu ve üzülerek belirtmiş olduğu 89 yaşındaki bir vakanın yaşamını yitirdiği ifadelerini kullanmıştır. Sağlık bakanımızın almış olduğu tedbirler doğrultusunda vakalar önlenmeye çalışıyor olsa da, bizlerde sağlık bakanlığı tarafından yayımlanan koronavirüsü tedbiri maddelerini uygulamamız gerekmektedir.

Kredi Borcu Ödemeleri Ertelenecek Mi? 2020

Vaka sayıların artması ile ilgili önlemler alınmaya devam edilirken 17.03.2020 tarihi iribari ile Cafe,Oyun alanları, Eğlence mekanları, Spor Salonları, Düğün salonları gibi bir çok işletmenin geçiçi süre ile kapatılma kararı alınmıştır. Durum böyle olunca esnafın aklına devlet tarafından herhangi bir destek yapılacakmı sorusu gelmektedir. Ayrıca çalışan vatadaşlarımızın mevcutta bulunan kredi kartı borçları ve kredi borçlarını erteleme gibi bir durum olabilir mi?

Şuana kadar bu saydıklarımız ile ilgili yetkili isimlerden yani koronavirüsü kredi borcu erteleme veya kredi kartı borcu erteleme gibi bir açıklama yapılmamıştır. Herhangi bir açıklama yapılması durumunda yazımız güncellenecek ve tüm detayları buradan sizlerle paylaşacağız.

BDDK’dan Müjde Haber (Yapılandırma 6 AY)

17.03.2020 tarihinde Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurulunun yapmış olduğu açıklamada; Kredi ödemeleri yapan vatandaşlarımızın kredi ödemelerinini yapmamaları durumunda yasal takip süreci 90 gün yani 3 aydan 180 güne çıkarılmıştır.

Bu durumu kısaca özetleyecek olursak kredi ödemesi bulunan vatandaşlarımız 3 ay herhangi bir ödeme yapmaması durumunda banka yasal takip işlemi başlatıyordu. Koronovirüsü ile ilgili yapılan önlemler ve vatandaşımızın mağduriyet yaşamasını önleme amaçlı bu süreç 3 aydan 6 aya çıkarılmıştır. Kredi ödemesi yapamayan vatandaşlarımıza banka 3 ay sonra değil 6 ay sonra yasal takip süreci başlatabilecekler.

NOT: Kredi kartı borcu erteleme veya kredi borcu erteleme gibi açıklamalar yapılması durumunda tüm detaylar siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.